کشتن زنبور قرمز با استفاده از مگس کش الکتریکی

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
heydar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گچساران
تماس:

کشتن زنبور قرمز با استفاده از مگس کش الکتریکی

پست توسط heydar »

دوستان سلام/
کسی با مگس کش برقی تونسته زنبور قرمز بکشه؟
برای کشتن زنبور قرمز، ولتاژش کافیه؟ اصلا" میکشه یا قلقلک میده؟ تصویر

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: کشتن زنبور قرمز با استفاده از مگس کش الکتریکی

پست توسط mellifera »

با سلام نه قدرتش کمتره کفاف نمیده چون تمام حشرات رو جذب خودش میکنه حتی خود زنبور رو.
نمایه کاربر
1533010390
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط 1533010390 »

برای مبارزه با زنبوران زرد با نصب گرده گرده گیر به دریچه پرواز در شهرور ماه توانسته ام مبارزه کنم.
نمایه کاربر
heydar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گچساران
تماس:

پست توسط heydar »

چه جالب. بعدش کلونیت دچار کمبود گرده نمیشه؟
الان بهترین موقع برای استفاده از شهد درخت صدر(کنار) هستش ولی اینقد جمعیت زنبورهای قرمز زیاده نمیتونم زنبورهامو بیارم(زنبورهام الان در مناطق سردسیری هستن) 2 سال پیش 6 تا کندو داشتم که 4 تاشون رو همین زنبورا نابود کردن. البته یکیشونو فراری دادن ولی بقیه رو قتل عام کردن. چند روز قبل یک حشره کش راکتی شارژی خریدم و بردم ولی اولا" به قول آقای جهانی قدرتش خیلی کمه بعدشم فوقش با این کار روزانه 30 تاشونو هم میکشتم. بازم فایده نکرد. یکی از دوستان بهم گفت سم سوین بخر و با گوشت مخلوط کن. قبلا" سم icon بدون بو با گوشت چرخ شده و جگر مرغ در چند نوبت بهشون دادم ولی اثری نداشت. اوایل چنتا زنبور میان میخورن ولی بعد از یه نصف روز دیگه طرفش نمیان. دیروز پودر سوسک کش زدم به گوشت چرخ شده گوسفند و ماهی. گوشت چرخ شده رو نخوردن ولی تقریبا" 50 درصد از گوشت چرخ شده ماهی رو خوردن. امروز بدنبال سم سوین رفتم که یکی از مراکز توزیع سم بهم گفت یک نوع سم داره مخصوص زنبور قرمز. توی یه شیشه 50 سی سی بدون لیبل فقط روش دستی با ماژیک نوشته بود(سم زنبور قرمز). یک کیلو جگر سفید(شش یا ریه) گوساله هم خریدم و چرخ کردم و یه مقدار خیلی کمی از سم رو با جگر سفید چرخ کرده مخلوط کردم و خوب بهم زدم و بردمش برا زنبورا. چنتا از زنبورا اومدن روی غذای مسموم نشستن. قشنگ یه مقداریشو گلوله میکردن و با پاهاشون میبردن. حال نمیدونم خودشون بخورن یا ببرن لونه. دوز مصرف این دارو رو فروشنده نمیدونست. تصور میکنم دوزش پایین بود. خدا میدونه که اگه تعداد این زنبورا کم بود این کارو نمیکردم و همینکه تعدادشون کم بشه دیگه این کار رو متوقف میکنم. تصویر
نمایه کاربر
saeed_sss
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط saeed_sss »

بالای سقف خونه ما داخل یه حفره دیوار هست زنبورا اونجا لونه ساختن که هر کاری کردیم نتونستیم از شرشون خلاص شیم اگه مگس کش الکتریکی کارآمد باشه ما هم تهیه کنیم
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان