گرفتن بچه مصنوعی و زمان ان

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
kahkeshanir92
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قزوین
تماس:

گرفتن بچه مصنوعی و زمان ان

پست توسط kahkeshanir92 »

میشه این روشو برام با جزییات توضیح بدن...من ی بچه مصنوعی میخوام بگیرم تا قبل اینکه شاخونا بدنیا بیان من بچه های دیگرو از کنوی مادر بگیرم وزنبورا دچار عقب موندگی کمتری بشن..من میخواستم بهم زمان بدنیا آمدن شاخونا رو بگیدو راه تشخیص ... و بچه مصونوعی بعدی رو چند روز بعد از بچه اولی بگیرم...چند تا شاخون به بچه ها بدم... در مورد برش کمانی اینجا برم کاربرد داره که شاخونای بیشتری بگیرم...ممنون از جواباتون

k1230032215
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم- استان اصفهان شهرستان نطنز
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

Re: لطفا راهنمایی کنید

پست توسط k1230032215 »

باسلام دوست عزیز سعی کنید از هر کلنی قوی فقت یک بچه بگیرید و یک روش بچه گیری را برای شما میگم اگر که ملکه بار ور اظافه ویا ملکه باکره برای معرفی به بچه کندو ندارید وامکان تولید ملکه رو هم ندارید بهترین راه اینه که بزارید تا کلنی خودش به اندازه ای قوی بشه که اقدام به شه خون زدن برای تولید بچه طبیعی بکنه بعد از آن شما دویا سه شاه خون را به همراه چهار قاب ازکندوی اصلی را همراه با زنبوران رویش(3قاب لارو و شفیره و 1قاب عسل وگرده)رو در کندوی جدیدی بگذارید و در کنار کندوی مادری قرار بدید. از شاه خون ها موازبت کنید. تازمان تولد اولین ملکه ملکه بین 5تا 10 روز تول می کشد تا تخم ریزی را شروع کند. زمان تولد شاه خون 16روز بعد از روزتخم گذاری است.(3روز تخم 6روز لارو و7روز شفیره در بسته) راه تشخیس تولد ملکه هم به این شکل است که در شاه خون از بالای شاه خون باز می شود(یک عکس می گذارم ).بجای برش کمانی می توانید یک بچه بدونه شاه خون بگیرید ویک قاب تخمولارو جوان در آن قراردهید.(شاه خون کافی تولید خواهد شد )
تصویر
[CENTER][U][B][FONT=Comic Sans MS][HIGHLIGHT=#92d050]skkkzd[/HIGHLIGHT][/FONT][/B][/U][/CENTER]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان