صفحه 1 از 1

تنبلی زنبورها

ارسال شده: شنبه 17 تیر 1391, 10:31 am
توسط ebraahimiyan
به نظر دوستان زنبورها تنبل هم میشن.؟ در چه شرایطی؟

Re: تنبلی زنبورها

ارسال شده: شنبه 17 تیر 1391, 3:22 pm
توسط fara
چون که کار زنبور غریزی است فکر نکنم . حالا اگه در بعضی شرایط به زعم ما کار نمی کنند شاید شرایط پیشامده که غریزه ی آنها انجور حکم میکند

Re: تنبلی زنبورها

ارسال شده: یک‌شنبه 18 تیر 1391, 12:00 pm
توسط ebraahimiyan
الان حدود یک هفته است که منطقه ای که زنبورهام رو گذاشتم اسپند ، گل خرگوشی،آویشن،کنگر و از همه بیشتر گون در مقیاس وسیعی گل کرده اما دیروز که دو سه تا از زنبورها رو بازدید کردم پر از تخم روز و لارو و شفیره بود و شهد قابل توجهی نبود تصویر. نمیدونم چرا ؟

Re: تنبلی زنبورها

ارسال شده: یک‌شنبه 18 تیر 1391, 3:37 pm
توسط fara
ebraahimiyan نوشته شده:الان حدود یک هفته است که منطقه ای که زنبورهام رو گذاشتم اسپند ، گل خرگوشی،آویشن،کنگر و از همه بیشتر گون در مقیاس وسیعی گل کرده اما دیروز که دو سه تا از زنبورها رو بازدید کردم پر از تخم روز و لارو و شفیره بود و شهد قابل توجهی نبود تصویر. نمیدونم چرا ؟

تو منطقه ی ما هم وضع همین جور بود ولی یک هفته ای است که شهد دارد خوب می آید . فضای لازم را برای زنبور هاتون ایجاد کنید.

Re: تنبلی زنبورها

ارسال شده: یک‌شنبه 18 تیر 1391, 10:03 pm
توسط jamshid
سلام
میگویند زنبورها تنبل میشوند شاید یه نوع اصطلاح باشه اگه زنبور شما عسل در تمامی قابها ذخیره کرده باشد و دیگه جایی برای شهد جدید نباشه بطور غریزی زنبورها از شدت فعالیتشان کم میشه یا اینکه زنبور تنبل میشه در اینگونه موارد هر چه سریعتر باید اقدام به برداشت عسل کرد یا اینکه طبق جدید به کلنی اضافه کرد تا زنبورها جای خالی قابها را احساس کرده و شروع به جمع آوری مجدد شهد نمایند.
در مبحث عکس زنبورستان کاربران من چند نمونه از کندو با درب باز شده میگذارم که وقت نکردم طبق اضافه به کلنی بدم لذا زنبورها بیکار در کندو جمع شدند یا بقول دوستمان تنبل شدند عکسها را من شنبه هفدهم تیر ماه سال نود و یک گرفتم .
عکس فوق را در همین مبحث جهت رویت دوستان میگذارم