صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

سمپاشى. خيلى فورى

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

سمپاشى. خيلى فورى

پستتوسط hamid2222 » 1 مهر ماه 1394 22:20

سلام به همه دوستان

خيلى حياتى

فردا به علت يك نوع حشره و يا ويروس درختان نباتات  مثل پرتقال و ليمو و نارنگى قرار تمام شهر را سمپاشى كنند ودر داخل شهر كسى حق نگهدارى زنبور ندارد ولى چون حياط خانه ام چندين هكتار و داراى درختان فراوان است من دو كند را بين درختان مخفى كرده ام

لطفأ كمك كنيد

من چگونه ميتوانم زنبورهايى  كه شبها روى دريچه پرواز هستنند را به داخل كندو كرده تا بتوانم كندو را به زير زمين خانه ام ببرم تا بعد از يكى ، دو  روز كه اثر سمپاشى كم شد به جاى اولشان بگذارم

خواهش ميكنم هر چه زودتر راهنمايى  كنيد چون ١٢ ساعت بيشتر فرصت ندارم

خيلى خيلى فورى😷😩🐝🐝🐝 متشكر از همه
نماد کاربر
hamid2222
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 22 تير ماه 1392 10:18
نام واقعی: hamidnaderi
تشکر کرده: 13 بار
تشکر شده: 5 بار
امتياز: 14010

Re: سمپاشى. خيلى فورى

پستتوسط hamed364 » 2 مهر ماه 1394 08:23

سلام بزارشون تو کندو کفباز 1قاب کم کن تا شب همه بیان تو براشون تو شربت خوری قابی شربت بزار شب درشو ببند بزار هر جا میخای
اللهم عجل لولیک الفرج
نماد کاربر
hamed364
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 27 آذر ماه 1393 15:47
نام واقعی: حامد حسین زاده
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 290

پستتوسط mm1352 » 2 مهر ماه 1394 08:28

hamid2222 نوشته است:سلام به همه دوستان

خيلى حياتى

فردا به علت يك نوع حشره و يا ويروس درختان نباتات  مثل پرتقال و ليمو و نارنگى قرار تمام شهر را سمپاشى كنند ودر داخل شهر كسى حق نگهدارى زنبور ندارد ولى چون حياط خانه ام چندين هكتار و داراى درختان فراوان است من دو كند را بين درختان مخفى كرده ام

لطفأ كمك كنيد

من چگونه ميتوانم زنبورهايى  كه شبها روى دريچه پرواز هستنند را به داخل كندو كرده تا بتوانم كندو را به زير زمين خانه ام ببرم تا بعد از يكى ، دو  روز كه اثر سمپاشى كم شد به جاى اولشان بگذارم

خواهش ميكنم هر چه زودتر راهنمايى  كنيد چون ١٢ ساعت بيشتر فرصت ندارم

خيلى خيلى فورى😷😩🐝🐝🐝 متشكر از همه

با سلام خدمت همکاران گرامی
عید سعید قربان بر همکاران عزیز تبریک عرض میکنم
من فکر میکنم زنبوراتون کف باز هستند در زیر زمین سه یا چهار ردیف چهار گوش آجر بچین و کندو هارا روی ان قرار بده دمای زیر زمین حداقل 5 درجه بالای صفر و تاریک باشه
و زیر اجر را چند قالب یخ قرار بده که سریع تر دمای زیر زمین پایین بیاید و روی کندو پارچه نخی که نمدار شده را روی کندو قرار بده من دقیقا نمیدانم دمای زیر زمین چه قدر است
اگه این راه ممکن نیست برای چند روز کندوهارو باید به مکان دیگه ببرید
نماد کاربر
mm1352
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 خرداد ماه 1394 21:56
نام واقعی: مصباح صمدی
تشکر شده: 25 بار
امتياز: 6340

پستتوسط mohammad123 » 2 مهر ماه 1394 11:54

دریچه پرواز  مقداری  اب   اسپری کن تو دریچه  پرواز  زنبورا  داخل میرن   بعد دریچه را ببند .
نماد کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 آبان ماه 1392 19:11
نام واقعی: mohammad
تشکر کرده: 595 بار
تشکر شده: 322 بار
امتياز: 81690

پستتوسط kahkeshanir92 » 2 مهر ماه 1394 15:20

یخورده دود بدی همه میرن تو بعد هم واسشون شربت بزار هم آب که خفه نشن..بهتره زیر زمین تارک باشه در نیان بیرون.یخورده هم باید زیر زمین خنک باشه بعدش هیچ مشکلی پیش نمیاد
نماد کاربر
kahkeshanir92
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 10 تير ماه 1393 09:32
نام واقعی: ali
تشکر شده: 8 بار
امتياز: 3860

پستتوسط mellifera » 2 مهر ماه 1394 17:59

با سلام اینجاست که کندوهای کف باز به درد میخورن و در زمان بسته شدن دریچه پرواز و هجوم زنبورا برای بیرون رفتن مانع از خفگی کندو میشه.
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4844 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275675

پستتوسط AKBAR2 » 2 مهر ماه 1394 19:39

mellifera نوشته است:با سلام اینجاست که کندوهای کف باز به درد میخورن و در زمان بسته شدن دریچه پرواز و هجوم زنبورا برای بیرون رفتن مانع از خفگی کندو میشه.

اقا ما که 2ساله داریم میگیم کسی گوش نمیده بعضی ها هم که میگن اول باید امتحان کنیم..امتحان نداره که هر کی دربارش سوالی داره من کامل با این سیستم اشنا هستم وکار کردم میتونم کمک کنم
نماد کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 18 آبان ماه 1392 09:26
نام واقعی: علی اکبررجبیان
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 313 بار
امتياز: 103530

پستتوسط hamid2222 » 3 مهر ماه 1394 20:45

باتشكر فراوان از همه دوستان

با فرصت كمى كه داشتم با اسپر آب سعى كردم زنبورهارا داخل كندو كنم  ولى چون تعدادشان زياد است باز هم چند ((١٠٠ ) صدها زنبوربيرون ماندن

١-بعد از چند روز ميتوانم زنبورها را به حياط برگردانم كه سم برايشان خطر نداشته باشد

٢-با زنبورهايى كه موقع سم پاشى بيرون بودن چيكار كنم آيا ممكن است زمانيكه كندو ها را بجاى اولشان بر ميگردانم انها سم را به داخل كندو برده و آيا ممكن است براى زنبورها و عسل داخل كندو ضرر داشته باشد

با تشكر حميد🍯🐝🐝😉
نماد کاربر
hamid2222
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 22 تير ماه 1392 10:18
نام واقعی: hamidnaderi
تشکر کرده: 13 بار
تشکر شده: 5 بار
امتياز: 14010

پستتوسط AKBAR2 » 3 مهر ماه 1394 20:53

hamid2222 نوشته است:باتشكر فراوان از همه دوستان

با فرصت كمى كه داشتم با اسپر آب سعى كردم زنبورهارا داخل كندو كنم  ولى چون تعدادشان زياد است باز هم چند ((١٠٠ ) صدها زنبوربيرون ماندن

١-بعد از چند روز ميتوانم زنبورها را به حياط برگردانم كه سم برايشان خطر نداشته باشد

٢-با زنبورهايى كه موقع سم پاشى بيرون بودن چيكار كنم آيا ممكن است زمانيكه كندو ها را بجاى اولشان بر ميگردانم انها سم را به داخل كندو برده و آيا ممكن است براى زنبورها و عسل داخل كندو ضرر داشته باشد

با تشكر حميد🍯🐝🐝😉

سلام میتونی بعد از 48ساعت برگردونی اونا هم اگر زنده باشن مشکلی نداره الان چند سالی میشه سم رو جوری میسازن که مختص اون حشره باشه زیاد نگران نباش اگر هم جابجا نکردی در رو که ببندی فردا صبح میتونی باز کنی چون سم خشک میشه

برای نویسنده این مطلب AKBAR2 تشکر کننده ها:
hamid2222 (3 مهر ماه 1394 20:59)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 18 آبان ماه 1392 09:26
نام واقعی: علی اکبررجبیان
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 313 بار
امتياز: 103530

مباحث مشابه

بازگشت به گفتگو و سوالات متفرقه در مورد زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد