نظرات کارشناسان ودوستان محترم(پايانامه)

مطالب و مقالات ارسالی در مورد زنبورعسل و زنبورداری که توسط دوستان و کاربران ارسال شده است.
پرورش ملکه زنبورعسل,اصلاح نژاد,اصلاح نژاد,بيماريها وافات زنبورعسل,بازديد كندو و نگهداري,تجهيزات زنبورداري,لغات انگليسي زنبورعسل,اخبار و متفرقه,
شكل شناسي و فيزيولوژي,تغذيه زنبورعسل وزمستان گذراني

مدیر انجمن: mellifera

hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

نظرات کارشناسان ودوستان محترم(پايانامه)

پست توسط hony »

باسلام

برای پایان نامه خود در زمینه زنبور عسل تحقیق میکنم که یک موضوع خوب پیدا کنم دوستان در صورت تمایل میتونند نظرات خودشون رو مبنی براینکه روی چه موضوعی تحقیق وپژوهش انجام بگیره ممنون میشم از راهنمایهایتان استفاده کنم تشکر

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: نظرات کارشناسان ودوستان محترم(پايانامه)

پست توسط mellifera »

با سلام يه موضوع براي پايانامه شرايط و مناطق و مسيرهاي كوچ در ايران تصویر

بگما من اطلاعات كاملي ندارم واسه همين اين موضوع رو انتخاب كردم تا ببينم نظر دوستان و دوست خوبمون چيه تصویر
نمایه کاربر
beigzade
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: Gillan - talesh
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط beigzade »

درود بر شما.
با توجه به درخواست شما موضوعی را برایتان کامنت میکنم تا در صورت امکان روی ان کار کنید.
و اما عنوان:

ارتباط بین دمای کامپلکس خوشه های زمستان گذر کلنی ها با میزان تراکم نوزما (م.اسپوریدیوم ها)
نمایه کاربر
Mahdi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 28 دفعه
تماس:

پست توسط Mahdi »

یه سری ایده دارم که امیدوارم به کارت بیاد البته اینایی که نوشتم با توجه به سطح معمول پایان نامه هاست و میشه روی موضوعات پیچیده یا ساده تری هم کار کرد ( ببخشید دیگه سوادم بیشتر ازین قد نمیداد )

برای مطالعه در مزرعه درقالب طرحهای آزمایشی :
1 - استفاده از کندوهای چوبی ، کف باز ، یونولیتی و ... در ایران و اثر آن روی عملکرد سالانه ، بیماری ها ، کیفیت زمستان گذرانی و ...
2 - بررسی اثر مصرف سرکه سیب ، عصاره آویشن ، اسفند و ... بر روی بیماری ها ( بطور کلی بررسی روش هایی که زنبورداران بصورت تجربی در زنبورستانشون اجرا میکنن )
3 - بررسی اثر استفاده از مکمل های ویتامین ( بصورت محلول در شربت ، مخلوط با خمیرشیرین ) بر پارامترهای اقتصادی زنبورعسل.
4 - مقایسه بین انواع پارچه سرکندو و بررسی تاثیر استفاده از آن بر قدرت کلنی ، تولید عسل ، نوزما و ... - بطور مثال پارچه متقال ، برزنت ، نایلون ، تخته چوبی
5 - مطالعه بر روی گیاهان ییلاق و قشلاق - مثلا اثری که برداشت عسل کلزا رو عسل کوه میذاره .

برای مطالعه آزمایشگاهی :
6 - مطالعه روی عقرب نماها ( بعضی زنبوردارا بهش هشت پا میگن )و بررسی نقش آنها در کلنی بعنوان عاملی برای مبارزه با واروا ، بید مومخوار و ... لینک عقرب نما

بصورت تحقیق :
7 - بررسی پتانسیل تولید و فروش عسل ارگانیک در ایران
مهدی اخوان مقدم - زنبوردار
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 32 مهمان