اسید اگزالیک تلفات داد( بار اول)(بار دوم نه)

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

Re: اسید اگزالیک تلفات داد( بار اول)(بار دوم نه)

پست توسط koohi »

سلام ،دوسال است که از اسید اگزالیک استفاده می کنم به نظرم مقدار تلفاتی که در بعضی از کلنی ها بعداز استفاده از اسید پیش می آید به خاطر آلودگی بالا در آن کلنی ها است این زنبورها که در سطح بدنشان سوراخ های زیادی به خاطر کنه وجود دارد باریزش کنه واحتمالا نفوذ اسید به بدنشان می میرند وتلفات زیاد می شود البته به شرط استفاده از روش صحیح اسید درمانی.

نمایه کاربر
mohammadfath
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم
تشکر کرده: 98 دفعه
تماس:

پست توسط mohammadfath »

سلام

دوستانی که از اسید اگزالیک استفاده کردند وتلفات ندادند از چه نوع اسیدی استفاده کردند صنعتی یا از مایشگاهی؟
نمایه کاربر
farjad
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط farjad »

من یک بار استفاده کردم البته به محض اینکه زنبورها رو از کوچ آوردم و هیچ لارو در کندو نبود خوب جواب داد کشتار هم ندادم
نمایه کاربر
farjad
تماس:

پست توسط farjad »

من 250 گرم خریدم 7000 تومان البته صنعتی بود
نمایه کاربر
mohammadfath
تماس:

پست توسط mohammadfath »

koohi نوشته شده:سلام ،دوسال است که از اسید اگزالیک استفاده می کنم به نظرم مقدار تلفاتی که در بعضی از کلنی ها بعداز استفاده از اسید پیش می آید به خاطر آلودگی بالا در آن کلنی ها است این زنبورها که در سطح بدنشان سوراخ های زیادی به خاطر کنه وجود دارد باریزش کنه واحتمالا نفوذ اسید به بدنشان می میرند وتلفات زیاد می شود البته به شرط استفاده از روش صحیح اسید درمانی.

با سلام

فکر نمی کنم به ا ین دلیل باشه اگر غلضت شکر مصرفی( با توجه به زمان مصرف) زیاد نباشه ومقدار اسید مصرفی ومقدار اسپری هم زیاد نباشه زنبورا زود همدیگرو تمیز می کنن.والا اگر مقدارها رعایت نشه یا زمان استفاده سرد باشه که کندوها نتونن سریع همدیگر رو تمیز کنن اسید باعث از بین رفتن زنبورای سالم هم می شه.(با توجه به تجربه خودم)
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
در مورد هوای سرد دوستان فرمودن هوا زیاد سرد نباشه . میخاستم بدونم اگه هوا گرم باشه چطور . مثلا 30 یا 35 درجه باشه ؟ ایا اگزالیک اسید مشکل پیش میاره .
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط koohi »

mohammadfath نوشته شده:
koohi نوشته شده:سلام ،دوسال است که از اسید اگزالیک استفاده می کنم به نظرم مقدار تلفاتی که در بعضی از کلنی ها بعداز استفاده از اسید پیش می آید به خاطر آلودگی بالا در آن کلنی ها است این زنبورها که در سطح بدنشان سوراخ های زیادی به خاطر کنه وجود دارد باریزش کنه واحتمالا نفوذ اسید به بدنشان می میرند وتلفات زیاد می شود البته به شرط استفاده از روش صحیح اسید درمانی.

با سلام

فکر نمی کنم به ا ین دلیل باشه اگر غلضت شکر مصرفی( با توجه به زمان مصرف) زیاد نباشه ومقدار اسید مصرفی ومقدار اسپری هم زیاد نباشه زنبورا زود همدیگرو تمیز می کنن.والا اگر مقدارها رعایت نشه یا زمان استفاده سرد باشه که کندوها نتونن سریع همدیگر رو تمیز کنن اسید باعث از بین رفتن زنبورای سالم هم می شه.(با توجه به تجربه خودم)

سلام ،عرض کردم در آخر که : البته به شرط استفاده از روش صحیح اسید درمانی :در ضمن من اصلا شکر ویا عسل در اسید استفاده نمی کنم وفقط آب است در یک گزارش تحقیقی خارجی وهمین طور گزارش دانشگاه تبریز آمده که این روش در دماهای پایین محیط بهتر جواب می دهد.
نمایه کاربر
mohammadfath
تماس:

پست توسط mohammadfath »

افزودن کمی شکر به دلیل این است که زنبورا محلول را استفاده کنند وبر روی انها نمونه.در ضمن اگر کمی فکر کنیم اصلا اصل دمای بیرون در اثر این دارو نباید تاثیر داشته باشه (حالا دما پایین باشه یا بالا)

اکثرا دوستان هم که با توجه به شنیده ها وتحقیقاتشون گفتن دما بالا باشه به دلیل این است که زنبورها عطش استفاده از اب یا شربت را داشته باشند که سریع محلول اسیدی رو مصرف کنن تا بر روی اونها نمونه (البته این نظر خودمه چون تا حالا پیگیر موضوع نبودم)اگر به کندوهاتون اب می ذارید می بینید که با سرد شدن هوا مصرفشون خیلی کم می شه اما روز گرم مصرفشون بالا می ره حالا اگر دما هم پایین باشه شاید زنبورها عطشی برای استفاده اب اسیدی اسپری شده روی همدیگر رو نداشته باشن وموندن اسید روی اونها باعث تلفات بشه..این دلیلیه برای بالا بودن دما حالا اینکه دما پایین باشه هم باید دلیل داشته باشه که ما بی اطلاع هستیم اگر دلیلش رو هم بگید ممنون می شیم.
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط koohi »

mohammadfath نوشته شده:افزودن کمی شکر به دلیل این است که زنبورا محلول را استفاده کنند وبر روی انها نمونه.در ضمن اگر کمی فکر کنیم اصلا اصل دمای بیرون در اثر این دارو نباید تاثیر داشته باشه (حالا دما پایین باشه یا بالا)

اکثرا دوستان هم که با توجه به شنیده ها وتحقیقاتشون گفتن دما بالا باشه به دلیل این است که زنبورها عطش استفاده از اب یا شربت را داشته باشند که سریع محلول اسیدی رو مصرف کنن تا بر روی اونها نمونه (البته این نظر خودمه چون تا حالا پیگیر موضوع نبودم)اگر به کندوهاتون اب می ذارید می بینید که با سرد شدن هوا مصرفشون خیلی کم می شه اما روز گرم مصرفشون بالا می ره حالا اگر دما هم پایین باشه شاید زنبورها عطشی برای استفاده اب اسیدی اسپری شده روی همدیگر رو نداشته باشن وموندن اسید روی اونها باعث تلفات بشه..این دلیلیه برای بالا بودن دما حالا اینکه دما پایین باشه هم باید دلیل داشته باشه که ما بی اطلاع هستیم اگر دلیلش رو هم بگید ممنون می شیم.

سلام ،احتمالا دمای پایین بخاطر این است که زنبورها همگی در کندو هستند ودر واقع دارو دریافت می کننددر نظر بگیرید یک کندو در گرمسیر در دمای 20 درجه باشد هنگام دارو دادن تعدادی از زنبور ها در کندو حضور ندارند پس دارو دریافت نمی کنندوهمین طور در دمای پایین تخم ها اندک هستند وبهتر هست که دارو در موقعی مصرف شود که کلنی هیچ تخم ولاروی نداشته باشدتا کنه در درون سلول تخم جا خوش نکند وبعدا رشد نماید.
نمایه کاربر
mohammadfath
تماس:

پست توسط mohammadfath »

سلام

من که در 21 ابان بار اول استفاده کردم وهم خودم شنیده بودم وهم دوستان در سایت نوشته بودن که شربت 1 و1 استفاده بشه .وچون زنبورا سریع نتونسته بودند اون رو استفاده کنند تلفات دادم. استفاده در دمای پایین حساسیت زیاد تری لازم داره که باید رعایت بشه. ولی دوستانی هم بودن که در اوخر تابستان نزدیک پاییز همین شربت 1 و1 را استفاده کرده بودند تلفات نداشتند.چون که شفیره ها هم دارای کنه هستند در دستور استفاده از اسید اگزالیک هستش که یک هفته تا ده روز بعد مجددا باید اسید اگزالیک استفاده بشه برای اون قابهایی که شفیره دارند.تا کنه های موجود در شفیره که بیرون اومدن از بین برن
نمایه کاربر
mohammadfath
تماس:

Re: اسید اگزالیک تلفات داد

پست توسط mohammadfath »

koohi نوشته شده:
rata نوشته شده:
از نظر زمان دادن اسید محدودیتی که وجود داره اینه که دمای محیط بالای صفر باشه و فکر نکنم در این خصوص نقصی در کار شما باشه. و تا آنجائیکه من منابع خارجی را مطالعه کردم نباید چنین مشکلی برای شما پیش می آمد. متاسفم

دوستانی که تجربه استفاده از آن را داشته اند اظهار نظر نمایند.

سلام ،سال قبل ازفرمول 35 گرم در شربت 1-1استفاده کردم وخیلی خوب بود چند روز قبل یکی از دوستان استفاده کرده و3تا از کندوهاش تلفات دادهالبته خودش نظرش در مورد تلفات چیز دیگری است.

سلام

اقای کوهی شما که سال قبل از شربت 1-1 استفاده کردید وخیلی خوب بود می شه بگید زمانش کی بود وبه هر قاب چند سی سی اسپری کردید.در پست بالا نوشتید اصلا از شکر یا عسل در اسید استفاده نمی کنید وفقط اب خالی هستش ( نتیجه که خوب بوده).دلیل چیه که دیگه شکر استفاده نمی کنید ایا در جایی مطالعه کردید که مضر باشه؟یا به خاطر جواب دادنش در دمای پایین هستش.که اشاره کردید
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط koohi »

سلام ،سال قبل در 19-20 آذر وبرای هر قاب دقیقا 5سی سی استفاده کردم . درمورد استفاده نکردن شکر یا عسل ،بله آخرین روش مصرف ،تاکید دارند که وجود شکر در این دارو باعث مسمومیت در زنبور ها می شود وبدون شکر مسمومیت ندارد در سایتهای خارجی وبا صحبت با یکی از دوستان مطلع -بعد از دارو دادن شما -،متوجه شدم (نگفتن این مطلب در اینجا بخاطر اعلام نشدن این موضوع از مراجع وسازمان های ذیربط است مانند سازمان دامپزشکی ) در مورد تلفات شما احتمال مسمومیت بخاطر شکر هست ویا کلنی بیش از حد آلوده بوده (مخصوصا می گویید که بار اول که کنه بوده تلفات هم بوده وبار دوم که کنه نبوده تلفات هم نبوده)چراکه در استفاده از حتی آپیستان هم کلنی های خیلی آلوده گاهی بطور کامل از بین می رفتند درمورد دما صفحه 286 سمت چپ چند سطر آخر را ببینید
http://journals.tubitak.gov.tr/veterina ... 712-16.pdf
آخرین ويرايش توسط 3 on koohi, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط koohi »

دوستان دقت کنید اسید اگزالیک 3.5 در صد است وبرای 1000 سی سی (100 ضربدر 10 )می شود 35 گرم یعنی 3.5 *10=35 گرم به عبارتی در 965 سی سی مقدار 35 گرم مصرف می شود که مقدار بر حسب در صد بیان شود نه اینکه 35 گرم در 1000.
نمایه کاربر
mohammadfath
تماس:

پست توسط mohammadfath »

koohi نوشته شده:سلام ،سال قبل در 19-20 آذر وبرای هر قاب دقیقا 5سی سی استفاده کردم . درمورد استفاده نکردن شکر یا عسل ،بله آخرین روش مصرف ،تاکید دارند که وجود شکر در این دارو باعث مسمومیت در زنبور ها می شود وبدون شکر مسمومیت ندارد در سایتهای خارجی وبا صحبت با یکی از دوستان مطلع -بعد از دارو دادن شما -،متوجه شدم (نگفتن این مطلب در اینجا بخاطر اعلام نشدن این موضوع از مراجع وسازمان های ذیربط است مانند سازمان دامپزشکی ) در مورد تلفات شما احتمال مسمومیت بخاطر شکر هست ویا کلنی بیش از حد آلوده بوده (مخصوصا می گویید که بار اول که کنه بوده تلفات هم بوده وبار دوم که کنه نبوده تلفات هم نبوده)چراکه در استفاده از حتی آپیستان هم کلنی های خیلی آلوده گاهی بطور کامل از بین می رفتند درمورد دما صفحه 286 سمت چپ چند سطر آخر را ببینید
http://journals.tubitak.gov.tr/veterina ... 712-16.pdf

سلام در مورد مطلبی که داخل پرانتز نوشتیدکه من گفتم(بار اول که کنه بوده تلفات بوده وبار دوم که کنه نبوده تلفات هم نبوده)لازم دونستم که بگم من بار اول بر روی نیمی از کندوها با شربت 1و1 استفاده کردم ولی بار دوم بر روی همون کندوها نه. بلکه بر روی نیم دیگر کندوهام که هنوز اسید نزده بودم استفاده کردم که کنه هم داشتن. ولی با شربت 4 اب و1شکر.که تلفات در چند تا کندو بوده اون هم کم.وقابل اغماض در کل.ولی خو همون شیوه ای که شما می گویید مناسبه (بدون شکر)
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط koohi »

سلام ،من این تلفات را برحسب احتمال که قبل از پرانتز بیان کردم می دانم ولی مسلم این است که در مورد استفاده از این اسید هنوز نظر کاملا قطعی بدست نیامده .
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
یه مرتبه قبلا استفاده کردم . امروز دوباره درست کردم تو 4 لیتر اب 110 گرم اسید ریختم و حدود 200 گرم هم عسل . اصلا شکر استفاده نکردم به گفته دوستان و مقاله اقای عبادی شکر ایجاد مسمومیت میکنه .
فردا میدم بخورن نتیجه رو عرض میکنم
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پست توسط rata »

ممنون از پاسخ شما

با این حساب غیر از عسل دوز مصرفی شما 2.7 درصد بوده است. ضمنا میشه بفرمائید که آیا این محلول را توی شربت خوری می ریزید. اگر پاسخ مثبت هست برای هر کندو چه میزان؟

یا اینکه به روش اسپری یا قطره ای استفاده می کنید؟
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

شرمنده ام اشتباه تایپی رخ داده . تو 3 لیتر اب 110 گرم اسید ریختم . دارو رو با شیشه نوشابه پلاستیکی میپاشم بین قاب ها
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

ممنونم شما در واقع محلول 3.5 درصد را استفاده می کنید.

البته در یک تحقیقی هم در اینترنت استفاده از محلول 0.5 درصد توصیه شده که حالت سمیت کمتری برای زنبورها داشته و راندمان کنه کشی اش هم قابل قبول بود. که با این حساب باید برای هر لیتر 5 گرم استفاده بشه.

والا من هم ماندم که چه دوزی مناسب تره . یا اصلا با آمدن داروی هایوکلین آیا از اسید استفاده کنم یا نه. بطور کلی سردرگم هستم.
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

rata نوشته شده:ممنونم شما در واقع محلول 3.5 درصد را استفاده می کنید.

البته در یک تحقیقی هم در اینترنت استفاده از محلول 0.5 درصد توصیه شده که حالت سمیت کمتری برای زنبورها داشته و راندمان کنه کشی اش هم قابل قبول بود. که با این حساب باید برای هر لیتر 5 گرم استفاده بشه.

والا من هم ماندم که چه دوزی مناسب تره . یا اصلا با آمدن داروی هایوکلین آیا از اسید استفاده کنم یا نه. بطور کلی سردرگم هستم.

اگه قرار باشه دارویی همه گیر بشه و خوب هم جواب بده اولش خارجی ها استفاده میکنن . هایو کلین هم استثنا نیست . به چند دلیل نمیتونه بازار دارو رو به دست بگیره : اول قیمت بالا / دوم استفاده اش دردسر داره / سوم فقط تو زمانی راندمان بالایی داره که تخم تو کندو نباشه .

من شخصا اسید رو ترجیح میدم چون : ارزونه / برای سلامتی زنبوردار مضر نیست / استفاده اش راحته / کنه کشی خوبی داره

نکته دیگه وقتی یه مرتبه از دارو استفاده میشه باید حداقل 95 درصد کنه ها رو از بین ببره . اسید نیم درصد اینجور نیست و به ناچار باید بعد از چند روز تکرار بشه و این اصلا واسه زنبوردار به صرفه نیست
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

ممنونم از پاسخ شما میشه بفرمائید حدودا برای هر کندو چند سی سی این محلول را می پاشید.؟
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

مقدار محلول تهیه شده رو برای حدود 90 کندو کافی بود . تقریبا 1.5 لیتری برای 30 کندو استفاده شد
نمایه کاربر
nargmosa
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

پست توسط nargmosa »

با سلام حداقل وحداکثر دمای که از اسید اگزالیک استفاده بشه چند درجه است و آیا برای اسپری باید تمام قابها بیرون کشیده شوند الان حداقل دما پنج درجه وحداکثر دما پانزده درجه است با تشکر تصویر
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

من دیروز جلوی یکی از کندوهام یه زنبوری دیدم با بال ناقص که داشت روی زمین راه می رفت. امسال فکر می کردم که کندوم کنه ندارن به همین دلیل دارو استفاده نکردم. الان هم درجه حرارت در رشت در گرمترین ساعت روز 12 تا 14 درجه هست آیا می توانم توی این دما از اسید اگزالیک استفاده کنم؟ و آیا لازم هست الان درمان کنم یا تا بهار صبر کنم؟ لطفا راهنمائی کنید.
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
دوستان باید از چه درصدی استفاده کرد در مقاله دکتر بحرینی3گرم در توضحاتی که دوستان دادن 35گرم
((مدیر سایت لطف کنن قبل از ایجاد سوال مباحث را به هم ربط بدن که کاربران بعد از ایجاد سوال به مشکل بر نخورند))
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

mahdi1 نوشته شده:با سلام
دوستان باید از چه درصدی استفاده کرد در مقاله دکتر بحرینی3گرم در توضحاتی که دوستان دادن 35گرم
((مدیر سایت لطف کنن قبل از ایجاد سوال مباحث را به هم ربط بدن که کاربران بعد از ایجاد سوال به مشکل بر نخورند))

با سلام اين رو اقاي كوهي در همين مبحث توضيح داد :

دوستان دقت کنید اسید اگزالیک 3.5 در صد است وبرای 1000 سی سی (100 ضربدر 10 )می شود 35 گرم یعنی 3.5 *10=35 گرم به عبارتی در 965 سی سی مقدار 35 گرم مصرف می شود که مقدار بر حسب در صد بیان شود نه اینکه 35 گرم در 1000.
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
چیزی که من خریدم روش نوشته99/6درصد
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

نحوه مصرف اسید اگزالیک به صورت مایع(تزریق کردن)

زمان مصرف در پاییز بعد از برداشت عسل زمانی که تخمریزی نباشه اما فعالیت زنبورها وجود داشته باشه دمای هوا مساعد فعالیت زنبورها باشه

روش مصرف به صورت مایع (تزریق کردن بین قابها)

یک کندو نهایتا 50 سی سی بین هر قاب با سرنگ 5 سی سی زده شود در یک لیتر اب ولرم( یک مقدار عسل جهت برداشت بهتر زده شود) 35 گرم اسید اگزالیک ریخته و به خوبی هم زده شود.

اسید اگزالیک مایع به صورت مایع داخل سلولها نفوذ نمیکند.

تکرار 8 روز بعد.

هر لیتر مایع اماده برای 20 کندوی 10 قاب می باشد.

یک کیلو اسید اگزالیک برای 560 کندوی 10 قاب کافی می باشد.

دوستان حتما برای بار اول جهت استفاده از این اسید و یا سایر داروها روی چند کندو ازمایش انجام داده بعد اقدام به درمان سایر کندوها کنند.

نتیجه استفاده از اسید اگزالیک بعد از 48 تا 72 ساعت قابل مشاهده می باشد.

مقایسه قیمت یک کیلو اسید اگزالیک برای 560 کندو 170 تومن می باشد.

مقایسه نمایید با نوار اپیستان اصل که هر عدد 5500 تومن می باشد و برای هر کندو 2 عدد باید استفاده شود. (نوارهای دیگری هم وجود دارد که قیمتهای ان پایین می باشد) اما باز با مقایسه میتوان به صرفه اقتصادی اسید اگزالیک پی برد.

با تشکر از اقایان جناب نبی و اخوان که در تهیه این متن کمک به سزایی انجام دادند.

گرد آوری جهانی مدیر سایت زنبورعسل ایران
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

نحوه مصرف اسید اگزالیک به بخار(دستگاه بخور اسید اگزالیک)

زمان مصرف در پاییز بعد از برداشت عسل زمانی که تخمریزی نباشه اما فعالیت زنبورها وجود داشته باشه دمای هوا مساعد فعالیت زنبورها باشه

روش مصرف با دستگاه بخور

35 گرم اسید اگزالیک را در 1 لیتر آب خالص ریخته و به خوبی هم زده شود.

تکرار 8 روز بعد.

مقدار مصرف برای هر کندو بستگی به نوع دستگاه فرق میکند.ملاک پر شدن فضای داخل کندو با بخار اسید اگزالیک می باشد که به طور میانگین 5 الی 6 ثانیه میباشد.

مقدار مصرف برای 20 کندو می باشد که به روش عملی دوستان میتوانند مقدار درست رو براورد کنن جهت خرید مقدار اسید.

حتما دوستان در زمان خرید برای دو مرحله اسید خریداری نماییند.

مایع را در یک ظرف جداگانه اماده کرده و به مخزن دستگاه اضافه نمایند.

دوستان حتما برای بار اول جهت استفاده از این اسید و یا سایر داروها روی چند کندو ازمایش انجام داده بعد اقدام به درمان سایر کندوها کنند.

نتیجه استفاده از اسید اگزالیک بعد از 48 تا 72 ساعت قابل مشاهده می باشد.

با تشکر از اقایان جناب نبی و اخوان که در تهیه این متن کمک به سزایی انجام دادند.

گرد آوری جهانی مدیر سایت زنبورعسل ایران
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 0 مهمان