تکثیر مجدد کندویی که تا الان سه تا داده

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hamidsanad
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: کاشمر خراسان رضوی
تماس:

تکثیر مجدد کندویی که تا الان سه تا داده

پست توسط hamidsanad »

سلام دوستام من همون طور که گفتم یکی از کندو هام خیلی عالیه تا الان از اول فرودین ازش سه بچه گرفتم و الان دوباره شده 13 قابه بهترین روش گرفتن بچه مصنوعی چیه؟1- یکی بگیرم تا شاخون بزنه و بعد دو تای دیکر بگیرم یا نه سه تا همزمان بگیرم و 8 کیلومتر از زنبورستان دور کنم وقتی که شاخون زد دوباره برگردونم زنبورستان؟ممنون

نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

Re: تکثیر مجدد کندویی که تا الان سه تا داده

پست توسط AKBAR2 »

اگر هم میخوای انتقال ندی میتونی یه قاب لارو هم تکون بدی که جایگزین جمعیتی که برمیگرده بشه
k1230032215
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم- استان اصفهان شهرستان نطنز
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط k1230032215 »

با سلام به نظر من دیگه از آن بچه نگیرید وسعی کنید که از آن قاب شفیره (بدونه زنبوران رویش) بردارید وبه بچه ها بدهید تا آنها هم قوی بشن.
آسان ترین وکارامد ترین روش هم این است که سه قاب شفیره ویک قاب عسل وگرده روبردارید ودر یک جعبه خالی در کنار کندوی مادر بگذارید.نیازی به کوچ هم نیست فقط تعدادی از زنبور های پروازی به کندوی مادری بر می گردن که باید چند روز بچه جدید را خوب با شربت تغذیه کنید تا زنبور های پروازی جدید به وجود بیان.(البته میشه کندوی مادری را برداشت وبه اندازه نصف کندو برد به یک سمت و کندوی جدید را هم چسبیده به کندوی مادری گذاشت.که در این روش زنبوران پروازی در بین دوکلنی تقسیم می شوند)
روش تکاندن یکقاب که تازه شفیره هایش متولد شدن ودارای جمعیت جوان هست خوبه ودر تمام روش ها باعث قوی ماندن جمعیت بچه کندوهامیشه.
آخرین ويرايش توسط 1 on k1230032215, ويرايش شده در 0.
[CENTER][U][B][FONT=Comic Sans MS][HIGHLIGHT=#92d050]skkkzd[/HIGHLIGHT][/FONT][/B][/U][/CENTER]
نمایه کاربر
tanha
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان
تشکر کرده: 69 دفعه
تماس:

پست توسط tanha »

AKBAR2 نوشته شده:اگر هم میخوای انتقال ندی میتونی یه قاب لارو هم تکون بدی که جایگزین جمعیتی که برمیگرده بشه

سلام
احتمالا منظورتون از لارو ، زنبور جوانی است که روی تخم و لارو وجود داره .
وَ اللَّهُ يَرْزُقُ مَنْ يَشاءُ بِغَيْرِ حِسابٍ
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 23 مهمان