زندگی زیبای زنبورهای زرد/ تصاویر ماکرو از زنبورها

هر چی که دوست داشتی.مطالب جالب و خواندنی و...........

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

زندگی زیبای زنبورهای زرد/ تصاویر ماکرو از زنبورها

پست توسط mellifera »

[TABLE][TR][TD]
زندگی زیبای زنبورهای بی عسل/ تصاویر ماکرو از زنبورها[/TD] [/TR] [TR] [TD]
شاید زنبورهایی که عسل تولید نمی‌کنند به علت ترس از نیش زدن جزء حشرات منفور باشند اما این تصاویر خارق العاده می‌تواند نشان دهد که اگر نور درست هنگام عکاسی وجود داشته باشد، زندگی این زنبورها نیز زیبا به نظر می رسد.[/TD] [/TR] [TR] [TD]

به گزارش خبرگزاری مهر، این تصاویر چشمگیر، زندگی این حشرات را از چشم اندازی متفاوت نشان می دهند و بعد آرامش و زیبایی زنبورهای متواضع را در دوربین قاب گرفته است.
ایرینا کوزورگ عکاس این تصاویر پس از نصب تجهیزات عکاسی ماکروی خود در حیات خانه اش با استفاده از غذای شیرین چون تمشک این زنبورها را به سمت خود کشیده است.
[CENTER] تصویر[/CENTER]
[CENTER] گرفتن تصویر یک زنبور که به سوی آب می رود در کسری از ثانیه[/CENTER]
[CENTER] تصویر[/CENTER]
[CENTER] زنبورها در بالای یک میوه جمع شده اند[/CENTER]
[CENTER] تصویر[/CENTER]
[CENTER] رنگهای زیبای زنبور در این تصویر به خوبی نمایان است[/CENTER]
[CENTER] تصویر[/CENTER]
[CENTER] ایرینا کوزورگ عکاس این تصاویر زنبورها را با استفاده از غذای شیرین به طرف خود کشیده است[/CENTER]

این عکاس 35 ساله از مسکو که زنبورها سه بار در طول این فرآیند وی را نیش زده اند صبورانه در انتظار زنبورها بوده تا با غذای خوشمزه ای که برایشان فراهم کرده آنها را به سوی خود بکشد.
نکته جالب اینجاست که عکاس این تصاویر اعتراف کرده است که تا پیش از گرفتن این تصاویر، چون بسیاری از مردم به این نوع زنبورها علاقه ای نداشته و ترجیح می داده است که از مورچه ها عکاسی کند اما ناگهان تصمیم گرفته است که با زنبورها نیز طرح دوستی بریزد.
وی افزود: این زنبورها بسیار باهوش تر از چیزی هستند که من انتظار داشتم. هربار مجبور بودم 30 دقیقه در انتظار بمانم تا آنها از راه برسند، اما نتیجه کار ارزش این انتظار را داشت.
این تصاویر چشمگیر نشاندهنده این نوع زنبورهای آزار رسان در یک نور ملایم است درحالی که آنها از روی گلی به روی گل دیگر می روند.
[CENTER] تصویر[/CENTER]
[CENTER] یک زنبور به آهستگی روی یک گیاه حرکت می کند تا به غذای خود در بالای غنچه برسد[/CENTER]

عکاس این تصاویر می گوید که زنبورهای بی عسل چون سایر موجودات از این که با آنها صحبت کنید لذت می برند. آنها به یک صدای آرام علاقه داشته و از حرکتهای سریع استقبال نمی کنند. به نظر می رسد که رفتار آنها به وضع هوا بستگی دارد، هرچقدر هوا بهتر باشد آنها رفتار دوستانه تری دارند.
وی افزود: وقتی درحال گرفتن این تصاویر بودم سه بار مرا نیش زندند اما هربار مقصر خودم بودم چرا که به نظر نمی رسد که آنها کسی را بدون دلیل نیش بزنند. باید به خاطر می سپاردم که من در قلمرو آنها بودم و باید به عنوان یک مهمان رفتار می کردم.
[CENTER] تصویر[/CENTER]
[CENTER] ایرینا کوزورگ تجهیزات عکاسی ماکرو خود را تنظیم می کند[/CENTER]
[CENTER] تصویر[/CENTER]
[CENTER] ایرینا گاهی مجبور می شد 30 دقیقه در انتظار گرفتن یک تصویر بی نقص بماند[/CENTER][/TD][/TR][/TABLE]

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان