دریاف خسارت از بیمه

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
tag
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: دامغان
تشکر کرده: 115 دفعه
تماس:

دریاف خسارت از بیمه

پست توسط tag »

ایا کسی تا به حال از بیمه خسارت دریافت کرده؟

چند درصد زنبورستان؟

ایا راحت پرداخت کردند؟چگونه تاییدکردند؟

درچه موردهایی خسارت دیدید؟هر کندو چقدر پرداخت کردند؟

تصویر

نمایه کاربر
mohammadfath
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم
تشکر کرده: 98 دفعه
تماس:

Re: دریاف خسارت از بیمه

پست توسط mohammadfath »

سلام

من دریافت کردم حدود 10 درصد زنبورستان پارسال که راحت پرداخت کردن سالی که گذشت به کسانی که کندوهایشان از بین رفته بود می گفتند از زنبورهای مرده داخل کندو وچند تا از زنبورهای زنده ببرند ازمایشگاه وجواب بیارن ولی بر من چون سم پاشی عمومی بود وزنبورا مسموم شده بودن جلو کندو ریخته بودند ااومدن دیدن وازمایش نخواستن در کل به سرمای ناگهانی یا گرمای شدید وتلف شدن زنبور بر اثر بیماری ویا خسارت هنگام جا به جایی. مسمومیت بر اثر سم پاشی.سیل.به این گونه موارد بیمه تعلق می گیرد ولی به حمله زنبورهای قرمز به کندو یا سبز قبا یا عدم مدیریت توسط زنبوردار مثل بی غذایی در زمستان واین موارد تعلق نمی گیرد.امسال بیمه نکردم ولی فکر کنم اگر هر کندو را حدود 1200یا1300تومن بیمه کنید به هر کندوی اسیب دیده حدود 60 هزار تومن می دهند
نمایه کاربر
tag
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: دامغان
تشکر کرده: 115 دفعه
تماس:

پست توسط tag »

با سلام خدمت محمد جان وتشکر از راهنمایی با حوصله وکامل .

من امسال زنبورامو بیمه کردم.سالهای پیش هر کندویی که به هر علتی مشکل داشت قبل از بین رفتن معمولا غارت میشدند .چون اینجا(دامغان)اکثر روزها ساعاتی نسبتا گرم دارد

وتازمانی که چند زنبور هم زنده باشد تلفات رو دور از کندو میبرن.اثر کمی زنبور مرده وعسل داخل کندو میماند واکثرا هیچ اثری نمی ماند.حال بازرس بیمه ممکنه بگه عدم مدیریت وکم

بود ذخیره عسل و حتما زنبورای مرده داخل کندو یا جلو کندو رو میخواد ببینه!

حالا باید چکار کنم؟

زنبورام چون زمستون دامغانن وجای خشکیست تابحال از بیماری وانگل از بین نرفتن؟

معمولا جمعیت متوسط رو به پایین با داشتن عسل بدون مشکلی تحلیل میرن خودم فکر میکنم جمعیت جوان زمستان گذران کمی داشتن.وزمستون طولانی بود پارسال 50 کندو از 120
تا از بین رفتن.

به نظر شما امسال چکار کنم .قبل از بین رفتن کامل وغارت عسل کندو اعلام خسارت کنم در کندوهم دلم نمیاد ببندم بکشمشون !!!!!!!!!!!!!تصویر
نمایه کاربر
mohammadfath
محل اقامت: قم
تشکر کرده: 98 دفعه
تماس:

پست توسط mohammadfath »

اقا حمیدرضا تلفات کلی که من گفتم عمومی هستش ولی نظر کارشناسی به شهر و بازرس اون منطقه هم مربوط می شه بعضیا تا 10 درصد تلفات رو سخت نمی گیرن ولی در کل اگر جمعیت کندوی شما در زمستون گذرانی ضعیف نباشه و بعد از گذروندن زمستون هم عسل در کندوها باشه وبی غذایی باعث مرگ کندوها نشه وبیماری هم که گفتی به اون صورت نیست وشما از لحاظ تعویض ملکه هم که اگر ملکه شما پیر نباشه که باعث افت جمعیت بشه با این حال اگر جمعیت کندو افت کرد. می دونید که یک بیماری به نامccdهست که باعث افت جمعیت می شه.که علت اصلی اون مشخص نیست که شما می تونید این بیماری رو گزارش بدید
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان