جفت نخوردن ملکه

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hackan
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

جفت نخوردن ملکه

پست توسط hackan »

حدود یک هفته ای هست که ملکه ی چندتا از کلنی ها به دلیل نامساعد بودن هوا جفت نخوردن, به نظر شما به غیرازروش تعویض ملکه چه کاری میتونم برای جفت خوردن ملکه انجام بدم؟

نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

Re: جفت نخوردن ملکه

پست توسط saman »

سلام
مشکلی نداره ملکه 5 روز بعد تولد آماده پرواز برای جفت گیری میشه یک هفته هم فرصت پرواز جفت گیری رو داره. من که تا 15 روز و یا بیشتر هم برای جفت گیری ملکه صبر می کنم بخصوص اگه علتش نامساعد بودن آب و هوا باشه
نمایه کاربر
1170
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران - شهرري
تشکر کرده: 45 دفعه
تماس:

پست توسط 1170 »

سلام دوستان يك از كلني هاي من 91/2/4 متولد شده وامروز كه 91/2/21 است هنوز تخم ريزي نكرده راهنمائي فرمائيد جه كار بايد بكنم ؟
نمایه کاربر
saman
تماس:

پست توسط saman »

سلام
من بودم 4 روز دیگه صبر می کردم بعدش اگه ملکه تخم ریزی نکرد ادغامش می کردم تا نر ریز نشه یا اگه امروز فردا می تونی یه ملکه جفت رفته براش بخر
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
گاهی اوقات ملکه دیرتر از حد معمول تخم ریز میشه البته چند دلیل داره چون من در کار پرورش ملکه هستم با اینگونه موارد برخورد زیادی دارم ملکه های جفت خورده جدید در پوکه های سفید خیلی خوب تخم میریزند ولی رغبتی برای تخم ریختن در قابهای سیاه نشان نمیدهند شما زنبور را تغذیه با شربت گرده کرده و حتما پوکه سفید قرار بدهید حتما تخم میریزه البته باید توجه داشته باشید که ملکه درشت شده باشه یعنی جفت خورده باشه باز هم تاکید میکنم پوکه سفید فراموش نشه هر چند ملکه های قدیمی در پوکه های سیا. ه تر بهتر تخم میریزند
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

برای ادغام مشکل دارم.لطفا راحت ترین راه و موثر ترین روش رو بگید
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

hosseinkhan نوشته شده:برای ادغام مشکل دارم.لطفا راحت ترین راه و موثر ترین روش رو بگید

در اين ادرس:

http://www.mellifera.ir/269///%D9%BE%D8 ... %A7%D9%86/

سااده ترين راه طبقه دادن به همراه روزنامه هستش.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام در صورتي كه مطمئن هستيد جفت نرفته و تخم نميدنه بايد اني كه جفت نرفته رو حتما قبل از ادغان بردارين تا در صورت ادغام شدن ملكه تخمگذار از بين نره.
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

با سلام.بزارید شرایط 2 کندویی که می خوام ادغام کنم رو بگم.
کندوی اول من 10 قاب و بدون تخم روز.ملکه اش که 2 هفتست باکره مونده رو توی 2 بازدید قبلی ندیدم.شاید توی پرواز جفت گیری خورده شده باشه.
کندوی دوم من 3 قاب و ملکه اش 3 روزه که از شاخون در اومده.حالا با این شرایط به نظرتون ادغام این 2 تا درسته ؟
یا صبر کنم ملکه ی باکره کندوی دوم جفت بره ؟ یا به این کندوی اول از کندو های دیگه تخم روز بدم ؟
سوال دیگه ی من اینه اگه بخوام ادغام کنم چند شاعت باید پنبه های آغشته به گلاب توی هر 2 کندو باشه ؟
س.ال آخر من اینه : وقتی کندوی دوم رفت روی کندوی اول و بینشون روزنامه ی سوراخ دار گذاشتم بعد از چند شاعت یا چند روز اینا ادغام میشن ؟ لازمه که روزنامه رو خودم ور دارم ؟ یا خودشون کامل میجونش ؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

hosseinkhan نوشته شده:با سلام.بزارید شرایط 2 کندویی که می خوام ادغام کنم رو بگم.
کندوی اول من 10 قاب و بدون تخم روز.ملکه اش که 2 هفتست باکره مونده رو توی 2 بازدید قبلی ندیدم.شاید توی پرواز جفت گیری خورده شده باشه.
کندوی دوم من 3 قاب و ملکه اش 3 روزه که از شاخون در اومده.حالا با این شرایط به نظرتون ادغام این 2 تا درسته ؟
یا صبر کنم ملکه ی باکره کندوی دوم جفت بره ؟ یا به این کندوی اول از کندو های دیگه تخم روز بدم ؟
سوال دیگه ی من اینه اگه بخوام ادغام کنم چند شاعت باید پنبه های آغشته به گلاب توی هر 2 کندو باشه ؟
س.ال آخر من اینه : وقتی کندوی دوم رفت روی کندوی اول و بینشون روزنامه ی سوراخ دار گذاشتم بعد از چند شاعت یا چند روز اینا ادغام میشن ؟ لازمه که روزنامه رو خودم ور دارم ؟ یا خودشون کامل میجونش ؟

با سلام بهتره كندوي اول رو به دقت زيرورو كني تاببيني ملكه هست يا نه.اگه نيست ميتوني ادغام رو انجام بدي.چون يه ماهي طول ميكشه تا ملكه جديد واسه 10 قاب ايجاد بشه.

قبل از ادغام بزار ملكه جفت بره چون زنبورا ملكه تخم ريز روبهتر قبول ميكنن.يه ساعت كافيه.نگراني نداره.

اين ديگه بستگي به ارتباط بين نبورا داره.كاري به كار زنبورا نداشته باش خودشون وقتي ادغام بشن ديگهجمعيتها با هم قاطي ميشه و مشخصه.بعد از ادغام بهتره اين كار رو انجامبدي و روزنا مه روبرداري.
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با عرض سلام در اریبهشت ماه اگر شاخون ملکه به چنین کندوهایی داده شود بهتر است زیرا به دلیل مساعد بودن شرایط از لحاظ وجود گرده وشهد کلنی های بی ملکه زود قوی می شوند وبهتر است از اینکه آنها را ادغام کنیم .
نمایه کاربر
saman
تماس:

پست توسط saman »

سلام
یه بچه مصنوعی امسال دارم هفته قبل نگا کردم تخم ریزی رو شروع کرده بود ولی امروز بازدید کردم وقتی سر تخماشو بسته بود نر شده بودن و با وجود اینکه بچه امساله و 5 قاب جمعیت داره شاخون هم زده بود به نظر دوستان علتش چی میتونه باشه؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

در صورتي كه اصلا تخم كارگر نزاشته باشه احتمالا جفتگيري نتونسته بكنه.نكته مهم اينكه اگه تو سلول كارگر تخم گذاشته مطمئنا نتونسته جفتگيري كنه.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان