صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

داشتن موم شفاف و خوشرنگ

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدير انجمن: mellifera

داشتن موم شفاف و خوشرنگ

پستتوسط jafarzadeh20 » 4 مرداد ماه 1393 12:29

با سلام
من دوست دارم موم های قاب های عسل شفاف و خوشرنگ باشد آیا باید حتما برگه موم بدهم یا راه دیگری هم هست و آیا دادن برگه موم ضرری از لحاظ مصرف عسل ندارد
و اوحی ربک الی النحل ان اتخذی من الجبال بیوتا و من الشجر و مما یعرشون
نماد کاربر
jafarzadeh20
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 28 اسفند ماه 1391 13:27
نام واقعی: اکبر جعفرزاده
تشکر کرده: 82 بار
تشکر شده: 54 بار
امتياز: 23830

Re: داشتن موم شفاف و خوشرنگ

پستتوسط avrinasal » 4 مرداد ماه 1393 18:03

jafarzadeh20 نوشته است:با سلام
من دوست دارم موم های قاب های عسل شفاف و خوشرنگ باشد آیا باید حتما برگه موم بدهم یا راه دیگری هم هست و آیا دادن برگه موم ضرری از لحاظ مصرف عسل ندارد

سلام دوست عزیز شفاف و سفید شدن  رنگ قابها رابطه مستقیم داره با مقدار جمعیت و تغذیه خوب و نژاد زنبور . یعنی هر قدر جمعیت بیشتر باشه و منطقه دارای شهد غنی در طول سال باشه صدرصد بر روی رنگ شان تاثیر گذار هست ولی چناچه عسل طبیعی و بدون تغذیه تولید میکنی شان های عسلت دارای رنگ تیره و گاها سیاه خواهد بود اون دسته از زنبوردارانی که اقدام به تولید عسل تجاری میکنند بیش از 90 درصد شان هاشون سفید و شفاف میباشد این رو هم اضافه کنم که دلیلش  چند تریلی شکری هست که در طول سال به زنبوران میخورانند  این رو هم به خاطر د اشته باش یه زنبوردار خوب هر چقدر بتونه از پوکه به جای ورق موم استفاده میکنه چون یک کیلو موم  بافته شده توسط زنبوران برابر است با استفاده زنبوران از 0 1الی 13 کیلو عسل داخل کلنی ..موفق باشید
به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید

برای نویسنده این مطلب avrinasal تشکر کننده ها:
sali (18 مرداد ماه 1393 12:58)
رتبه: 4.167%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
javadi1
نماد کاربر
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 17 بهمن ماه 1391 11:24
نام واقعی: مرکز تخصصی عسل اصغرپور
تشکر کرده: 39 بار
تشکر شده: 641 بار
امتياز: 235455

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد