صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

نیاز به راهنمائی جهت برطرف شدن نگرانی

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدير انجمن: mellifera

نیاز به راهنمائی جهت برطرف شدن نگرانی

پستتوسط rata » 9 آذر ماه 1391 15:06

با سلام

خدمت اعضای محترم عرض کندم که کندوهای من تو شهر رشت و داخل منزل هستند و الان بعد  از چند روزی که هوا بارانی و سر شده بود (دمای هوا تا 7 درجه هم صبح ها میرسید)

الان دو روز که هوا آفتابی میشه. موضوعی اتفاق افتاده که من را نگران کرده

دو روزه که تعداد حدود 50 تا زنبور (البته از دو کندو) که عمدتا هم زنبور بالغ نیستند( چون هم جثه کوچکی دارند و هم بالای سینشون پشمالو هست) روی زمین در حال مردن هستند جالب اینکه راه هم نمی رن و عمدتا روی زمین ثابت ماندن و قدرت پرواز ندارن و دو تادوتا یا سه تائی   سراشون را هم روبروی هم قراردادن ، شکمشون متورم نیست و تست نوزما را هم با بیرون کشیدن روده روی چند تاشون آزمایش کردم مشکلی نبود. بالهای ناقصی هم ندارند و یا ناقص الخلقه نیستند، که بگم کنه داشتن. و جالب تر اینکه توی پای چند تاشون هم هنوز گرده ای که جمع کرده بودن باقی بود.

و باید بگم که من هم فوماژیلین و هم نوار آپیستان هم گذاشته بودم. البته گرده خیلی زیادی هم بداخل کندو میارن( چون در محل ما گل زیاده.) حالا نگرانم که آیا این امر طبیعی هست یا اینکه بیماری خاصی وجود داره که باید زودتر درمان کنم.

لطفا راهمائی کنید
نماد کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 فروردين ماه 1391 09:51
نام واقعی: رحیم عطائی پور
تشکر کرده: 77 بار
تشکر شده: 178 بار
امتياز: 159200

Re: نیاز به راهنمائی جهت برطرف شدن نگرانی

پستتوسط milad_khan » 9 آذر ماه 1391 15:55

سلام دوست عزیز میشه لطف کنید بگین داروی فماژلین رو برای چی و به چه صورت استفاده می کنید ؟
نماد کاربر
milad_khan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 مرداد ماه 1391 16:43
نام واقعی: milad_khan
تشکر کرده: 54 بار
تشکر شده: 6 بار
امتياز: 2920

پستتوسط fara » 9 آذر ماه 1391 16:45

milad_khan نوشته است:سلام دوست عزیز میشه لطف کنید بگین داروی فماژلین رو برای چی و به چه صورت استفاده می کنید ؟

فوماژیلین برای درمان نوزما و پیشگیری از ان بکار می رود .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نماد کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 14 بهمن ماه 1389 00:00
نام واقعی: فرامرز خزاما
تشکر کرده: 255 بار
تشکر شده: 760 بار
امتياز: 525440

پستتوسط mohammad0571 » 9 آذر ماه 1391 17:59

بارندگی

، جذب آبتوسط گرده ، جوانه زنی و افزایش حجم گرده ، یبوست و اسهال را به
دنبال دارد ( درمناطق مرطوب ) شاید به خاطر این اشه چون در یوبوست زنبورا نمی تونن پرواز کنن
نماد کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 27 آبان ماه 1391 07:48
نام واقعی: ابراهیمی
تشکر کرده: 50 بار
تشکر شده: 156 بار
امتياز: 122210

پستتوسط mellifera » 9 آذر ماه 1391 18:52

با سلام نگران نباشين اين اتفاق زماني ميوفته كه هوا سرد باشه وزنبوران از كندو خارج ميشن و در اثر سرما بي حس شده و ميوفتن زمين و بعضي مواقع هم روبروي هم حلقه تشكيل ميدن.واسه اين كه مطمئن بشين از سرماست چنتا از زنبورا رو بردارين و اروم هواي گرم بهشون بدمين ميبينين كه زنبورا جون ميگيرن واماده پرواز ميشن.
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

برای نویسنده این مطلب mellifera تشکر کننده ها:
goudarzi (16 آذر ماه 1391 21:31)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4846 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275755

پستتوسط ronin » 10 آذر ماه 1391 20:40

برای من هم اتفاق افتاده وقتی زنبور در حال پرواز هست اگر یک دفعه هوا سرد بشه یا مسافت زیادی رو پرواز کنه وقتی میخواد بشینه و وارد کندو بشه با مشکل مواجه میشه و اشتباه فرود میاد و بعد از اینکه فرود میاد دوباره نمیتونه بلند شه  من خودم یک تخته شیبدار که موازی کف کندو باشه میزارم و زنبورا روی اون میشینن و بعد اروم وارد سوراخ کندو میشن
((حضرت محمد (ص))
خود را از سه خصلت، باز داريد: حسادت، حرص و غرور.

برای نویسنده این مطلب ronin تشکر کننده ها:
Bazmara (15 آذر ماه 1391 20:31)

ronin
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 29 فروردين ماه 1391 15:49
نام واقعی: سعید محسنی نیک
تشکر کرده: 93 بار
تشکر شده: 122 بار
امتياز: 139930

پستتوسط rata » 11 آذر ماه 1391 07:29

ممنونم از راهنمائی شما

(نام کاربری جدید rata1 را به ناچار ایجاد کردم چون نمی دانم چرا با قبلی نتونستم وارد بشم)

راستش من به فرموده آقای جهانی یکی دو تا از این زنبورها را آوردم تو اتاق و بهشون کمی گرما دادم. تحرکشان بهتر شد ولی وقتی دوباره آنها را تو حیاط گذاشتم قادر به پرواز نبودند. به نظر من هم نظر شما درست می باشه چون آثاری از بیماری ندارن و روی پای چند تاشون حتی گرده هم وجود داشت. در هر صورت از راهنمائی شما ممنونم

برای نویسنده این مطلب rata تشکر کننده ها:
turkmansahra (11 آذر ماه 1391 08:21)

نماد کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 فروردين ماه 1391 09:51
نام واقعی: رحیم عطائی پور
تشکر کرده: 77 بار
تشکر شده: 178 بار
امتياز: 159200

پستتوسط mellifera » 11 آذر ماه 1391 19:03

rata نوشته است:ممنونم از راهنمائی شما

(نام کاربری جدید rata1 را به ناچار ایجاد کردم چون نمی دانم چرا با قبلی نتونستم وارد بشم)

راستش من به فرموده آقای جهانی یکی دو تا از این زنبورها را آوردم تو اتاق و بهشون کمی گرما دادم. تحرکشان بهتر شد ولی وقتی دوباره آنها را تو حیاط گذاشتم قادر به پرواز نبودند. به نظر من هم نظر شما درست می باشه چون آثاری از بیماری ندارن و روی پای چند تاشون حتی گرده هم وجود داشت. در هر صورت از راهنمائی شما ممنونم

با سلام نام كاربري جديد رو حذف و پسورد جديد رو ايميل كردم.
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

پستتوسط Bazmara » 15 آذر ماه 1391 20:30

با سلام
الان قوچان سرده و زنبورا تو خوشه اند.هر روز تعدادی زنبور مرده جلوی کندو دیده میشن که بعضی از اونا هنوز گرده با خودشون دارن. بعضی ها هم هنوز زنده اند و در حال جون دادنن. روزی چند تا زنبور مرده  تو این فصل برای هر کندو طبیعیه ؟
نماد کاربر
Bazmara
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 19 مرداد ماه 1391 11:48
نام واقعی: بزم آرا
تشکر کرده: 54 بار
تشکر شده: 54 بار
امتياز: 56345

پستتوسط mellifera » 15 آذر ماه 1391 20:33

Bazmara نوشته است:با سلام
الان قوچان سرده و زنبورا تو خوشه اند.هر روز تعدادی زنبور مرده جلوی کندو دیده میشن که بعضی از اونا هنوز گرده با خودشون دارن. بعضی ها هم هنوز زنده اند و در حال جون دادنن. روزی چند تا زنبور مرده  تو این فصل برای هر کندو طبیعیه ؟

با سلام نگران نباشين اين اتفاق زماني ميوفته كه هوا سرد باشه وزنبوران از كندو خارج ميشن و در اثر سرما بي حس شده و ميوفتن زمين و بعضي مواقع هم روبروي هم حلقه تشكيل ميدن.واسه اين كه مطمئن بشين از سرماست چنتا از زنبورا رو بردارين و اروم هواي گرم بهشون بدمين ميبينين كه زنبورا جون ميگيرن واماده پرواز ميشن.  

بستگي به جمعيت كندو داره هرچقدر بيشتر بيشتر.

برای نویسنده این مطلب mellifera تشکر کننده ها:
Bazmara (15 آذر ماه 1391 20:39)

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد