صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

تاثیر مولتی ویتامین رو طعم عسل

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدير انجمن: mellifera

تاثیر مولتی ویتامین رو طعم عسل

پستتوسط sali » 11 شهريور ماه 1393 22:58

با سلام
چند روزیه که غروبها یه مقدار به زنبورها شربت تحریکی میدم , دیروز یه مقدار مولتی ویتامین به شربت اضافه کردم , ولی 70 درصد کندوها شربتشونو نخوردن و من امروز غروب همه شربتهارو از کندوها بیرون آوردم (چون نمیخاستم مولتی ویتامین تو کندوا بمونه و بی خاصیت بشه و برای زنبورها مشکل ایجاد کنه!) ...
به نظر شما ممکنه اون تعداد از زنبورهایی که شربتشونو خوردن باعث بشن که طعم عسل فرق کنه و مزه مولتی ویتامین بگیره؟!!! ( حدوداً 10 روز دیگه برداشت عسل دارم)
در ضمن به نظر شما با توجه به اینکه هنوز برداشت عسل نداشتم و جا برای تخمریزی ملکه هم زیاد ندارم , شریت بدم یا اینکه صبر کنم تا عسل ها رو برداشت کنم و بعد شریت تحریکی بدم؟!!!
sali
............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
نماد کاربر
sali
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 11 بهمن ماه 1392 09:31
نام واقعی: سعید لیوانی
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 6 بار
امتياز: 10250

Re: تاثیر مولتی ویتامین رو طعم عسل

پستتوسط avrinasal » 12 شهريور ماه 1393 12:32

sali نوشته است:با سلام
چند روزیه که غروبها یه مقدار به زنبورها شربت تحریکی میدم , دیروز یه مقدار مولتی ویتامین به شربت اضافه کردم , ولی 70 درصد کندوها شربتشونو نخوردن و من امروز غروب همه شربتهارو از کندوها بیرون آوردم (چون نمیخاستم مولتی ویتامین تو کندوا بمونه و بی خاصیت بشه و برای زنبورها مشکل ایجاد کنه!) ...
به نظر شما ممکنه اون تعداد از زنبورهایی که شربتشونو خوردن باعث بشن که طعم عسل فرق کنه و مزه مولتی ویتامین بگیره؟!!! ( حدوداً 10 روز دیگه برداشت عسل دارم)
در ضمن به نظر شما با توجه به اینکه هنوز برداشت عسل نداشتم و جا برای تخمریزی ملکه هم زیاد ندارم , شریت بدم یا اینکه صبر کنم تا عسل ها رو برداشت کنم و بعد شریت تحریکی بدم؟!!!

با سلام دوست عزیز احتمالا از کمبود جا و یا مقدار دوز مخلوط شده با شربت هست که نخوردند  پاییز که مولتی ویتامین به زنبور نمیدند مولتی ویتامین رو اول بهار بهنگام تخمریزی و یا  اول تابستان و یا بعضا بعد برداشت عسل میدند هر گونه شیره و تغذیه ای که به زنبور بدی تو این فصل ذخیره میشه  در ضمن سریعا عسلتون رو برداشت کنید و پوکه خالی در اختیار کلنی قراز بدید تا تخم ریزی کنند گرده و تغذیه کمکی یادتون نره تا تخم ریزی تشدید بشه موفق باشید
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط avrinasal در 12 شهريور ماه 1393 13:18 .
به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید

برای نویسنده این مطلب avrinasal تشکر کننده ها: 2
mohammad123 (8 آبان ماه 1393 20:23), sali (14 شهريور ماه 1393 16:13)
رتبه: 8.333%

............................................................................................................................................
Kismar, mohammad123
نماد کاربر
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 17 بهمن ماه 1391 11:24
نام واقعی: مرکز تخصصی عسل اصغرپور
تشکر کرده: 39 بار
تشکر شده: 641 بار
امتياز: 235455

Re: تاثیر مولتی ویتامین رو طعم عسل

پستتوسط mahdi1 » 12 شهريور ماه 1393 12:56

با سلام
مولتی ویتامی بعد از برداشت عسل بده و اگر تمام عسل را برداشت می کنید خیلی زود شربت تحریکی و ویتامین بدید چون ثابت شده ویتامینه باعث افزایش سیستم ایمنی میشه دادن شکر خالی بدون ویتامین مثل دادن سم میمونه به زنبور
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!

برای نویسنده این مطلب mahdi1 تشکر کننده ها:
mohammad123 (8 آبان ماه 1393 20:22)
رتبه: 4.167%

, mohammad123
نماد کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 8 ارديبهشت ماه 1392 21:53
نام واقعی: mahdi
تشکر کرده: 114 بار
تشکر شده: 95 بار
امتياز: 114780

مباحث مشابه

بازگشت به بخش عسل و سوالات مربوط به عسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد