صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

درمورد تعویض ملکه در فصل عسل

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

درمورد تعویض ملکه در فصل عسل

پستتوسط a9r8s7h6i5a4 » 28 خرداد ماه 1393 08:42

باعرض سلام حضور یکایک دوستان

لطفا"در دو مورد زیر راهنمایی فرمائید:

1)درفصل جمع آوری عسل به یک مرتبه متوجه ازبین رفتن ملکه(متولد امسال) یکی از کندو های سیزده قاب شدم آیا منتظر تولد ملکه جدید که الان سربسته است بمانم ویا از کندوی پرورش ملکه استفاده کنم؟در صورت استفاده ازپرورش ملکه چگونه ملکه جدیدرا به کندو بدهم؟

2)درفصل جمع آوری عسل یکی از کندوهای پانزده قابی تصمیم به تعویض ملکه (سه ساله)گرفته است ودر حالیکه تخم ریزی بصورت متوسط ادامه دارد تعدادی شاخون در کندو وجود دارددراین مورد چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟
ذوقی چنان ندارد بی دوست زندگانی  

بی دوست زندگانی ذوقی چنان ندارد
نماد کاربر
a9r8s7h6i5a4
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 27 خرداد ماه 1393 22:08
نام واقعی: aziz madanneshin
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 1830

Re: درمورد تعویض ملکه در فصل عسل

پستتوسط avrinasal » 28 خرداد ماه 1393 19:35

a9r8s7h6i5a4 نوشته است:باعرض سلام حضور یکایک دوستان

لطفا"در دو مورد زیر راهنمایی فرمائید:

1)درفصل جمع آوری عسل به یک مرتبه متوجه ازبین رفتن ملکه(متولد امسال) یکی از کندو های سیزده قاب شدم آیا منتظر تولد ملکه جدید که الان سربسته است بمانم ویا از کندوی پرورش ملکه استفاده کنم؟در صورت استفاده ازپرورش ملکه چگونه ملکه جدیدرا به کندو بدهم؟

2)درفصل جمع آوری عسل یکی از کندوهای پانزده قابی تصمیم به تعویض ملکه (سه ساله)گرفته است ودر حالیکه تخم ریزی بصورت متوسط ادامه دارد تعدادی شاخون در کندو وجود دارددراین مورد چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

با سلام دوست عزیز تا زمانی که در محیط زنبورستانت نر وجود دارد میتونی ملکه عوض کنی اگر ملکه پرورش میدید و در اختیار دارید میتونید به کندو معرفی کنید اگر کندو خودش شاخون دارد تمامی شاخون های اون کندو رو بردارید و فقط یکی از انها رو که به نظرت خوب میرسه نگهدار تا ملکه جدید متولد بشه این روش طبیعی هست و ریسک هم نداره موفق باشد
به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید

نماد کاربر
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 17 بهمن ماه 1391 11:24
نام واقعی: مرکز تخصصی عسل اصغرپور
تشکر کرده: 39 بار
تشکر شده: 641 بار
امتياز: 235455

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد ملکه زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد