صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

پیوند زدن ...

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

پیوند زدن ...

پستتوسط arash95 » 30 بهمن ماه 1395 23:47

با سلام خدمت دوستان لطفا طیقه پیوند زدن با فنجانک  با استفاده از ژله  رو توضیح دهید
در ضمن به صورت خشک هم میشه لاروها رو به فنجانک انتقال داد و در کندوی پرستار گذاشت با تشکر از همه دوستان
و باید از این بسته برای پیوند بخریم
وفنجانکها رو باید رو به بالا باش  در اولین روز که لاروها رو انتقال دادیم به فنجانکها
پيوست ها
IMAG1040.jpg
پيوست ها
panse_peyvand.jpg
پيوست ها
photo_2017-02-13_18-49-38.jpg
نماد کاربر
arash95
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 5 دي ماه 1395 13:51
نام واقعی: arash
تشکر کرده: 33 بار
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 800

Re: پیوند زدن ...

پستتوسط mellifera » 1 اسفند ماه 1395 08:43

سلام اقا ارش این ادرس رو مطالعه کنین:

https://www.google.com/search?q=%D8%B1% ... llifera.ir
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4846 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275755

پستتوسط arash95 » 1 اسفند ماه 1395 13:12

سلام تو سایتتون از این جنترها که تیرک و همه لوازم رو روش باشه برای فروش دارید با تشکر
نماد کاربر
arash95
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط hamed_gwd » 2 اسفند ماه 1395 17:57

بله در فروشگاه همین سایت هست. انواع مختلف هم داره. تا حالا پیوند نزدید؟ چند وقته زنبورداری میکنید؟
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.

برای نویسنده این مطلب hamed_gwd تشکر کننده ها:
arash95 (4 اسفند ماه 1395 21:20)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
hamed_gwd
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 19 مهر ماه 1391 20:49
نام واقعی: حامد پورهاشمی
تشکر کرده: 177 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 25500

پستتوسط arash95 » 4 اسفند ماه 1395 21:20

سلام نه تا حالا پیوند نزدم میخوام یه ملکه تلقیح شده بخرم و از اون ملکه بگیرم به کندوهامو معرفی کنم یا بزارن تو کندوچه کنار زنبورا بعد جفت خوردن بدم به کندوها نظرتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟
نماد کاربر
arash95
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط hamed_gwd » 7 اسفند ماه 1395 17:42

کار خوبیه و میتونه مفید باشه. ولی دوست من، یه ضرب المثل خارجکی هست میگه آدم عاقل هیچ وقت همه تخم مرغ هاش رو توی یک سبد نمیذاره... منظور من از این ضرب المثل این نیست که این کارو انجام ندید. ولی باید با احتیاط این کار رو انجام بدید و یه تجربه شخصی که میتونم مجانی در اختیارتون بذارم اینه که اجازه بدید توی زنبورستانتون همه نژادها باشند ولی از هر کدوم بهترین رو نگه دارید. این برای اینه که روزی حسرت نخوری که فلان زنبور رو چرا از دست دادم خوبه. بعد دوسه سال دستتون میاد کدوم رو نگه دارید و کدوم رو حذف کنید.

درضمن یه راه خوب برای کسایی که احیانا نمیتونن پیوند بزنن هم هست که میتونید ببینید. اگه زبان انگلیسی شما خوب باشه نکات خوبی داره. اگه نباشه هم میتونید با دیدن شکل ها به نحوه کار تا حد زیادی پی ببرید. برای دیدن اون روی لینک زیر کلیک کنید. موفق باشید

تولید ملکه بدون پیوند زدن
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.

برای نویسنده این مطلب hamed_gwd تشکر کننده ها:
arash95 (7 اسفند ماه 1395 00:22)

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
sadegh63
نماد کاربر
hamed_gwd

تاريخ عضويت: 19 مهر ماه 1391 20:49
نام واقعی: حامد پورهاشمی
تشکر کرده: 177 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 25500

پستتوسط ehsanklop » 7 اسفند ماه 1395 00:01

سلام دوستان
نمونه پیوند مناسب
یکی از نکات مهم انتخاب لاورهای همسن هست
عکسها از خودم هستش
پيوست ها
WP_20160311_007.jpg
پيوست ها
WP_20160311_004.jpg

برای نویسنده این مطلب ehsanklop تشکر کننده ها: 2
ZEZEM (5 فروردين ماه 1396 14:59), arash95 (7 اسفند ماه 1395 00:22)
رتبه: 8.333%

نماد کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 9 آبان ماه 1390 21:57
نام واقعی: احسان انیس
تشکر کرده: 671 بار
تشکر شده: 1348 بار
امتياز: 338385

پستتوسط arash95 » 7 اسفند ماه 1395 00:20

hamed_gwd نوشته است:کار خوبیه و میتونه مفید باشه. ولی دوست من، یه ضرب المثل خارجکی هست میگه آدم عاقل هیچ وقت همه تخم مرغ هاش رو توی یک سبد نمیذاره... منظور من از این ضرب المثل این نیست که این کارو انجام ندید. ولی باید با احتیاط این کار رو انجام بدید و یه تجربه شخصی که میتونم مجانی در اختیارتون بذارم اینه که اجازه بدید توی زنبورستانتون همه نژادها باشند ولی از هر کدوم بهترین رو نگه دارید. این برای اینه که روزی حسرت نخوری که فلان زنبور رو چرا از دست دادم خوبه. بعد دوسه سال دستتون میاد کدوم رو نگه دارید و کدوم رو حذف کنید.

درضمن یه راه خوب برای کسایی که احیانا نمیتونن پیوند بزنن هم هست که میتونید ببینید. اگه زبان انگلیسی شما خوب باشه نکات خوبی داره. اگه نباشه هم میتونید با دیدن شکل ها به نحوه کار تا حد زیادی پی ببرید. برای دیدن اون روی لینک زیر کلیک کنید. موفق باشید

اگه من کارنیکا و بومی رو یکجا نگه دارم  واسه یه سال عیبی نداره اما بعد یه سال کارنیکا ها با نرهای بومی جفت میخوره کیفیت میاد پایین ؟ در این مورد هم راهنمایی میکنی ؟
در ضمن زیاد کندو ندارم
نماد کاربر
arash95
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط ehsanklop » 8 اسفند ماه 1395 11:28

arash95 نوشته است:
hamed_gwd نوشته است:کار خوبیه و میتونه مفید باشه. ولی دوست من، یه ضرب المثل خارجکی هست میگه آدم عاقل هیچ وقت همه تخم مرغ هاش رو توی یک سبد نمیذاره... منظور من از این ضرب المثل این نیست که این کارو انجام ندید. ولی باید با احتیاط این کار رو انجام بدید و یه تجربه شخصی که میتونم مجانی در اختیارتون بذارم اینه که اجازه بدید توی زنبورستانتون همه نژادها باشند ولی از هر کدوم بهترین رو نگه دارید. این برای اینه که روزی حسرت نخوری که فلان زنبور رو چرا از دست دادم خوبه. بعد دوسه سال دستتون میاد کدوم رو نگه دارید و کدوم رو حذف کنید.

اگه من کارنیکا و بومی رو یکجا نگه دارم  واسه یه سال عیبی نداره اما بعد یه سال کارنیکا ها با نرهای بومی جفت میخوره کیفیت میاد پایین ؟ در این مورد هم راهنمایی میکنی ؟
در ضمن زیاد کندو ندارم

سلام اگر اجازه بدین من پاسخ بدم
بله اگر ملکه کارنیکا با نر بومی جفت بره کیفیت پایین میاد
دو روش وجود داره
اول اینکه تعداد ریادی ملکه کارنیکا تولید کنید تا اکثر ملکه ها و بطبع نرهای زنبورستان اغلب کارنیکا باشند
دوم استفاده از قابهای نربافت هست

این رو هم در نظر بگیرید یک کندو با پنجاه درصد ژن کارنیکا بهتر از یک کندو ایرانی هست

برای نویسنده این مطلب ehsanklop تشکر کننده ها:
arash95 (16 ارديبهشت ماه 1396 13:10)

نماد کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 9 آبان ماه 1390 21:57
نام واقعی: احسان انیس
تشکر کرده: 671 بار
تشکر شده: 1348 بار
امتياز: 338385

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد ملکه زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد