راهنمایی در مورد داشتن چند کندو تو خونه

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
saeid000
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان غربی-شهرستان نقده
تماس:

راهنمایی در مورد داشتن چند کندو تو خونه

پست توسط saeid000 »

سلام دوستان من خیلی وقته که میخوام زنبور عسل بگیرم ولی موندم از کجا تهیه کنم چون تو شهرستانم جهاد هم رفتم چیزی گیرم نیومد گفت اگه بخوای میاریم از اینجور چیزا
خوب الان من این سایت شمارو خوندم که چند مورد زنبور عسل هست یکی میگین ایرانی یکی هست ملکه اصلاح شده چندتا دیگه
من کدوم یکی بهترین نوعه بخرم؟
از سایت بخرم ارسالشون واسه شهرستان هست ملکه نمیمیره؟
من اول باید کندو خالی بگیرم بعد 1دونه ملکه را بیارم خودش تولید مثل میکنه یا چی ؟
میخوام 3.4 تا کندو بزارم تو حیاط
خوب این کندو ها تو فصل زمستان که برف بارون میباره تو بیرون (حیاط)باشه چیزیش نمیشه ؟مثلا برف بارون روش هم ببیاره ؟
آخه تو یکی از این تاپیکا خوندم که دوستان گفتن بیرون باشه حتی اگه 10 سانت روش برف بباره چیزی نمیشه از سرما نمیمیرن ؟
کلا میشه منو راهنمایی کنین تا منم بتونم زنبور عسل نگه داری کنم

نمایه کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پاوه
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

Re: راهنمایی در مورد داشتن چند کندو تو خونه

پست توسط yasna »

دوست عزیز شما مال کدام منطقه هستید تا دوستان راهنمایئ کنند از کجا کندو تهیه کنی توصیه میکنم اگر اطلاعات کافی نداری با 3کندو شروع کن خودم تا3سال اول 4 کندو داشتم بارها داغونشون کردم ولی بعدا با مشاورت چند زنبوردار قدیمی وبا تجربه کندوهامو به 30 عدد افزایش دادم از اطلاعات اونا استفاده کردم حالا120تاکندو دارم...یه کتاب دکتر شهرستانی را برای اطلاعات اولیه تهیه کن کم کم خودت رشته کار دستت میاد ولی کاملترین منبع همین سایت است
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

بهترین کار برای شما دوست عزیز این است که ابتدا در مورد زنبور داری اطلاعاتی را بدست بیاوری از طریق همین سایت و خواندن کتاب و پرسش از زنبوردارای محلی منطقه تان تا راحت تر بتئانی تصمیم بگیری .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
manoto_mr
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار-توحید شهر
تشکر کرده: 214 دفعه
تماس:

پست توسط manoto_mr »

saeid000 نوشته شده:سلام دوستان من خیلی وقته که میخوام زنبور عسل بگیرم ولی موندم از کجا تهیه کنم چون تو شهرستانم جهاد هم رفتم چیزی گیرم نیومد گفت اگه بخوای میاریم از اینجور چیزا
خوب الان من این سایت شمارو خوندم که چند مورد زنبور عسل هست یکی میگین ایرانی یکی هست ملکه اصلاح شده چندتا دیگه
من کدوم یکی بهترین نوعه بخرم؟
از سایت بخرم ارسالشون واسه شهرستان هست ملکه نمیمیره؟
من اول باید کندو خالی بگیرم بعد 1دونه ملکه را بیارم خودش تولید مثل میکنه یا چی ؟
میخوام 3.4 تا کندو بزارم تو حیاط
خوب این کندو ها تو فصل زمستان که برف بارون میباره تو بیرون (حیاط)باشه چیزیش نمیشه ؟مثلا برف بارون روش هم ببیاره ؟
آخه تو یکی از این تاپیکا خوندم که دوستان گفتن بیرون باشه حتی اگه 10 سانت روش برف بباره چیزی نمیشه از سرما نمیمیرن ؟
کلا میشه منو راهنمایی کنین تا منم بتونم زنبور عسل نگه داری کنم

با سلام .
دوست عزیز صد در صد محلی که هستین غیر از جهاد کشاورزی یه زنبوردار بومی داره میتونی از اونا کندو تهیه کنی . کندوهم با ملکه و زنبور و شان و همه چیز هست . طبق گفته دوستمونم با 3 تا کندو شروع کن کتاب زنبورداری هم مطالعه کن ( کتاب دکتر شهرستانی ، دکتر عبادی ) . بهترین وقت تهیه هم اواخر بهمن هستش .
فقط توصیه من اینه که واسه شروع کار فقط به مطالعه فکر نکنی حتما کندو هم بگیر تا به طور عملی هم همه چیزو تجربه کنی .مطالعه هم بکن از این سایتم نهایت استفاده رو بکن چون بهترین و کامل ترین سایت در این زمینه هستش.
(( دوست عزیز اگه بگی از کدوم منطقه ای شاید تو همین سایت همشهری داشته باشی واسه تهیه کندو از اونا کمک بگیری ))
نمایه کاربر
saeid000
محل اقامت: آذربایجان غربی-شهرستان نقده
تماس:

پست توسط saeid000 »

تشکر از تمامی دوستان شرمنده دیر اومدم سایت
راستش من آذربایجان غربی هستم شهرستان نقده
میدونم باید مطالعه کنم
مطالعه هم کردم ولی موندمتو فصل سرما باید بیارم داخل یا بیرون هم بمانه چیزیش نمیشه؟
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

saeid000 نوشته شده:تشکر از تمامی دوستان شرمنده دیر اومدم سایت
راستش من آذربایجان غربی هستم شهرستان نقده
میدونم باید مطالعه کنم
مطالعه هم کردم ولی موندمتو فصل سرما باید بیارم داخل یا بیرون هم بمانه چیزیش نمیشه؟

کندو اگر ضعیف نباشد سرما را به راحتی در بیرون پشت سر می گذراند

و شما از شروع کار تا رسیدن فصل سرما مدتی وقت دارید تا تجربه و دانش لازم را بدست اورید
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
arash_pordel
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز-تهران
تشکر کرده: 580 دفعه
تماس:

پست توسط arash_pordel »

می گم که گذاشتن دو سه تا کندو توی حیاط خونه باعث اذیت و آزار همسایه ها نمی شه؟
همچنین پوشش گیاهی منطقیه ی زندگی ما در شعاع یک کیلومتری بد ولی تا شعاع 3 و 4 کیلومتری خوبه (باغ های اطراف، باغ های مجالس، زمین زراعتی گندم و جو)
شهرستان شیراز زندگی می کنیم.
همچنین یه برآورد قیمت اولیه و همچنین خرید وسایل لازم برای شروع کار با سه تا کندو.

(قیمت خرید کندوها، دارو، وسایل لازم برای زنبورداری و ...)
پیشاپیش واقعا ممنونم.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام براي دو تا كندو مشكلي ايجاد نميكنه فقط تعداد كندوهارو بيشتر نكنين چون منطقه از نظر گل كم هستش .

راجب قيمتها به اين ادرس مراجعه كنين قيمتها تقريبي هستش :

http://www.mellifera.ir/860//%D8%AA%D8% ... %B3%D9%84/

كلاه توري اهرم شربت خوري طبقه كندو اين موارد براي دو تا كندو لازمه.قيمت كندو هم از 100 تا 150 هستش 10 قاب.

ادرس لوازم زنبورداري براي خريد اينترنتي در صفحه اصلي سايت موجوده http://www.mellifera.ir/index.php
نمایه کاربر
arash_pordel
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز-تهران
تشکر کرده: 580 دفعه
تماس:

پست توسط arash_pordel »

ببخشید نمی دونستم توی کدوم تاپیک باید این سوال رو بپرسم!؟

در مورد سهم تولید عسل در کشور برای هر کدام از استان ها، همچنین پتانسیل موجود در استان ها برای تولید عسل اطلاعات مبثوتی در دست هست؟

احیانا مشخص شده که کدام استان ها از فعالیت زنبورداری به عنوان یک شغل حمایت می کنند؟

همچنین در مورد شروع به کار زنبورداری در استان فارس اطلاعات دارید؟ از کجا می شود اطلاعات موثق پیدا کرد؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

arash_pordel نوشته شده:ببخشید نمی دونستم توی کدوم تاپیک باید این سوال رو بپرسم!؟

در مورد سهم تولید عسل در کشور برای هر کدام از استان ها، همچنین پتانسیل موجود در استان ها برای تولید عسل اطلاعات مبثوتی در دست هست؟

احیانا مشخص شده که کدام استان ها از فعالیت زنبورداری به عنوان یک شغل حمایت می کنند؟

همچنین در مورد شروع به کار زنبورداری در استان فارس اطلاعات دارید؟ از کجا می شود اطلاعات موثق پیدا کرد؟

با سلام راجب توليد عسل تو سايت رتبه ها نوشته شده راجب شروع زنبورداري همتو تالار پرورش و نگهداري بحث شده دوستان زنبوردار از استان فارس هم تو سايت هستند ميتونن راهنماييتون كنن فقط يكم جستجو كنين.با تشكر تصویر
نمایه کاربر
mohammadeslami
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: قم
تماس:

پست توسط mohammadeslami »

دوست عزیز با 2 یا 3 تا کندو شروع کن از هیچی نترس و جوابهایی هم که دادند درسته. از کتاب هم غافل نباش. عسل هم میارن چون تو پارکها گل می کارند و گرده خوبی میارن و رشد خوبی داره، اما چون خودم از پشت بام خانه شروع کردم توصیه می کنم داخل حیاط یا توی بالکن نزار. چون اولا تابستون شبها که چراغ خونه روشن می شه زنبورایی که دیر رسیدند محو چراغ می شن و داخل کندو نمیرن. دوما داخل خانه می شن و بچه ها می ترسن. سوما ممکنه به خانه های اطراف برن و موجب آزار همسایه ها بشن و شکایت و شکایت کشی. چهارما در حیاط رفت و آمده و موقع اول سال یا اول پائیز آدما رو اذیت کنن. ولی کندوها را پشت بام بذاری این مشکلات را نداره. باز هم به محیط اطراف و خانه های اطراف نگاه کن که اگر آزار برسونن ممکنه اختلاف همسایگی پیش بیاد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان