شروع زنبورداری برای سرگمی

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

قفل شده قفل شده
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

شروع زنبورداری برای سرگمی

پست توسط mellifera »

[JUSTIFY]باسلام واحترام

اينجانب درمنطقه نجف آباد اصفهان مالك يك قطعه باغ كوچك هستم كه جهت سرگرمي ونيز تامين مايحتاج خودازعسل بفكر كندوداري درمقياس كوچك هستم كه البته داراي هيچگونه تجربه اي دراين زمينه هم نيستم اماعلاقمندميباشم كه اين كاررا انجام دهم.با مطالبي كه دراين سايت مطالعه كرده ام سوالاتي برايم پيش آمده كه باشمادرميان ميگذارم واميدوارم كه جنابعالي مراراهنمائي فرمائيد.

منطقه اي كه باغ درآنجاواقع گرديده دركل سال فقطحداكثر سه ماه داراي گل وشكوفه ميباشد وبعدازآن باتبديل شكوفه ها به ميوه ديگراثرچنداني ازگل

دراين منطقه نيست البته دروسعتي كه مورد نياززنبورداري ميباشد.بنابراين دربقيه ايام سال يابايد زنبورها را به مناطق داراي گل انتقال داد وياباتغذيه مصنوعي ، زنبورهارااداره كرد .

بحث انتقال زنبورها به مناطق ديگر درمابقي سال براي من به لحاظ نوع خاص زندگي ام امكان پذيرنيست بنابراين ميماند موضوع تغذيه مصنوعي . سوال بنده اينست كه آيا تغذيه مصنوعي درطول حدود 9-8 ماه ازسال اساسا امكان پذير هست وآيا دراينصورت مقرون به صرفه ميباشد وهمچنين آيا توليد عسل به اين روش داراي كيفيت مناسب وبازارپسندي ميباشد.

خواهشمنداست اگرفرصت پاسخگوئي هم نداريد ، منابعي رامعرفي كنيد تابامطالعه آن به جواب روشني دست پيدا كنم .

ارادتمند-خدايار

[/JUSTIFY]

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

Re: شروع زنبورداری برای سرگمی

پست توسط mellifera »

با سلام اقای خدایار عزیز پوشش منطقه شما به چه نحوی است ایا گیاهان مرتعی در منطقه ای به وسعت 3 کیلومتر وجود داره.در صورتی می توانید نگه داری کنید که تعداد کندوهای شما کم باشه تا دیگه نیازی به شکر و کوچ نباشه.شما بهتره 2 کندو نگه دارین تا ببینین اون سال زنبورهای شما می تونن عسل جمع اوری کنن یا نه.شکر ندین چون عسلی که بدست میاد ارزشی نداره. منابع هم میتونین از کتاب دکتر عبادی و سعادتمند استفاده نمایین. این سایت کاملترین سایت هستش و دیگه نیازی به گشتن تو اینترنت ندارین. افیه مطلبتون را در جستجوگر سایت بنویسین تا براتون مطالب رو بیاره.در هر صورت توصیه نمیکنم که شکر بدین به زنبوراتون.تعدادش رو کم کنین تا شکر ندین بهش.

درنجف اباد اصفهان که زنبورداری خیلی خوبه.نمیدونم چرا منطقه شما کم گل داره.در هر صورت اگه نتونستم زیاد راهنمایی کنم.عذر می خوام. تصویر
نمایه کاربر
yazdaniy
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تماس:

پست توسط yazdaniy »

با سلام . بنده روح اله یزدانی از اصفهان هستم. شما لطفا پیگیر شوید که در باغات نجف آباد گیاهانی مثل یونجه و شبدر و ذرت و آفتابگردان و یا سیفی جات .... می کارند. چون این گیاهان در بهار و تابستان مورد توجه زنبور عسل است. و فاصله محل کندوهای خود تا آن را نیز بررسی کنید.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

[CENTER][CENTER]ادرس اصلي اين مبحث در لينك زير:

forum-f22/100-t1007-25.html
[/CENTER][/CENTER]