نیاز به راهنمائی جهت برطرف شدن نگرانی

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

نیاز به راهنمائی جهت برطرف شدن نگرانی

پست توسط rata »

با سلام

خدمت اعضای محترم عرض کندم که کندوهای من تو شهر رشت و داخل منزل هستند و الان بعد از چند روزی که هوا بارانی و سر شده بود (دمای هوا تا 7 درجه هم صبح ها میرسید)

الان دو روز که هوا آفتابی میشه. موضوعی اتفاق افتاده که من را نگران کرده

دو روزه که تعداد حدود 50 تا زنبور (البته از دو کندو) که عمدتا هم زنبور بالغ نیستند( چون هم جثه کوچکی دارند و هم بالای سینشون پشمالو هست) روی زمین در حال مردن هستند جالب اینکه راه هم نمی رن و عمدتا روی زمین ثابت ماندن و قدرت پرواز ندارن و دو تادوتا یا سه تائی سراشون را هم روبروی هم قراردادن ، شکمشون متورم نیست و تست نوزما را هم با بیرون کشیدن روده روی چند تاشون آزمایش کردم مشکلی نبود. بالهای ناقصی هم ندارند و یا ناقص الخلقه نیستند، که بگم کنه داشتن. و جالب تر اینکه توی پای چند تاشون هم هنوز گرده ای که جمع کرده بودن باقی بود.

و باید بگم که من هم فوماژیلین و هم نوار آپیستان هم گذاشته بودم. البته گرده خیلی زیادی هم بداخل کندو میارن( چون در محل ما گل زیاده.) حالا نگرانم که آیا این امر طبیعی هست یا اینکه بیماری خاصی وجود داره که باید زودتر درمان کنم.

لطفا راهمائی کنید

نمایه کاربر
milad_khan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 54 دفعه
تماس:

Re: نیاز به راهنمائی جهت برطرف شدن نگرانی

پست توسط milad_khan »

سلام دوست عزیز میشه لطف کنید بگین داروی فماژلین رو برای چی و به چه صورت استفاده می کنید ؟
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

milad_khan نوشته شده:سلام دوست عزیز میشه لطف کنید بگین داروی فماژلین رو برای چی و به چه صورت استفاده می کنید ؟
فوماژیلین برای درمان نوزما و پیشگیری از ان بکار می رود .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 49 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

[FONT=]

[/FONT][FONT=lang=FA]بارندگی

، جذب آبتوسط گرده ، جوانه زنی و افزایش حجم گرده ، یبوست و اسهال را به [/FONT][FONT=lang=FA]دنبال دارد ( درمناطق مرطوب ) شاید به خاطر این اشه چون در یوبوست زنبورا نمی تونن پرواز کنن[/FONT]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام نگران نباشين اين اتفاق زماني ميوفته كه هوا سرد باشه وزنبوران از كندو خارج ميشن و در اثر سرما بي حس شده و ميوفتن زمين و بعضي مواقع هم روبروي هم حلقه تشكيل ميدن.واسه اين كه مطمئن بشين از سرماست چنتا از زنبورا رو بردارين و اروم هواي گرم بهشون بدمين ميبينين كه زنبورا جون ميگيرن واماده پرواز ميشن.
ronin
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان جنوبی ، بیرجند
تشکر کرده: 84 دفعه
تماس:

پست توسط ronin »

برای من هم اتفاق افتاده وقتی زنبور در حال پرواز هست اگر یک دفعه هوا سرد بشه یا مسافت زیادی رو پرواز کنه وقتی میخواد بشینه و وارد کندو بشه با مشکل مواجه میشه و اشتباه فرود میاد و بعد از اینکه فرود میاد دوباره نمیتونه بلند شه من خودم یک تخته شیبدار که موازی کف کندو باشه میزارم و زنبورا روی اون میشینن و بعد اروم وارد سوراخ کندو میشن
[COLOR=#00B050]((حضرت محمد (ص))[/COLOR]
[B]خود را از سه خصلت، باز داريد: حسادت، حرص و غرور.[/B]
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پست توسط rata »

ممنونم از راهنمائی شما

(نام کاربری جدید rata1 را به ناچار ایجاد کردم چون نمی دانم چرا با قبلی نتونستم وارد بشم)

راستش من به فرموده آقای جهانی یکی دو تا از این زنبورها را آوردم تو اتاق و بهشون کمی گرما دادم. تحرکشان بهتر شد ولی وقتی دوباره آنها را تو حیاط گذاشتم قادر به پرواز نبودند. به نظر من هم نظر شما درست می باشه چون آثاری از بیماری ندارن و روی پای چند تاشون حتی گرده هم وجود داشت. در هر صورت از راهنمائی شما ممنونم
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

rata نوشته شده:ممنونم از راهنمائی شما

(نام کاربری جدید rata1 را به ناچار ایجاد کردم چون نمی دانم چرا با قبلی نتونستم وارد بشم)

راستش من به فرموده آقای جهانی یکی دو تا از این زنبورها را آوردم تو اتاق و بهشون کمی گرما دادم. تحرکشان بهتر شد ولی وقتی دوباره آنها را تو حیاط گذاشتم قادر به پرواز نبودند. به نظر من هم نظر شما درست می باشه چون آثاری از بیماری ندارن و روی پای چند تاشون حتی گرده هم وجود داشت. در هر صورت از راهنمائی شما ممنونم

با سلام نام كاربري جديد رو حذف و پسورد جديد رو ايميل كردم.
نمایه کاربر
Bazmara
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قوچان- خراسان رضوی
تشکر کرده: 52 دفعه
تماس:

پست توسط Bazmara »

با سلام
الان قوچان سرده و زنبورا تو خوشه اند.هر روز تعدادی زنبور مرده جلوی کندو دیده میشن که بعضی از اونا هنوز گرده با خودشون دارن. بعضی ها هم هنوز زنده اند و در حال جون دادنن. روزی چند تا زنبور مرده تو این فصل برای هر کندو طبیعیه ؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

Bazmara نوشته شده:با سلام
الان قوچان سرده و زنبورا تو خوشه اند.هر روز تعدادی زنبور مرده جلوی کندو دیده میشن که بعضی از اونا هنوز گرده با خودشون دارن. بعضی ها هم هنوز زنده اند و در حال جون دادنن. روزی چند تا زنبور مرده تو این فصل برای هر کندو طبیعیه ؟

با سلام نگران نباشين اين اتفاق زماني ميوفته كه هوا سرد باشه وزنبوران از كندو خارج ميشن و در اثر سرما بي حس شده و ميوفتن زمين و بعضي مواقع هم روبروي هم حلقه تشكيل ميدن.واسه اين كه مطمئن بشين از سرماست چنتا از زنبورا رو بردارين و اروم هواي گرم بهشون بدمين ميبينين كه زنبورا جون ميگيرن واماده پرواز ميشن.

بستگي به جمعيت كندو داره هرچقدر بيشتر بيشتر.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان