مردن زنبور عسل

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
kahkeshanir92
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قزوین
تماس:

مردن زنبور عسل

پست توسط kahkeshanir92 »

مردن زنبور عسل داخل شربت خوری تو ماه مهر علتش چیه؟؟؟؟میتونه بخار سدی کم هوا باشه..که باعث صفت شدن شربت وباعث قرق شدن زنور میشود

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: مردن زنبور عسل

پست توسط mellifera »

منظور شما غرق شدن زنبورا داخل شربت خوری هست.اگه هست بله علتش سردی هوا و شربتتون بایدگرم باشه و نکته دوم هم باید تور و یا چوب قرار بدین تا جلوی غرق شدن زنبورا رو بگیره.
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

kahkeshanir92 نوشته شده:مردن زنبور عسل داخل شربت خوری تو ماه مهر علتش چیه؟؟؟؟میتونه بخار سدی کم هوا باشه..که باعث صفت شدن شربت وباعث قرق شدن زنور میشود

با سلام دوست عزیز بهتره تو این ماه شربت رو گرم کنید وبه زنبوران بدید تا این مشکل پیش نیاد حتما داخل شربت خوری توری پلاستیکی و یا چند تکه چوب انداخته شود تا از غرق شدن و تلافات در داخل شربت خوری جلوگیری شود موفق باشید
آخرین ويرايش توسط 1 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
surena
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قزوین
تشکر کرده: 18 دفعه
تماس:

پست توسط surena »

با سلام خدمت دوستان محترم...
من یک روز در میان یک لیوان شربت دو به یک میدم به زنبورام،اما پریروز حواسم پرت شد شربت یک به یک دادم به کندو که اندازش هم دو لیولن شایدم بیشتر بود..الان نگاه کردم دیدم تو یکی از کندوهام تو شربت خوریش کلی زنبور مرده..شمردم دویستا زنبور مرده بود..به نظر شما چرا مرده بودن:
- تغییر ناگهانی غلظت شربت؟؟
۲_تغییر اندازه شربت از یک لیوان به دو الی سه لیوان؟؟
۳-یا اینکه به جمعیت کندو ربط داره؟؟
قابل ذکر هست که بگم هوا سرد نبود و نیست و اینکه با همین غلظت و اندازه به باقیه کندوهام دادم اما زنبور مرده ای نداشتن..اینم بگم جمعیتش نسبت به قبلیها کمه اما نه زیاد..و اینکه آخرین کندویی بود که تغذیه میشه شاید به خاطر اینه که خوب همش نزده بود تا کاملا حل شه که اینم قابل ذکره که چون با آب داغ مخلوطش کردم شکری نباید ته نشین شده باشه
آخرین ويرايش توسط 1 on surena, ويرايش شده در 0.
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

surena نوشته شده:با سلام خدمت دوستان محترم...
من یک روز در میان یک لیوان شربت دو به یک میدم به زنبورام،اما پریروز حواسم پرت شد شربت یک به یک دادم به کندو که اندازش هم دو لیولن شایدم بیشتر بود..الان نگاه کردم دیدم تو یکی از کندوهام تو شربت خوریش کلی زنبور مرده..شمردم دویستا زنبور مرده بود..به نظر شما چرا مرده بودن:
- تغییر ناگهانی غلظت شربت؟؟
۲_تغییر اندازه شربت از یک لیوان به دو الی سه لیوان؟؟
۳-یا اینکه به جمعیت کندو ربط داره؟؟
قابل ذکر هست که بگم هوا سرد نبود و نیست و اینکه با همین غلظت و اندازه به باقیه کندوهام دادم اما زنبور مرده ای نداشتن..اینم بگم جمعیتش نسبت به قبلیها کمه اما نه زیاد..و اینکه آخرین کندویی بود که تغذیه میشه شاید به خاطر اینه که خوب همش نزده بود تا کاملا حل شه که اینم قابل ذکره که چون با آب داغ مخلوطش کردم شکری نباید ته نشین شده باشه

با سلام دوست عزیز شما سوال پرسیدی و جوابش رو هم خودت دادی همه اون چیزهایی که نام بردی در این امر دلالت دارند بیشترین مشکل شما از ته نشین شدن شربتت بوده بهتره که خوب مخلوط کنی تا این مشکل پیش نیاد شربت رو زمانی بده که هوا مساعد باشه و زیاد سرد نباشه این فصل شربت یک به یک میدند درست ترکیب کردی فقط به زنبوران ظعیف کم تغذیه بده تا تلف نشن تو شربت خوری موفق باشی
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 24 مهمان