مشورت در مورد کنه

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
sh221166
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز - فیروزآباد
تشکر کرده: 21 دفعه
تماس:

مشورت در مورد کنه

پست توسط sh221166 »

سلام

در ابتدا خدمت دوستان عرض کنم ک صرفا جهت تبادل نظر و همفکری کمک کنید، شاید شما چیزی تجربه کردید ک در هیچ کتابی یا منبعی مشابهش نیومده باشه

من 20 عدد کندو دارم ک در 100 کیلومتری شیراز در ی منطقه تقریبا معتدل ( بدون زمستان سرد و تابستان با گرمای معمولی ن شدید) ب صورت خانگی نگهداری میشه

امسال برای اولین بار مرغ زنبورخوار ب طور شدید در منطقه ما متمرکز شده (قبلا از گرمسیر ب سمت سردسیر در حال کوچ از اینجا میگذشتن و فقط چند روزی اینجا بودن) اما امسال یک ماهی هست ک جا خشک کردن و مزه زنبورا بهشون ساخته تصویر

نمیدونم دوستان چقدر با این پرنده اشنایی دارن توضیح اینکه از زمانی ک پیداشون شده زنبور عسل از ترس درون کندو میمونه و اصلا بیرون نمیره، و فقط در موقع غروب افتاب ک پرنده ها نیستن برای رفع حاجت یا اوردن اب بیرون میرن ب طوری ک در طول روز حتی یک زنبور هم روی منبع اب نیست ولی در غروب شاید هزار زنبور تشته روی منبع اب جمع شدن

با این شرایط کندوها رو چند روز پیش ک چک کردم تقریبا در نصف کندوها تخم اصلا وجود نداشت (ب دلیل نرسیدن گرده البته تغذیه شربت شکر بهشون کامل میدن ک گرسنه نمونن) و بقیه کندوها تخم ریزی در حد یک قاب اونم خیلی کم بود

حالا سوالی ک پیش میاد اینه ک این نحوه تخم ریزی در سیکل زندگی کنه چ تغییری ایجاد میکنه؟ ایا خودش ی جورایی باعث افت جمعیت کنه نمیشه؟ (من اصلا مبارزه با کنه نداشتم و جمعیت کنه ها هم پایین بوده و نیازی ب مبارزه ندیدم) و سوال بعدی اینکه کلا این تغییر توی سیکل زندگی زنبور چ معایبی داره و چ تغییراتی در کندو ب وجود میاره؟

اینم اضافه کنم ک منطقه ما حتی در سرمای زمستان و اوج گرمای تابستان هیچ موقع من ندیدم تخم ریزی کندو متوقف بشه زمستان تخم ریزی کاهش پیدا میکنه ولی صفر نمیشه هیچ وقت

دوستان خواهشا هر کسی هرچیزی ب ذهنش میرسه بگه تا ما هم چیزی یاد بگیریم و یا چیز جدیدی ب فکرمون برسه مچکرم

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: مشورت در مورد کنه

پست توسط mellifera »

با سلام این ادرس رو مطالعه نمایید:

کنه واروا و روشهای مبارزه

https://www.google.com/search?q=%D8%B3% ... llifera.ir