ملکه دادن به کندو اواخر تابستان برای تخم ریزی بهتر در بهار

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
bee91
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

ملکه دادن به کندو اواخر تابستان برای تخم ریزی بهتر در بهار

پست توسط bee91 »

با سلام می خواستم بدونم ملکه را در چنین زمانی چطور می توان تولید کرد ؟چرا که تقریبا گرده کم است و نرریزی انجام شده ایا ملکه ها باز به جفت میرن.ایا روش ملکه گیری تو این فصل فرق می کنه؟

نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

Re: ملکه دادن به کندو اواخر تابستان برای تخم ریزی بهتر در به

پست توسط Kismar »

ملکه های با کیفیت ففط در زمان وفور شهد و گرده و زنبور نر در کلنی تولید میشن. بهترین ملکه ها در نواحی گرمسیر در ماههای اسفند و فروردین و منطق معتدل و سردسیر از اردیبهشت تا اواخر تیر تولید خواهند شد...در حال حاضر در اکثر مناطق کلنبهای زنبور عسل اقدام به نرکشی کرده یا در حال نر کشی میباشند و امکان تولید ملکه بسیار ضعیف میباشد... پیشنهاد میکنم از اقای جهانی یک سری دی وی دی پرورش زنبور عسل رو خریداری و با دقت انها را تماشا کنید با این کار شما براحتی تمام جوابهای مورد نیازتان را دریافت خواهید نمود..
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
m-bee91
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 4 دفعه
تماس:

پست توسط m-bee91 »

سلام پس چطور در مناطق گرمسیر تو این ماه میشه ملکه ها تعویض کرد
ایا بانک ملکه واقعا عملی است شما تا حالا امتحانش کردین ؟یا برای تعویض تنها راه خرید ملکه است
نمایه کاربر
Kismar
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

m-bee91 نوشته شده:سلام پس چطور در مناطق گرمسیر تو این ماه میشه ملکه ها تعویض کرد
ایا بانک ملکه واقعا عملی است شما تا حالا امتحانش کردین ؟یا برای تعویض تنها راه خرید ملکه است

شاید هم بشه تولید کرد ولی در مناطق گرمسیر اولین مناطقی هستن که در انجا نر کشی انجام میپذیرد...من همیشه تعدادی ملکه که در بهار تولید شدهاند را ذخیره دارم و انها رو در کندوچه های 5 تا نیم قابی و یا 5 تا تمام قابی نگهداری میکنم..اینطور ملکه در یک کلنی کوچک و یا متوسط به زندگی عادی خود ادامه خواهند داد و در صورت نیاز از انها استفاده میکنم... توجه داشته باشید ملکه رو نمتوان در قفس یا همین بانکی که شما میفرمائید برای مدت زیادی نگهداری نمود .. مجددا تاکید میکنم فیلمهای اموزش که در سایت اگهی شده رو تهیه و ببنید..

*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام در مواقعی که زنبوران نر پروازی روبه کاهش میگذارد نباید اقدام به تولید ملکه کرد زیرا اگر ملکه ای هم تولید شود به دلیل کم بودن تعداد زنبوران نر جفتگیری ناقص انجام می گیرد ونمیتواند کیسه ذخیره اسپرم خود را به طور کامل تکمیل کند وبعد ازمدت کوتاهی تخمگذاری نرزا شده وصفات کارگری از خود بروز می دهد وبه دلیل گرم بودن هوا ملکه به دفعات زیادتری از کندو برای جفتگیری خارج می شود که احتمال از بین رفتن آن در بیرون از کندو افزایش میابد وممکن است توسط زنبوران گوشتخوار وپرندگان شکار شود بهترین راه در مواقعی که زنبوران نر روبه کاهش است خرید ملکه های آماده از مراکز عرضه لوازم پرورش زنبور عسل است که در قفسهای ملکه به همراه تعدادی زنبور کارگر عرضه میگردد وبا قرار دادن آن در کندو ورها شدن ملکه با انجام اقداماتی که برای رها سازی ملکه جدید به کندو در سایت زنبورعسل ایران به طور مفصل وواضح در پستها شرح داده شده است میتوان تخمگذاری ملکه در کندو را تسریع کرد.
نمایه کاربر
degar
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان،هیدج
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

پست توسط degar »

تا به امروز واین ساعت که تو منطقه ما وضعیت واسه زنبورا خیلی عالیه اگه هوا زمستونی وسرما باز برنگرده وهمه شکوفه ها رو از بین نبره امسال هنوز درختای سیب گل ندادن وتازه دارن شکوفه میدن که به نظر من خیلی خوبه ویه جورایی زنبورا وضعشون خیلی خوبه وتا گل دادن درختای سیب می تونن خودشونو قوی وآماده کنن!
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان