برداشتن پارچه روی شانها

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

قفل شده قفل شده
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

برداشتن پارچه روی شانها

پست توسط mellifera »

یکی از زنبوردارای حرفه ای منطقه توصیه کرد که پارچه روی شانها رو بردارم و یه توری روی کندو بکشم(زیر در)و یه مقدار یک طرف در کندو رو برای تهویه بیارمدبالانظرت چیه ؟
(ارسال شده توسط زنبوردار)

نمایه کاربر
Mahdi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 28 دفعه
تماس:

Re: برداشتن پارچه روی شانها

پست توسط Mahdi »

در مورد برداشتن پارچه روی شانها نظرات خیلی متفاوته مثلا آقای زندی این کار رو تایید نمیکنن در حالی که آقای مشایخی اصلا برای کندوهاشون پارچه نمیزارن . من خودم هیچ وقت این کار رو نمیکنم و فقط توی فصل شهد آوری یه خورده پارچه ها رو کنار میزنم . البته توی مناطق مرطوب میشه پارچه ها رو حتی تا نصف کندو کنار زد . میتونی توی سه چهار تا کندوی یکسان امتحان بکنی تا روش کارت رو با شرایط منطقه تطبیق بدی . در رابطه با بالا بردن در کندو من تابحال همچین چیزی نشنیدم ! ولی زنبورا رو به نوسانات درجه حرارت شدیدا حساس میکنه ( توی محل ما اختلاف دمای شب و روز توی این موقع سال به ۲۵ درجه هم میرسه پس من خودم باید حد وسط رو برای تنظیم دمای کندوهام بگیرم) در ضمن ممکنه که زمینه ساز غارت و خصوصا غارت بره موم بشه که کلی انرژی از کلنی ها میگیره ولی بهتره با خود اون زنبوردار در رابطه با عملکرذ کلنی هاش صحبت بکنی
مهدی اخوان مقدم - زنبوردار
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: برداشتن پارچه روی شانها

پست توسط mellifera »

[CENTER]مبحث اصلي بحث:

forum-f22/topic-t288.html