صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

رضایت از نژاد (سال 94)

سوالات در مورد اصلاح نژاد و تمامی مسائل مربوط به اصلاح نژاد زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

رضایت از نژاد (سال 94)

پستتوسط AKBAR2 » 14 آبان ماه 1394 18:52

سلام دوستان لطف کنید از راندمان زنبورستان خودتون و میانگین تولیدی که امسال داشتین گزارشی بدین واینکه ایا امسال برای تولید بیشتر روی نژاد زنبور کاری کردین یا نه..کلا از زنبور خودتون راضی هستین...هر دوستی که تجربه ای در اصلاح نژاد داره برای کمک به دوستان لطفا راه کار بده....
نماد کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 18 آبان ماه 1392 09:26
نام واقعی: علی اکبررجبیان
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 313 بار
امتياز: 103530

Re: رضایت از نژاد

پستتوسط eslami » 14 آبان ماه 1394 19:32

سلام.من امسال در کل راضی بودم.نژاد کارنیو و ایرانی بودن.
نماد کاربر
eslami
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 4 ارديبهشت ماه 1392 16:40
نام واقعی: ali
تشکر کرده: 42 بار
تشکر شده: 24 بار
امتياز: 40620

Re: رضایت از نژاد (سال 94)

پستتوسط AKBAR2 » 16 آبان ماه 1394 13:16

یعنی امسال واقعا کسی تجربه جدیدی نداره هنوز کسی میانگین برداشت زنبورستان خودشو حساب نکرده...واقعا کسی امسال برای بهبود وکیفیت زنبورستان کاری نکرده...
نماد کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 18 آبان ماه 1392 09:26
نام واقعی: علی اکبررجبیان
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 313 بار
امتياز: 103530

پستتوسط hamed_gwd » 9 دي ماه 1394 11:57

سلام دوستان
البته به نظر بنده این آماربرداریها توی هر کاری لازمه و به پیشرفت کار کمک میکنه. ولی حالا دوستان یا نمیخوان اطلاعات بدن یا اصلا اینکارو نکردن نمیدونم.
من که خودم تعداد کمی کندو دارم و ازشون نسبتا راضیم. ولی امسال دوتاش خوب کار نکرد. مخصوصا یه کارنیکا داشتم که خیلی کم عسل داد و  جمعیتش هم نسبت به بقیه زنبورا زودتر افت کرد. ولی بقیشون که ترکیب چندتا نژاد بودن بهتر کار کردن.
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نماد کاربر
hamed_gwd
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 19 مهر ماه 1391 20:49
نام واقعی: حامد پورهاشمی
تشکر کرده: 177 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 25500

پستتوسط mohammad123 » 16 دي ماه 1394 10:14

بهترین روش اصلاح نژاد  که  میشه  راندمان بهتری از تولید  نژاد های  خوب  بدست اورد   مطالعه بر روی  عملکرد   کندو ها  ست  که  با شناسایی کندو های ممتاز  و رکورد دار  میتوان در فصل دی و بهمن  نسبت به  قرار  دادن  قاب نر در کندو جهت  تخمریزی  نژادهای  منتخب  اقدام کرد .

هر چقدر تعداد کندوهای زنبورستان  بیشتر باشه   رقابت بهتری  در اتخاب  بهترین کندوها  بوجود میاد  .

تجربه من در  مطالعه روی زنبورهایی که از طریق پیوند زدن  بوجود اوردم   این بود که   بین 100 عدد   کندویی که از ملکه  رکورددار سال قبل بوجود امدند   فقط و فقط  تعداد  4 ملکه  با خصوصیات بسیار عالی و چشمگیر  ایجاد شدند  و   10  ملکه  با قدرت  و تولید عالی   و  86 بقیه در حد  خوب  بودند .

این قضیه به من ثابت کرد که  هر ساله  نیاز  به  رکورد گیری  جهت افزایش عملکرد  زنبورستان وجود دارد .

برای نویسنده این مطلب mohammad123 تشکر کننده ها: 2
AKBAR2 (18 دي ماه 1394 17:09), mellifera (16 دي ماه 1394 20:17)
رتبه: 8.333%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
mellifera
نماد کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 آبان ماه 1392 19:11
نام واقعی: mohammad
تشکر کرده: 595 بار
تشکر شده: 322 بار
امتياز: 81720

مباحث مشابه

بازگشت به بخش اصلاح نژاد زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد