صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

شغل زنبورداری و راهنمایی

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدير انجمن: mellifera

شغل زنبورداری و راهنمایی

پستتوسط kahkeshanir92 » 8 بهمن ماه 1393 11:05

با سلام خسته نباشید
من چد تا کندو دارم بدلیل تعداد کم کندوهام همیشه جاشون پابته و اون منطقه منطقه ی سردسیریه اما امسال سرما تو کل کشور ننسبت بسال پیش خیلی گرمتره
یخواستم بدونم من از اسفند شربت بهشون بدم یا نه سال پیش از فروردی شروع کردم که زنبورا تو اوایل خرداد به 10قاب رسید
سال پیشیش که تو اسفند شربت دادم تلفات دادم اونم بدلیل بارش ناگهانی برف...امااز ینفر که بصورت تخصصی تو این کاره گفت از سرما نبوده حتما یمشکلی داشتن...نوارشم تابستون گذاشته بودم...
و یسوال اگه 100 تا کندو داشته باشی حداقل درآمد و حداکثر درآمدش چقدره.بصورت میانگین..
آیا شغل درآمدزایی هست یا اصلا میشه بعنوان شغل اول در نظر گرفت...برای 100تا کندو چقدر بودجه میخواد
ممنون پیشاپیش از راهنماییهاتون....
نماد کاربر
kahkeshanir92
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 10 تير ماه 1393 09:32
نام واقعی: ali
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 8 بار
امتياز: 3890

Re: شغل زنبورداری و راهنمایی

پستتوسط Kismar » 8 بهمن ماه 1393 11:44

kahkeshanir92 نوشته است:با سلام خسته نباشید
من چد تا کندو دارم بدلیل تعداد کم کندوهام همیشه جاشون پابته و اون منطقه منطقه ی سردسیریه اما امسال سرما تو کل کشور ننسبت بسال پیش خیلی گرمتره
یخواستم بدونم من از اسفند شربت بهشون بدم یا نه سال پیش از فروردی شروع کردم که زنبورا تو اوایل خرداد به 10قاب رسید
سال پیشیش که تو اسفند شربت دادم تلفات دادم اونم بدلیل بارش ناگهانی برف...امااز ینفر که بصورت تخصصی تو این کاره گفت از سرما نبوده حتما یمشکلی داشتن...نوارشم تابستون گذاشته بودم...
و یسوال اگه 100 تا کندو داشته باشی حداقل درآمد و حداکثر درآمدش چقدره.بصورت میانگین..
آیا شغل درآمدزایی هست یا اصلا میشه بعنوان شغل اول در نظر گرفت...برای 100تا کندو چقدر بودجه میخواد
ممنون پیشاپیش از راهنماییهاتون....

1...تا هوا گرم نشده به زنبور شربت ندید...هر وقت مطمئن شدید خطر سرما برطرف شده ان وقت با مقدار کم ان هم شربت گرم به اندازه یک استکان  سی سی شروع کنید....
2.... از حالا تا پایان زمستان شما میتوانید از کیک گرده استفاده کنید. شرکت تولیدش هم تو ابیک قزوینه نزدیک به شماست....
3....زنبور داری یه جورایی مثل کشاورزی میمونه  اگر سال خوب و پر بارشی باشه و منطقه ای که شما در ان مستقر هستی صحرای مناسبی داشته باشه و بتونی چند نوبت در سال کوچ داشته باشی ..بعبارتی سال زنبورداری را با کوچ به منطق گرمسیر شروع کنی و فقط به یک محصول زنبورستان متکی نباشی از داشتن یک شغل دولتی درامدش بیشتر و بهتره...
.....باقیش میمونه پشتکار شما در این کار
***  زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........                                                    

برای نویسنده این مطلب Kismar تشکر کننده ها: 2
reza16 (12 اسفند ماه 1393 19:05), yones1986 (8 بهمن ماه 1393 19:54)
رتبه: 8.333%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
dylman
نماد کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 6 مهر ماه 1392 20:58
نام واقعی: کیسمار
تشکر کرده: 366 بار
تشکر شده: 828 بار
امتياز: 311210

پستتوسط saman » 8 بهمن ماه 1393 18:54

منطقه ما کسی رو نمیشناسم که شغل زنبورداری بعنوان شغل اصلیش باشه.از دوستان کسی هست که زنبورداری به عنوان شغل اصلی تامین روزی خانوادش باشه؟
نماد کاربر
saman

تاريخ عضويت: 18 مهر ماه 1390 23:46
نام واقعی: سامان
تشکر کرده: 162 بار
تشکر شده: 868 بار
امتياز: 321905

پستتوسط Kismar » 8 بهمن ماه 1393 19:39

saman نوشته است:منطقه ما کسی رو نمیشناسم که شغل زنبورداری بعنوان شغل اصلیش باشه.از دوستان کسی هست که زنبورداری به عنوان شغل اصلی تامین روزی خانوادش باشه؟

بله من هم دیدم و هم میشناسم ...انها بالای 500 تا کندو دارن و مرتب در حال کوچ هستن دو تا کارگر  استخدام دائم  با بیمه داه ...کل در امدش هم از همین راهه صاحب همچی هم هست الان هم رفته جنوب.
ولی اگه منظور شما 100 تا 200 تاست ان هم ثابت کاملا حرف شما صحیح و منطقی میباشد...
...........                                                    
............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
reza16
نماد کاربر
Kismar

پستتوسط yones1986 » 8 بهمن ماه 1393 19:59

Kismar نوشته است:
saman نوشته است:منطقه ما کسی رو نمیشناسم که شغل زنبورداری بعنوان شغل اصلیش باشه.از دوستان کسی هست که زنبورداری به عنوان شغل اصلی تامین روزی خانوادش باشه؟

بله من هم دیدم و هم میشناسم ...انها بالای 500 تا کندو دارن و مرتب در حال کوچ هستن دو تا کارگر  استخدام دائم  با بیمه داه ...کل در امدش هم از همین راهه صاحب همچی هم هست الان هم رفته جنوب.
ولی اگه منظور شما 100 تا 200 تاست ان هم ثابت کاملا حرف شما صحیح و منطقی میباشد...

آقا نادر شما مگه شغل اصلیتون زنبورداری نیست  ؟
نماد کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 29 فروردين ماه 1393 20:27
نام واقعی: yones
تشکر کرده: 157 بار
تشکر شده: 46 بار
امتياز: 29050

پستتوسط Kismar » 8 بهمن ماه 1393 23:16

yones1986 نوشته است:
Kismar نوشته است:

آقا نادر شما مگه شغل اصلیتون زنبورداری نیست  ؟

این قانون شامل حال من هم میشه ...... شغل اصلی من نیست
...........                                                    

برای نویسنده این مطلب Kismar تشکر کننده ها:
padideh (11 بهمن ماه 1393 07:00)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
Kismar

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد