صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

ملکه خارجی

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

ملکه خارجی

پستتوسط ehsanklop » 18 آبان ماه 1390 21:47

با سلام
میخوام برای سال اینده  چند تا ملکه کارنیولان از اقای مهندس عطایی تهیه کنم
ایا کسی تجربه خرید ملکه از ایشون رو داره
از دوستان عزیز خواهش میکنم اگه اطلاعی در این زمینه دارن راهنمایی کنن
با تشکر

برای نویسنده این مطلب ehsanklop تشکر کننده ها:
mellifera (19 آبان ماه 1390 10:30)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 9 آبان ماه 1390 21:57
نام واقعی: احسان انیس
تشکر کرده: 671 بار
تشکر شده: 1348 بار
امتياز: 338385

Re: ملکه خارجی

پستتوسط m3130 » 18 مهر ماه 1392 12:18

ehsanklop نوشته است:
hamed_gwd نوشته است:دوستان سلام
برای اون دسته از عزیزانی که مایل هستند وضعیت کارکرد ملکه کارنیکا رو بدونند بگم که: . . . آقا، یک کلام ختم کلام، من که تا الان راضی نیستم. نژاد قبلیم خیلی خیلی بهتر بود.
برای یه زنبوردار دست آخر چیزی که از زحمت یک سالش باقی میمونه، جمعیت کندوشه و محصول عسل. من که امسال رو بیخیال شدم. فکر کنم همون به گزینی توی رنبورستان خیلی بهتر جواب بده.

با همه اینا اگه بازم تغییر وضعیتی دیدم خبر میدم.

سلام
تشکر از شما بابت اطلاعات مفیدتون . واسه منم کارنیولان همین جوری بوده . تابستون و پاییز ادم رو دق میده تا دو سه تا تخم بزاره .
اما صبر کن اسفند و فروردین نژاد کارنیولان رو هم ببین  . لامصبا جوری رشد میکنن که ادم انگشت به دهن میمونه .

یه چیز دیگه دخترهای این ملکه مشکل تخمریزی ندارن . اروم هستن و تخمریزی فوق العاده زیادی دارن . ایشالا بهار اینو امتحان کن . و نکته دیگه تو زمستون به نوزما حساسیت نشون میدن . حتما تو پاییز باید فوماژیلین بخورن

اینم نتیجه 1.5 سال بررسی نژاد کارنیولان .

اقا احسان یعنی کارنیولان بدرد نمی خوره؟
m3130
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 5 فروردين ماه 1391 10:43
نام واقعی: m3130
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 73 بار
امتياز: 193710

پستتوسط ehsanklop » 18 مهر ماه 1392 12:26

m3130 نوشته است:
ehsanklop نوشته است:
hamed_gwd نوشته است:دوستان سلام
برای اون دسته از عزیزانی که مایل هستند وضعیت کارکرد ملکه کارنیکا رو بدونند بگم که: . . . آقا، یک کلام ختم کلام، من که تا الان راضی نیستم. نژاد قبلیم خیلی خیلی بهتر بود.
برای یه زنبوردار دست آخر چیزی که از زحمت یک سالش باقی میمونه، جمعیت کندوشه و محصول عسل. من که امسال رو بیخیال شدم. فکر کنم همون به گزینی توی رنبورستان خیلی بهتر جواب بده.

با همه اینا اگه بازم تغییر وضعیتی دیدم خبر میدم.

سلام
تشکر از شما بابت اطلاعات مفیدتون . واسه منم کارنیولان همین جوری بوده . تابستون و پاییز ادم رو دق میده تا دو سه تا تخم بزاره .
اما صبر کن اسفند و فروردین نژاد کارنیولان رو هم ببین  . لامصبا جوری رشد میکنن که ادم انگشت به دهن میمونه .

یه چیز دیگه دخترهای این ملکه مشکل تخمریزی ندارن . اروم هستن و تخمریزی فوق العاده زیادی دارن . ایشالا بهار اینو امتحان کن . و نکته دیگه تو زمستون به نوزما حساسیت نشون میدن . حتما تو پاییز باید فوماژیلین بخورن

اینم نتیجه 1.5 سال بررسی نژاد کارنیولان .

اقا احسان یعنی کارنیولان بدرد نمی خوره؟

نه من صرفا نکات ضعفی رو که دیده بودم گفتم . کجای حرفام گفتم بدرد نمیخوره . نکات مثبتش اینان : رشد بهاره سریع - تمایل به تولید عسل زیاد - بچه دهی کم - نیش زدن کم - مقاومت به بیماریهای لاروی
ولی رشد اول بهارشون وحشتناک زیاده

اگه شما اطلاعات تکمیلی دارید اضافه کنین

برای نویسنده این مطلب ehsanklop تشکر کننده ها: 2
m3130 (18 مهر ماه 1392 17:09), mellifera (2 اسفند ماه 1392 12:14)
رتبه: 8.333%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
mellifera
نماد کاربر
ehsanklop

پستتوسط YONES_Z » 2 اسفند ماه 1392 05:34

با سلام
اینجانب از نژاد کارنیولان در دو  سال گذشته استفاده کردم

البته نژاد خالص نبوده و جفت گیری طبیعی بوده

چیزی که مشاهده کردم فعالیت در هوای سرد و تمیز بودن این زنبورها بوده

از لحاظ عسل تفاوت چندانی مشاهده نکردم اما به نظر میرسه اگه مدیریت کنی خیلی بیشتر از نژاد داخلی جواب بده

بیشتر بخاطر جمعیت بالا و تخم ریزی در دمای پائین و رفتار بهداشتی بالا و تصمیم دارم این نژاد را جایگزین بقیه کنم

برای نویسنده این مطلب YONES_Z تشکر کننده ها: 2
mellifera (2 اسفند ماه 1392 12:14), padideh (25 بهمن ماه 1393 06:29)
رتبه: 8.333%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
mellifera, padideh
نماد کاربر
YONES_Z
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 26 شهريور ماه 1390 10:05
نام واقعی: یونس ضرغامی
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 86 بار
امتياز: 48530

پستتوسط hamed_gwd » 7 اسفند ماه 1392 17:48

این سرمای زمستون هم داره آخرین زوراشو میزنه. چند روز پیش که هوا خوب بود رفتم سراغ اون کندوی کارنیکا. جمعیتش خوبه و شهد هم داشت ولی دریغ از گرده و تخم. یه دونه تخم هم ندیدم تو این کندوی مادر مرده. البته خیلی از وضع رفتارشون راضی ام. البته برای جلوگیری از بیماری، اول زمستون یکی دوبار بهشون دارو دادم برای پیشگیری از بیماری. حالا تا ببینیم بهار رو چطور شروع کنند.
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.

برای نویسنده این مطلب hamed_gwd تشکر کننده ها:
mellifera (7 اسفند ماه 1392 22:00)

نماد کاربر
hamed_gwd

تاريخ عضويت: 19 مهر ماه 1391 20:49
نام واقعی: حامد پورهاشمی
تشکر کرده: 177 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 25500

پستتوسط mellifera » 24 بهمن ماه 1393 11:24

چگونه میتوان کارنیکای واقعی را از هیبرید ها تشخیص داد:

http://www.talghihe-malekeh.com/index-1-0.html
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4846 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275755

پستتوسط padideh » 25 بهمن ماه 1393 06:34

سلام
یکی از قویترین و بهترین ایستگاههای تولید ملکه در ایران ایستگاه الوند با مدیریت جناب عطاییان است انصافا کیفیت ملکه های تولیدشون حتی از ملکه های وارداتی هم بهتره.مخصوصا اگه از ایشان تلقیح شده بگیری
نماد کاربر
padideh
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 1 آذر ماه 1393 06:37
نام واقعی: پدیده
تشکر کرده: 99 بار
تشکر شده: 28 بار
امتياز: 6060

پستتوسط ehsanklop » 25 بهمن ماه 1393 14:36

padideh نوشته است:سلام
یکی از قویترین و بهترین ایستگاههای تولید ملکه در ایران ایستگاه الوند با مدیریت جناب عطاییان است انصافا کیفیت ملکه های تولیدشون حتی از ملکه های وارداتی هم بهتره.مخصوصا اگه از ایشان تلقیح شده بگیری

سلام
شما ملکه های ایشون رو استفاده کردین ؟ لطف کنین توضیح بدین در مورد عملکرد ملکه و میزان برداشت عسل . اون قسمت ملکه های وارداتی رو متوجه نشدم اگه ممکنه اون رو هم توضیح بدین چون ابهام زیادی داره
با تشکر
نماد کاربر
ehsanklop

پستتوسط Kismar » 25 بهمن ماه 1393 16:40

ehsanklop نوشته است:
padideh نوشته است:سلام

سلام
شما ملکه های ایشون رو استفاده کردین ؟ لطف کنین توضیح بدین در مورد عملکرد ملکه و میزان برداشت عسل . اون قسمت ملکه های وارداتی رو متوجه نشدم اگه ممکنه اون رو هم توضیح بدین چون ابهام زیادی داره
با تشکر

سلام اقا احسان عزیز
میزان برداشت  عسل بر میگرده به منطقه و سالی که شما در ان قرار دارید..کارنیکا برای زنبوردار معجزه نمیکنه ولی اگه خوب مدیریت بشه و شرایط مناسب براش ایجاد بشه از هر نظر که فکرش بکنی از نژاد ایرانی سره.....من چند تا از کلنیهای  کارنیکا تلقیح شده و معمولی رو از روستا اوردم شهر کارشان واقعا عالیه تو هوای 10 درجه  زنبور میزنه بیرون و با گرده برمیگرده الان هم که  25 بهمن ماهه 4 تا 5 قاب تخم ریزی داره ان هم بصورت متمر کز در مرکز قاب که حداقل 70% قاب رو تخم ریزی کرده البته ملکه های باربری در شرایط طبیعی انها هم به همین صورت عمل میکنند . حتی ان تعداد که تو روستا هستن و تولید امسال خودم بودن و در کندوچه های 5 قابی زندگی میکنن سه قاب تخم ریزی دارن و
سر کندوچه بر میداری پر زنبوره فکر کنمتو هفته اول اسفند بایستی کندوهاشون رو تبدیل کنم.
آخرين ويرايش توسط Kismar on 25 بهمن ماه 1393 16:44, ويرايش شده در 2.
***  زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........                                                    

برای نویسنده این مطلب Kismar تشکر کننده ها:
mellifera (25 بهمن ماه 1393 18:35)

نماد کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 6 مهر ماه 1392 20:58
نام واقعی: کیسمار
تشکر کرده: 366 بار
تشکر شده: 828 بار
امتياز: 311210

قبلي

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد ملکه زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد