طرح فضایی

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

طرح فضایی

پست توسط ehsanklop »

با سلام
این مطلب رو از اخبار سایت کپی کردم . لطفا نظرتون رو بگین :

کردستان استانی مستعد برای طرح توسعه زنبوردا
[JUSTIFY] معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کردستان خبر داد:

کردستان استانی مستعد برای طرح توسعه زنبورداری

طرح توسعه زنبورداری جهت تقویت و توسعه این صنعت در استان تهیه شده و در نظر است از اعتبارات توسعه بخش کشاورزی تأمین و پرداخت شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار ایانا از وجود پتانسیل‌های با لقوه جهت نگهداری و پرورش زنبورعسل به لحاظ پوشش گیاهی استان خبر داد و گفت: طرح توسعه زنبورداری جهت تقویت و توسعه این صنعت در استان تهیه شده و در نظر است از اعتبارات توسعه بخش کشاورزی تأمین و پرداخت شود.

خالد جعفری افزود: در این طرح در نظر است در طول پنج سال، از سال‌های 91 الی 95 تعداد هشت هزار و 400 نفر به تعداد زنبورداران حرفه‌ای و تحصیل‌کرده استان اضافه شده و تعداد کندو زنبورعسل استان نیز در طی مدت مذکور 500 هزار کلنی افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح پیش‌بینی شده که در تعدادی از روستاهای شناسایی شده مستعد استان، افراد علاقمند آموزش‌های لازم را طی کرده، سپس تعدادی کندو، از محل اعتبارات تملک دارایی استان خریداری شود.

جعفری ادامه داد: به هر آموزش دیده زنبور داری سه تا پنج کندو با جمعیت ارائه شود تا پس از کار عملی با کندو زنبور عسل و ایجاد مهارت لازم، تسهیلات بانکی از محل طرح توسعه بخش کشاورزی با سود هفت درصد و به مبلغ 100 میلیون ریال به ازای هر نفر برای خرید 60 کلنی زنبورعسل پرداخت شود.

وی تصریح کرد: در این راستا دو شهرستان سنندج و سقز پیش‌قدم بوده و در شهرستان سنندج در سه روستای توریور، شیان و حلوان تعداد 39 نفر، آموزش‌های لازم را طی و سپس 117 کندو زنبورعسل با جمعیت و وسایل زنبورداری خریداری و در اختیار آنان قرار گرفت و در ضمن تسهیلات بانکی لازم نیز مصوب شده و بزودی در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است، در حال حاضر استان کردستان دارای 116 هزار و 200 کندوی عسل با تولید یک هزار و 50 تن عسل بوده که از این تعداد 91 هزار و 800 کلنی را کندوی مدرن و 24 هزار و 400 کلنی را کندوی بومی تشکیل می‌دهد.
[/JUSTIFY]

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: طرح فضایی

پست توسط mellifera »

منظور شما اين قسمت بوده احسان عزيز:

خالد جعفری افزود: در این طرح در نظر است در طول پنج سال، از سال‌های 91 الی 95 تعداد هشت هزار و 400 نفر به تعداد زنبورداران حرفه‌ای و تحصیل‌کرده استان اضافه شده و تعداد کندو زنبورعسل استان نیز در طی مدت مذکور 500 هزار کلنی افزایش یابد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

دقیقا اره . خدا وکیلی برنامه ریزی رو حال میکنین . تصویر

اگه دقت کنین میخوان به هر نفر 5 تا کندو بدن و ظرف 4 سال همه این افراد زنبوردار حرفه ای بشن . اخه این چه طرحیه . البته ما که بخیل نیستیم .100 هزار کندو رو میخوان تبدیل به 500 هزار کندو کنن .همینه که درجا میزنیم . یه نفر چند روز پیش بهم ایمیل زده میگه میخواد زنبوردار شه . گفتم خوبه ولی اصلا زنبورداری بلدی ؟ میگه یه ماه پیش یه زنبوردار کاراموز بودم یاد گرفتم . اخه ادم چی بگه . مسولین یه جور میزنن علاقه مندان به یادگیری جور دیگه . همه میگن زنبور اما هیچ کدوم اولین درس زنبورداری رو بلد نیستن
نمایه کاربر
almouri
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: کاشمر،خراسان رضوی
تماس:

پست توسط almouri »

با سلام خدمت آقا احسان گل
نمی دونم که چند ساله زنبورداری می کنی ولی می خوام اینو بگم که آدم بایداز یه جایی شروع کنه.شما هم حتما روزای اول چندان تجربه ای نداشتی حالا که استاد و خبره این کار شدی باید بقیه رو تشویق و راهنمایی کنی تا تو کارشون موفق بشن و همین جا جاداره که از مدیران این سایت بسیار خوب و همچنین جناب عالی نهایت تشکر رو بکنم.از نوشته هاتون زیاد استفاده کردم تصویر
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

almouri نوشته شده:با سلام خدمت آقا احسان گل
نمی دونم که چند ساله زنبورداری می کنی ولی می خوام اینو بگم که آدم بایداز یه جایی شروع کنه.شما هم حتما روزای اول چندان تجربه ای نداشتی حالا که استاد و خبره این کار شدی باید بقیه رو تشویق و راهنمایی کنی تا تو کارشون موفق بشن و همین جا جاداره که از مدیران این سایت بسیار خوب و همچنین جناب عالی نهایت تشکر رو بکنم.از نوشته هاتون زیاد استفاده کردم تصویر

سلام اقا رضا
میدونم از مطلبی که نوشتم جور دیگه ای برداشت کردی . من از خدا میخوام که صنعت زنبورداری تو کشور پیشرفت کنه . توی سایت یا تو جلساتی که با زنبوردارها داشتیم هم هر طور در توانم بوده هم ازشون یاد گرفتم هم چیزی رو اگه بلد بودم سعی کردم واسه پیشرفت زنبوردارهامطرح کنم
من استاد یا خبره به قول شما نیستم . من یه اماتور هستم و نیمه وقت هم زنبورداری میکنم . شاید تجربه ام هم از شما کمتره . قصد عدم تشویق کسی رو هم نداشتم . فقط خواستم بگم ادم باید صبر داشته باشه . با عجله و کارای بدون پشتوانه نمیشه پیشرفت کرد . منظور من این بود . صادقانه میگم اگه این طرح هم مثل میلیون ها طرح دیگه به شکست نخوره من از همه خوشحال تر میشم . اما امان از بی برنامگی مسولین . فقط یه جمله این غرور ماست که جلوی چشمامون رو میگیره تا حقایق رو نبینیم .

اقا رضای گل اگه ناخواسته موجب ناراحتی تون شدم معضرت میخوام .
نمایه کاربر
turkman
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گلستان-شهرستان بندرترکمن
تشکر کرده: 59 دفعه
تماس:

پست توسط turkman »

سنگ بزرگ علامت نزدن است . از قبل این طرح میخان به نون ونوایی برسن .
نمایه کاربر
almouri
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: کاشمر،خراسان رضوی
تماس:

پست توسط almouri »

احسان جان من کاری به گفته های مسولین ندارم که فقط و فقط حرف میزنن و هیچ کدوم از قولا و حرفاشون عملی نمیشه.اصلا از حرفت ناراحت نشدم ولی دوست داشتم افرادی مثل منو که سال اولشونه و تجربه ای ندارن رو تشویق کنید و روحیه و انگیزه بهشون بدید.چون علاقه و انگیزه فرد خیلی مهمه و افراد هستن که کارهای بزرگ انجام میدن و به قولی خواستن توانستن است. تصویر
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

almouri نوشته شده:احسان جان من کاری به گفته های مسولین ندارم که فقط و فقط حرف میزنن و هیچ کدوم از قولا و حرفاشون عملی نمیشه.اصلا از حرفت ناراحت نشدم ولی دوست داشتم افرادی مثل منو که سال اولشونه و تجربه ای ندارن رو تشویق کنید و روحیه و انگیزه بهشون بدید.چون علاقه و انگیزه فرد خیلی مهمه و افراد هستن که کارهای بزرگ انجام میدن و به قولی خواستن توانستن است. تصویر

سلام
دوست من همین که شما شروع به کار با زنبوردارها کردین و در کنارش شروع به یادگیری کردین 50 درصد راه رو رفتین و نیازی به تشویق هم نیست چون کار با زنبورها اونقدر لذت بخش هست که انگیزه لازم رو به شما بده . اون دوست عزیز رو مثال زدم براتون من بهش گفتم اگه میخواد یاد بگیره باید عملی کار کنه . گفت 1 ماه پیش یه زنبوردار کار کرده و دیگه یاد گرفته . اخه اینطوری که نیست . ادم باید با صبر و حوصله یاد بگیره . با عجله و شتابزده که نمیشه .من همین رو عرض کردم
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان