کیفیت عسل تغذیه با شکر

سوالات در مورد تغذیه زنبورعسل و شربت دادن و تغذیه تحریکی زنبورستان و نحوه زمستان گذراني كندوها

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
tag
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: دامغان
تشکر کرده: 115 دفعه
تماس:

کیفیت عسل تغذیه با شکر

پست توسط tag »

من معتقدم عسل شهد باعسل تغذیه شکر تفاوت اندکی دارند.تفاوت کمی در درصد نوع قند وچند نوع عنصر جزیی.

شهد گل وشکر تفاوت اندکی دارندوزنبور باتغذیه از گرده گل ودر صدی شهدگل در بدن خود دیاستازها(انتی اکسیدانها)ومواد اثتثنایی شفابخش به عسل می افزایدوما میتوانیم با افزودن

موادی به شربت شکر کاستی ها را از بین ببریم وحتی عسلی غنی تر وشفا بخش تر از عسل شهد گل تولید کنیم.

حال عسل تغذیه با شکر نمیتواند تقلبی باشد ..............

فقط شکر نباید الوده وضایعات (اب نبات تاریخ مصرف گذشته باشد)وباموادی غنی از ویتامین و عناصرمورد نیاز بدن انسان احیا شود.

عسل بد شامل-

1-عسلی که در تولید واستخراج موارد بهداشتی رعایت نشود.
2-باقی مانده بیش از استاندارد سموم دفع افات نباتی وداروهای زنبورو............. داشته باشد.
3-مشخصات تولید مثلا نوع قالب گل واستفاده از شکرو.....وانالیز مواد در روی بسته بندی ذکر نشده باشدویامغایرت داشته باشدو............
4-..................
حالا عسل تقلبی شیره ای ازشکر .شیره میوه جات.ضایعات شکر اب نبات و سیب زمینی و................................................. است که مخلوط با عسل یا به تنهایی همراه اسانس ورنگهای مجاز وغیره مجازو.............................................................................................................................وموم خورد شده وبا قیمت کم ویا زیاد تحویل مردم میشود.
درکشورهای پیشرفته ازهر کندو بیش از 500 کیلو عسل وتعداد قابل توجهی بچه مصنویی وفراورده های دیگر باتغذیه شکر وگرده مصنویی و.........................................تولید می

شودولی روی بسته عسل انالیز واقعی وخصوصیات ان صادقانه ذکر می شود.

هم عسل سالم دست مردم میرسد

هم قدرت خرید مردم بالا میرود

هم زنبور داری به صرفه وشغلی مطمعن میشود.

تابحال چند کیلو عسل الوده به مواد شیمیایی به مردم فروختیم.......................................................................................................................................

لطفا نظرات خود را بنویسید

تصویر

0

نمایه کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

Re: کیفیت عسل تغذیه با شکر

پست توسط ahmad5 »

به نظر من لذت زنبورداری تو گرفتن عسل طبیعیه و هیچگاه عسل تغذیه به پای عسل طبیعی نمیرسه.
دوری و دوستی
نمایه کاربر
m63
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران
تشکر کرده: 38 دفعه
تماس:

پست توسط m63 »

هیچ وقت عسل شکری به عسلی که زنبور از شهد گلها جمع میکنه نمیرسه.خواص عسل طبیعی خیلی زیادتر از شکری هست.مثلا من خودم زیاد درباره خواص عسل اویشن و گزنه شنیدم.اگه قرار بود با عسل شکری یکی باشه که دیگه بین عسلها فرقی نبود.
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
راستش من که عسل الوده به کسی ندادم . فکر نمیکنم کسی هم عسل الوده بده دست مشتری . هیچ کس تو فصل شهد فوماژلین یا تتراسیکلین یا هیچ داروی دیگه ای استفاده نمیکنه . این داروها تو پاییز استفاده میشن و اثرشون ظرف حداکثر 2 ماه به طور کامل از بین میره .

در مورد کشورهای خارجی : استرالیا یکی از بزرگترین تولید کنندگان عسل دنیا هست . متوسط تولید عسلشون 60 کیلو برای هر کندو بوده . بهتره بدونی که اصلا شکر استفاده نمیکنن و این مقدار برداشت با چندین کوچ پشت سر هم بدست میاد .

و نکته اخر : وقتی مشتری عسل خالص و طبیعی میخاد چرا باید عسل تقلبی تولید کنیم ؟ من که عسل درجه یک خودم رو کیلویی 25 میدم . با اینکه از هر کندو 6 کیلو برداشت کردم ولی اعتقاد دارم برکت این 6 کیلو از اون 500 کیلو خیلی بیشتره .
نمایه کاربر
fara
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

اقای یاوری شما کافیه از عسلی که تغذیه ای هست به یک نفر که بیماری دیابت دارد بدهید تا تفاوت عسل طبیعی را با عسل شکری دریابید

و اگر خواص عسل شکری با عسل ناب یکی هست بجای تغذیه زنبور ها بهتره با فرایند ازمایشگاهی همان شکر را به گونه ای فراوری کنند که نیاز به زحمت انداختن زنبور ها هم نباشد
سوم این که اگه در خارج صادقانه درصد ها رو شیشه ها نوشته می شود نشان از این دارد که برای همان ها هم درصد ها مهم است و یکی نیست
چهارم جالبه که در واردات عسل به کشور های مختلف وارد کننده ها (البته نه ایران ) وسواس بسیاری به خرج می دهند و ازمایشات دقیقی روی عسل انجام می دهند.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
در تکميل صحبت هاي آقا فرامرز شوهر خاله من ديابت داره عسل شکري بهش داده بودن گف يه قاشق مربا خوري گذاشتم دهنم با 10 تا آمپول و دو سرم 24 ساعت بستري بودن الان سه ساله که من عسل بهش ميدم تا الان يه بارم نگفته که اذيت ميشه.
نمایه کاربر
makhdoomzadeh
محل اقامت: یزد
تشکر کرده: 16 دفعه
تماس:

پست توسط makhdoomzadeh »

با سلام
با توجه به این که عسل طبیعی خواص خودش را دارد و قابل مقایسه با عسل تغذیه ای نیست ولی دوستان این را هم مدنظر داشته باشند که مقدار تولید عسل طبیعی از یک کندو بین 5 تا 7 کیلو میباشد که قطعا با قیمت بالایی باید عرضه شود و جوابگوی بازار ازاد نمیباشد پس باید در این میان عسل تغذیه ای هم تولید شود البته بصورت 50-50 که هم نیاز بازار را جواب دهد هم قیمت مناسبی داشته باشد که متناسب با قدرت خریدهمه ای مردم باشد.
نمایه کاربر
fara
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

makhdoomzadeh نوشته شده:با سلام
با توجه به این که عسل طبیعی خواص خودش را دارد و قابل مقایسه با عسل تغذیه ای نیست ولی دوستان این را هم مدنظر داشته باشند که مقدار تولید عسل طبیعی از یک کندو بین 5 تا 7 کیلو میباشد که قطعا با قیمت بالایی باید عرضه شود و جوابگوی بازار ازاد نمیباشد پس باید در این میان عسل تغذیه ای هم تولید شود البته بصورت 50-50 که هم نیاز بازار را جواب دهد هم قیمت مناسبی داشته باشد که متناسب با قدرت خریدهمه ای مردم باشد.

می شود از این مقدار هم با کوچ مناسب بیشتر برداشت کرد .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
milad_khan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 54 دفعه
تماس:

پست توسط milad_khan »

با سلام .
دوستان من امسال 10 تا کندو خریدم میخوام عسل تغذیه ای برداشت کنم. مشکلم اینه که تو منطقه مورد نظرم گرده خیلی کمه شاید همون اوایل بهار باشه . از فروردین به بعد واسه گرده مورد نیاز کندو از چه چیزی به عنوان جانشین میتونم استفاده کنم ؟ و قیمت جانشین گرده چه جوریه اصلا ارزششو داره ؟
دوم این که چه مقدار میتونم از هر کندو عسل برداشت کنم ؟ ( عسل تغذیه ای )
کسی از دوستان از ظروف شربت دهی در تولید عسل تغذیه ای اطلاعی داره ؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

milad_khan نوشته شده:با سلام .
دوستان من امسال 10 تا کندو خریدم میخوام عسل تغذیه ای برداشت کنم. مشکلم اینه که تو منطقه مورد نظرم گرده خیلی کمه شاید همون اوایل بهار باشه . از فروردین به بعد واسه گرده مورد نیاز کندو از چه چیزی به عنوان جانشین میتونم استفاده کنم ؟ و قیمت جانشین گرده چه جوریه اصلا ارزششو داره ؟
دوم این که چه مقدار میتونم از هر کندو عسل برداشت کنم ؟ ( عسل تغذیه ای )
کسی از دوستان از ظروف شربت دهی در تولید عسل تغذیه ای اطلاعی داره ؟

با سلام يا ميتونين خودتون درستش كنين تو سايت توضيح كامل داده شده يا ميتونين خريداري كنين تو صفحه اول سايت تبليغش وجود داره.

بستگي به قدرت كندو و مقدار شربتي كه بهش ميدين داره.

از ظروف قابي استفاده ميكنن جديدا يه نوع 3 ليتري اومده بازار.
نمایه کاربر
milad_khan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 54 دفعه
تماس:

پست توسط milad_khan »

با سلام
منظورتون همون پروبی هستش ؟ میشه طرز ساختو بگین ؟
ظروف قابی با حجم سه لیتر بازم هر دوروز باید یه بار شربت بدیم نه ؟ منظورم اینه زنبورا حداکثر چقدر میتونن مصرف کنن ؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

milad_khan نوشته شده:با سلام
منظورتون همون پروبی هستش ؟ میشه طرز ساختو بگین ؟
ظروف قابی با حجم سه لیتر بازم هر دوروز باید یه بار شربت بدیم نه ؟ منظورم اینه زنبورا حداکثر چقدر میتونن مصرف کنن ؟

با سلام

بله جانشين گرده اماده رو ميتونين از ايشون تهيه كنين و اگه هم نخواستين تو اين ادرس طرض تهيش موجوده:

forum-f22/topic-t715.html

استفاده از شربت هم بستگي به جمعيت زنبورا و رغبت اونا از استفاده از شربت داره كه چقدر از شربت استفاده كنن. مثلا دو تا جمعيت مساوي 10 قاب رو هم زمان شربت بدين شايد يكي رغبتش بيشتر از اون يكي باشه و زودتر شربت رو تموم كنه.پس نميشه دقيق گفت كي شربت بايد بدين.ملاك تموم شدن شربت خوري هستش كه بايد با بازديد هاتون اين كار رو انجامبدين.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان