صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

نکات مهم در طراحی و اجرای دکوراسیون فست فود و کافی شاپ

هر چی که دوست داشتی.مطالب جالب و خواندنی و...........

مدير انجمن: mellifera

نکات مهم در طراحی و اجرای دکوراسیون فست فود و کافی شاپ

پستتوسط youka » 12 مرداد ماه 1396 16:28

در مجموعه های غذایی مانند فست فود ها و کافی شاپ ها یکی از مشکلات بزرگی که باعث میشود مجموعه ها از پیشرفت خوب و مناسبی برخوردار نباشند عدم برخورداری از یک دکوراسیون مناسب و حرفه ای است.
هر فست فود یا کافی شاپ برای موفق شدن در بازار رقابتی موجود و همچنین بالا بردن فروش مجموعه علاوه بر این که باید بر روی محصولاتی با کیفیت تمرکز کند باید در زمینه دکوراسیون مجموعه نیز به دنبال راه چاره ای باشد تا بتواند خود را از دیگران متمایز کرده و خود را بالاتر از رقبا نشان دهد. داشتن دکوراسیونی مناسب و اصولی یکی از دغدغه هایی است که همواره اکثر فست فود ها و کافی شاپ ها با آن روبرو هستند .
نکته بسیار مهم و اساسی این است که داشتن فضایی کافی و یک موقعیت خوب برای مجموعه به تنهایی نمیتواند باعث شود که مجموعه رشد کرده و به درآمد حد اکثری خود برسد. مجموعه ای موفق خواهد بود که به همراه فضا و موقعیتی که دارد از دکوراسیون مناسبی نیز برخوردار باشد.امروزه در مجموعه های غذایی جذاب و خاص بودن دکوراسیون مجموعه تعیین کننده سرنوشت آن مجموعه خواهد بود.
برای انتخاب دکوراسیونی خاص و حرفه ای ابتدا باید موقعیت مجموعه مورد سنجش قرار گیرد و در این سنجش باید مشخص شود که منطقه ای که مجموعه در آن واقع شده است . چه مجموعه های دیگری در آن منطقه فعالیت میکنند و چه دکوراسیونی را برای مجموعه های خود اجرا کرده اند.
نکته مهم و مورد سنجش بعدی این است که بدانیم مشتریان هدف ما چه افرادی هستند ؟آیا افرادی هستند با سطح در امدی متوسط یا افرادی هستند با سطح در امدی بالا آگاهی داشتن از مشتریان هدف باعث میگردد دکوراسیونی را طراحی کرد که مناسب با سلیقه ها ی عمومی مشتریان مجموعه.منبع : دکوراسیون آشپزخانه کوچک
نکته مهم بعدی در طراحی دکوراسیون فست فود و کافی شاپ میزان فضای موجود در مجموعه میباشد که باید بر حسب آن فضا و ابعاد طراحی را انجام داد. به فرض مثال در مجموعه ای کوچک و کم نور نمیتوان از دکوراسیونی استفاده نمود که بیشتر متریال آن از رنگهای تیره باشد.در این نوع مجموعه ها از رنگ سفید یا رنگهای روشن باید استفاده نمود تا مجموعه بزرگتر و روشن تر جلوه کند.
نکته بعدی در طراحی این مجموعه ها توجه به مقدار نور طبیعی در ساعات مختلف روز میباشد. با آگاهی داشتن از این موضوع میتوان طراحیی مناسب با این نکته انجام داد و نقاط قوت و ضعف فضا را از لحاظ نور در نظر گرفت.
نماد کاربر
youka
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
 
پست ها : 183
تاريخ عضويت: 24 ارديبهشت ماه 1396 17:00
نام واقعی: یوکابد قاجاریان
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 7880


مباحث مشابه


بازگشت به مطالب جذاب و خواندني

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان


سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد