صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

رفتار تهاجمی زنبور

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

رفتار تهاجمی زنبور

پستتوسط surena » 25 خرداد ماه 1393 00:11

سلام..یکی از‌ کندوهای شیش قابم که جمعیتش زیاده و جوون خیلی حالت تهاجمی دارن..هروقت کندورو درشو باز میکنم یهو میریزن سرم تا نیش بزنن به طوریکه تا نیم ساعت گشتم تا ولم کنن و لباسارو درزیارم!!کار باهاشون خژلی طخته..باقیه کندوهام رام رامن..اما این کندو دیوانست..یکی از علتهاظ زژ ملکه بودنشه..من تخم روز ندیدم اما فکر کنم پلاک داشتن روشون..الان سه چهار روزه که دیوانه شدن اما امروز دیدم پلاک دارن..شاید پلاک دار بودن معنیش اینه که ملکه داره‌..تازه تخم روز که نبود اما تخم نر هم من ندیدم!!چیکار کنم مشکل حل شه
نماد کاربر
surena
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 12 خرداد ماه 1393 21:22
نام واقعی: جلال
تشکر کرده: 19 بار
تشکر شده: 6 بار
امتياز: 9890

Re: رفتار تهاجمی زنبور

پستتوسط Kismar » 26 خرداد ماه 1393 08:21

surena نوشته است:سلام..یکی از‌ کندوهای شیش قابم که جمعیتش زیاده و جوون خیلی حالت تهاجمی دارن..هروقت کندورو درشو باز میکنم یهو میریزن سرم تا نیش بزنن به طوریکه تا نیم ساعت گشتم تا ولم کنن و لباسارو درزیارم!!کار باهاشون خژلی طخته..باقیه کندوهام رام رامن..اما این کندو دیوانست..یکی از علتهاظ زژ ملکه بودنشه..من تخم روز ندیدم اما فکر کنم پلاک داشتن روشون..الان سه چهار روزه که دیوانه شدن اما امروز دیدم پلاک دارن..شاید پلاک دار بودن معنیش اینه که ملکه داره‌..تازه تخم روز که نبود اما تخم نر هم من ندیدم!!چیکار کنم مشکل حل شه

یادتان باشد کلنی که بهر دلیل  زنبورهاش بی کار باشن ناخواسته مهاجم شده و بسختی برای بازدید با زنبوردار همکاری میکنه..
درب کندو رو بردار درست قبل  از  پرواز زنبورهای نر  که میشه حدود ساعت 10 تا 12  قیل از ظهر  روی تمام زنبورها یه اسپره شربت  بپاش ...اینکار انها رو ارام میکنه.. دو قاب تخم روز یا لارو سر باز بهشون بده بعد از 2 روز کندو رو با دادن دود کافی بنحو ی که با ارامش کلنی بهم نخوره بازدید کن ........بعد میتونی در موردش تصمیم گیری کنی
***  زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........                                                    
نماد کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 6 مهر ماه 1392 20:58
نام واقعی: کیسمار
تشکر کرده: 366 بار
تشکر شده: 828 بار
امتياز: 311210

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد ملکه زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد