نوع قفس تعویض ملکه در شهریور

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
dylman
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شهردیلمان09118441905
تشکر کرده: 13 دفعه
تماس:

نوع قفس تعویض ملکه در شهریور

پست توسط dylman »

سلام دوستان یکی از کندوهام ملکه نداره اصلا هم تخم روز تو کندم نیست حالا میخوم بهش ملکه بدم موفقیت امیز ترین نوع قفس تو این ماه چی هست ؟

نمایه کاربر
Hassannozarpour

Re: نوع قفس تعویض ملکه در شهریور

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام میتوان برای تعویض ملکه وبرای راحت پذیرفته شدن آن توسط جمعیت زنبورها از قفسه پاییزه تعویض ملکه استفاده نمود وبرای تسهیل درپذیرفته شدن آن کندو را به خوبی تغذیه مصنوعی نمود.
نمایه کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گیلان
تشکر کرده: 151 دفعه
تماس:

پست توسط yones1986 »

سلام،تو این موقع ملکه از کجا گیر آوردی؟
نمایه کاربر
dylman
تماس:

پست توسط dylman »

سلام خودم ماه پیش پرورش ملکه رو بطور ازمایشی تو کندوچه 6قابه که چند عدد خودم درست کردم اغاز کردم که 2تا از کندوچه ها رو تو این ازمایش استفاده کردم که خدارو شکر هر دوتا الان ملکه تخم ریز دارن
دوستان یه نظر دیگه راجب دادن ملکه تو این ماه:ملکه ای که میخوام به کندوی یتیم بدم تو کندوچه هست حالا همون کندوچه رو باکندوی یتیم ادغام کنم ملکه رو قبول می کنند؟
نمایه کاربر
dylman
تماس:

پست توسط dylman »

سلام دوستان ممنون از همه شما بخاطر راهنمایهاتون ولی جواب این سوالمو نگرفتم:کندویی که یتیم هست رو بایک قاب کندوچه که هم زنبور روش هست هم ملکه جوان باهم ادغام کنم البته اول کمی شربت با گلاب باهم مخلوط کنم و رو زنبوران اسپری کنم نظر شما چیه؟
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

پست توسط barbod-beee »

dylman نوشته شده:سلام دوستان ممنون از همه شما بخاطر راهنمایهاتون ولی جواب این سوالمو نگرفتم:کندویی که یتیم هست رو بایک قاب کندوچه که هم زنبور روش هست هم ملکه جوان باهم ادغام کنم البته اول کمی شربت با گلاب باهم مخلوط کنم و رو زنبوران اسپری کنم نظر شما چیه؟

من زنبورای دو کندو را با شربت شکر و گلاب کامل اسپری کردم و سپس ادقام کردم. به راحتی همدیگر را پذیرفتند. شما هم می تونی همچین کاری بکنی.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام به محضردوستان محترم واحترام به نظرات برای ادغام کردن کندوی یتیم شده با قاب کندوچه بهتر است قاب کندوچه را که حاوی ملکه وزنبور است را به کندوی یتیم شده انتقال دهیم وقاب کندوچه را به مدت 2الی 3روز از سایر قابهای کندوییتیم شده با فاصله دور از همدیگر قراردهیم تا زنبورها نتوانند سریعا به هم برسند وآسیبی به ملکه برسد قبل از انجام این عمل وانتقال قاب کنوچه به کندوی یتیم باید مقداری دود به کندوی یتیم داده شود وبه خوبی تغذیه گردد تا روند پذیرفته شدن ملکه وجمعیت تسهیل گرددوبعداز مدت زمان مذکور قابها را در کنار هم قراردهیم تا کندو روند طبیعی خود را در پیش گیرد وبعد از تیمار کردن ملکه توسط زنبوران کارگر کندوی یتیم ملکه در قابهای کندوی یتیم شروع به تخمگذاری کند.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان