افزایش سن زنبور ان کارگر

سوالات در مورد اصلاح نژاد و تمامی مسائل مربوط به اصلاح نژاد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

k1230032215
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم- استان اصفهان شهرستان نطنز
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

افزایش سن زنبور ان کارگر

پست توسط k1230032215 »

با سلام خدمت همه دوستان من پیش خودم فکر کردم اگر بتوانیم با کار های اسلاح نژادی سن زنبوران کار گر را افزایش بدهیم میتواند تا حد زیادی به تولید و تکثیر عسل و کلنی کمک کند برای مثال اگر عمر یک زنبور کار گر در زمان حد اکثر فعالیت کلنی از 40 روز به 80 روز افزایش پیدا کند جمعیت کلنی 2 برابر خواهد شد و میتوانند محصول بسیار زیادی را نسبت به جمعیت کمتر تهیه کنند. با توجه به این مطلب آیا کسی در این زمینه اطلاعاتی دارد ویا تا به حال تلاش برای این موضوع صورت گرفته یا نه . هرکدام از دوستان که اطلاعات مفیدی داشته باشد دوست دارم بدانم . اگر این کار صورت بگیره خیلی تحول عضیمی در زنبور داری شکل می گیره. خوب ما می دانیم که ملکه به علت استفاده از ژله رویال عمرش 5 ساله درحالی که عمر زنبور کار گر به یک سال هم نمی رسه خوب اگر ما بتوانیم میزانی از خوراک کار گران را به نحوی تبدیل به ژله کنیم باید عمر آنها نیز بیشتر شود البته ممکن است مشکلات دیگری به وجود بیاید اما این کار ارزش یک آزمایش و تجربه را دارد چون به هر شکلی که ما بتوانیم عمر کارگران را افزایش دهیم طبیعطا تاثیر زیادی در تولید خواهد داشت.

[CENTER][U][B][FONT=Comic Sans MS][HIGHLIGHT=#92d050]skkkzd[/HIGHLIGHT][/FONT][/B][/U][/CENTER]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: افزایش سن زنبور ان کارگر

پست توسط mellifera »

با سلام فکر کنم این موارد رو حل کنیم طول عمر زنبور افزایش پیدا میکنه تا یه حدی.

رابطه بین طول عمر زنبوران بالغ و تغذیه

طول عمر زنبور تحت تأثیر کیفیت و میزان تغذیه زنبور عسل از دوره لاروی تا زمان مرگ است. همچنین طول عمر زنبور به میزان فعالیت آن در کندو و خارج از آن بستگی دارد که این فعالیت ها شامل پرورش و تغذیه نوزادان، جمع آوری و فرآوری شهد و گرده و آب به کلنی و ... می باشد.
نمایه کاربر
hamed_gwd
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

باسلام
ایده و فکر کار چیز خوبیه. ولی این چیزی که شما فرمودید دوتا موضوع جداست. اینکه کار اصلاح نژادی بکنید و زنبورهایی که عمر بیشتر دارن رو توی برنامتون انتخاب کنید یه حرفه و این که با تغیر نوع غذا بخواید عمر زنبور رو بیشتر کنید یه چیز دیگه که این دومی اصلا اصلاح نژاد نیست. ولی به هر حال فکر خوبیه. ولی مسایلی هم ممکنه پیش بیاد و به نظر من برمیگرده به رشد بیشتر تخمدانهای کارگران نسبت به حالت عادی که باعث افزایش میل تخمریزی یا نرزایی میشه
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
09388972326
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط 09388972326 »

نه نمیشه.هرجه فعالیت زنبور بیشتر بشه عمر ان کمتر میشه.بعد دادن زل رویال بع تمام زنبوران کارکر نه اقتصادی میباشد نه ممکن
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان