درمان نرزایی

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
HASANRA1371
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: داراب
تماس:

درمان نرزایی

پست توسط HASANRA1371 »

سلام دوستان یکی از بچه کندو هایی که امسال گرفتم نرزا شده و ملکه نداره. چطوری میتونم کندو رو ادغام کنم و یا کاری کنم که شاخون بزنن در ضمن هنوز تخم هایی که کارگرا گذاشتن تبدیل به شفیره نشده و از اونجایی فهمیدم که نرزا شده که توی بعضی سلول ها دوتا تخم هستن. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون(سایت های زیادی رو هم مطالعه کردم که هرکدوم یه روش پیشنهاد داد تصویرن بهترین روش رو میخوام)

نمایه کاربر
sadegh63
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: درمان نرزایی

پست توسط sadegh63 »

تصویرتصویرسلام از نبودن ملكه مطمعن شو بعد غروب تمام كادرها رو داخل كندو بتكونيد سه تاديواره داخل كندو اويزان كنيد مقداري اب داخل بريزيد تا داخل كمي سرد شود دريجه كندو رو ببنديد و تا فرداي ان روز ساعت نه باز كنيد و يك ملكه به ان معرفي كنيد ادغام هم به اين شكل كه يك قاب يك قاب يا دو تا دوتا به باقي كندوها بديد جون ملكه حمايت ميشه زنبوراي جديد تسليم ميشن احتياطا مقداري شربت روي انها اسبري كنيد با قوي شدن كندوهاتون بعدا يه بجه مصنوعي بكيريد(غلط املايي به خاطر صفحه كليدمه) باتشكرتصویر
تصویر
نمایه کاربر
HASANRA1371
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط HASANRA1371 »

سلام. ممنون دوست عزیز. در حال حاضر ملکه در دسترس ندارم میخوام اگه بشه یه کاری کنم شاخون بزنن . لطفا راهنمایی بفرمایید. در ضمن اگه بخوام تو فاصله صد متری بتکونمشون اونوقت تخم هایی که کارگرا توی سلول ها گذاشتن رو چیکار کنم؟ تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
HASANRA1371
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط HASANRA1371 »

یعنی که تا حالا با این موضوع مواجه نشده؟؟؟؟ تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
sadegh63
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط sadegh63 »

سلام كادري كه داخلش تخم نر ريخته شده رو دو روز بزار بيرون بعد به يه كندوي قوي بده تميزش مي كنه تصویر
تصویر
نمایه کاربر
HASANRA1371
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط HASANRA1371 »

سلام.
دوستان من کندو را دو روز پیش در فاصله 100 متری تکاندم ولی با کمال تاسف در بازدید امروز دیدم کارگران دوباره تخم ریزی کردن.اگه کسی اطلاعاتی داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنه . تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
sadegh63
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط sadegh63 »

تصویربرادر عزيز شما ادغام كن يا كل كادراشو وردار يه شب بي غذاي لاغرشون ميكنه بعد يه شاخون يا تخم روز بده اكر تعداد كندوهاي نريزت زياد هست يه كندوي ملكه دارتو يتيم كن شاخون سربسته شد روش 100 متر رو اجرا كن شاخون بكش بده به نريزات اميدوارم موفق شي تصویر
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

HASANRA1371 نوشته شده:سلام.
دوستان من کندو را دو روز پیش در فاصله 100 متری تکاندم ولی با کمال تاسف در بازدید امروز دیدم کارگران دوباره تخم ریزی کردن.اگه کسی اطلاعاتی داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنه . تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر

سلام
فاصله تکاندن زنبورها کم بوده ببر 500 متر دورتر و البته زمان تکاندن هم تاثیر داره دم غروب باشه که زنبورهای تخم گذار فرصت برگشت نداشته باشن و پوکه جدید براشان بزار و پوکه های قدیمی رو بده کندوهای قوی تمیز کنن
نمایه کاربر
jjjj
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jjjj »

با عرض سلام و خسته نباشید. میخواستم بپرسم به یه کندوی که نر زا شده میشه شاخون داد و ایا قبول میکنن شاخون رو؟ تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
sadegh63
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط sadegh63 »

اكر ملكه بير بديد بهتر در غير اين صورت شاخون درحال تولد معمولا قبول مي كنن تصویرتصویر
نمایه کاربر
niazmandihayeiran
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط niazmandihayeiran »

sadegh63 نوشته شده:تصویرتصویرسلام از نبودن ملكه مطمعن شو بعد غروب تمام كادرها رو داخل كندو بتكونيد سه تاديواره داخل كندو اويزان كنيد مقداري اب نيازمنديها داخل بريزيد تا داخل كمي سرد شود دريجه كندو رو ببنديد و تا فرداي ان روز ساعت نه باز كنيد و يك ملكه به ان معرفي كنيد ادغام هم به اين شكل كه يك قاب يك قاب يا دو تا دوتا به باقي كندوها بديد جون ملكه حمايت ميشه زنبوراي جديد تسليم ميشن احتياطا مقداري شربت روي انها اسبري كنيد با قوي شدن كندوهاتون بعدا يه بجه مصنوعي بكيريد(غلط املايي به خاطر صفحه كليدمه) باتشكرتصویر
تصویر
ممنون از راهنماییتون ...............................
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان