صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

نگهداری ملکه بدون کندو

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

نگهداری ملکه بدون کندو

پستتوسط aboly2012 » 25 مهر ماه 1393 16:34

با سلام خدمت دوستان من 2 تا کندو دارم که خیلی ضعیف هستن(در حد 1 یا 2 قاب زنبور) وبه همین علت ملکه دیگه تخم ریزی نمی کنه ملکه هاش هم سال اوشونه میخواستم ببینم
امکان داره یک ملکه رو با چند تا ملازم برای زمستان جداگانه در منزل یا درون یک کندویی که ملکه داره نگهداری کردتا در فصل گرما به کندوی جدید بدیم ؟
............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
Kismar
نماد کاربر
aboly2012
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 11 بهمن ماه 1392 16:54
نام واقعی: ابوالفضل ربیع زاده
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 2310

Re: نگهداری ملکه بدون کندو

پستتوسط Kismar » 25 مهر ماه 1393 17:28

aboly2012 نوشته است:با سلام خدمت دوستان من 2 تا کندو دارم که خیلی ضعیف هستن(در حد 1 یا 2 قاب زنبور) وبه همین علت ملکه دیگه تخم ریزی نمی کنه ملکه هاش هم سال اوشونه میخواستم ببینم
امکان داره یک ملکه رو با چند تا ملازم برای زمستان جداگانه در منزل یا درون یک کندویی که ملکه داره نگهداری کردتا در فصل گرما به کندوی جدید بدیم ؟

اقای ربیع زاده ما رو گرفتی...............................
***  زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........                                                    
نماد کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 6 مهر ماه 1392 20:58
نام واقعی: کیسمار
تشکر کرده: 366 بار
تشکر شده: 828 بار
امتياز: 311210

پستتوسط m3130 » 26 مهر ماه 1393 06:40

aboly2012 نوشته است:با سلام خدمت دوستان من 2 تا کندو دارم که خیلی ضعیف هستن(در حد 1 یا 2 قاب زنبور) وبه همین علت ملکه دیگه تخم ریزی نمی کنه ملکه هاش هم سال اوشونه میخواستم ببینم

شما می توانید با جمعیت یک یا دوقاب در محل گرم اون رو نگهداری کنید بشرط تامین غذا و پیشگیری از بیماری ها . که البته اگر در مکان گرم باشد تخمریزی مجددا شروع خواهد شد/
m3130
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 5 فروردين ماه 1391 10:43
نام واقعی: m3130
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 73 بار
امتياز: 193710

پستتوسط aboly2012 » 27 مهر ماه 1393 18:13

ممنون از راهنمایی تون
من تجربه زیادی ندارم اگه امکان داره در خصوص نگهداری در مکان گرم کمی بیشتر توضیح بدید چون اگه گرم باشه که زنبور میاد بیرون و چون زمستانه از بین میره
ممنون میشم توضیح بیشتری بدید وراهنمایی کنید
نماد کاربر
aboly2012
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 11 بهمن ماه 1392 16:54
نام واقعی: ابوالفضل ربیع زاده
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 2310

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد ملکه زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد