روش کنترل کنه واروا در فصل سرما به روش ارگانیک

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

روش کنترل کنه واروا در فصل سرما به روش ارگانیک

پست توسط mellifera »

[JUSTIFY]
در فصل زمستان با وجود سرما چه روش ارگانیکی برای کنترل با کنه واروا پیشنهاد می دهید؟

در این موقع از سال به خاطر سرما خیلی از روشهای مبارزه جواب دهی بالایی دیگر ندارند.
یکی از روشهایی که در این فصل جواب دهی خوبی دارد استفاده از دود هست.اما چه دودی؟
دود اویشن تنباکو و اسپند در این فصل کنترل کننده کنه می باشد.
اگر کندوی ما کف باز باشد خیلی بهتر جواب
می گیریم و کنه ها کنترل می شوند.برای این کار مواد را به نسبت تنباکو دو قسمت،آویشن کوهی یک قسمت و اسپند هم مقدار خیلی کمی ترکیب می کنیم.
مقدار ذغالی تهیه کرده و بعد از روشن شدن داخل دودی قرار می دهیم.
سپس مقداری از این ترکیب را کم کم داخل دودی ریخته و در دمای بالای ده درجه،وسط ظهر روزی که هوا صاف باشد از طریق هوا کش عقب کندو یا دریچه دود می دهیم.دراین روش فضای کندوها را دود فرا بگیرد کافی است.
کنه هایی که روی کف کندو می افتند به خاطر سرما تعداد زیادی از آنها تلف می شوند.این درمان ارگانیک و بی ضرر را می توان هفته ی یک بار در دو یا سه مرحله تکرار کرد.
از مزایای استثنایی این روش کنترل کنه واروا بدون باز کردن درب کندو در زمستان می باشد.

ارسال شده توسط عبدالرسول حافظی[/JUSTIFY]

نمایه کاربر
aliborhani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تماس:

Re: روش کنترل کنه واروا در فصل سرما به روش ارگانیک

پست توسط aliborhani »

سلام گله . خیلی عالی بود پیشنهادتون . فقط یک سوال اگر دود دادیم و زنبوران خوشه ی خود را رها کردند و از کندو خارج شدند مشکلی پیش نمیاد براشون . از طرفی جان ملکه در خطر نمی افتد . و این که اگر زنبوران خوشه ی به هم فشرده و گرم خود را رها کنند خطری برای لارو های محدود در کندو به وجود نمیاد . من احتمال میدم سرما بخو.رند و بیماری لوک جای کنه را بگیرد البته این ها فقط فرضیات من است . ممنون بخاطر مطلب خوبتون
نمایه کاربر
frshbafhmyd
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

Re: روش کنترل کنه واروا در فصل سرما به روش ارگانیک

پست توسط frshbafhmyd »

سلام خدمت دوستان عرض میکنم من در طول سال از هیچ سمی استفاده نمیکنم دوبار یکبار بوسیله اسیدفرمیک 20سیسی درقابی ریخته سرش پمبه روی شانها میگذارم
دومین پودر دارچین روی شانها پخش میکنم صددرصد جواب میده
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان