اصلاح نژاد

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سمنان
تشکر کرده: 92 دفعه
تماس:

اصلاح نژاد

پست توسط ebraahimiyan »

دوستان من تعداد زیادی از زنبورهام بچه زا هستند . به نظر شما اگر ملکه باکره از زنبورستانهای دیگر تهیه کنم به کندوهای خودم معرفی کنم و در زنبورستان من با نرهای موجود خودم و .. . جفت بخورن تاثیر نرها چقدر هست ؟؟؟
ضمنا دوستان با تجربه بهترین نژاد از نژادهایی که در ایران هست کدوم نژاده؟ کارنیولان ، ایتالیایی یا ....
کدوم بیشترین باردهی و کمترین تهاجم و مقاومتر در برابر بیماریها و زمستان گذرانی مناسب و .... دارند. ما که سرگیجه گرفتیم از این مطالب؟

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

Re: اصلاح نژاد

پست توسط ehsanklop »

سلام
برای اولویت هایی که مطرح کردین مثل مقاومت در مقال بیماریها و زمستان گزرانی ایرانی مناسب تره . جهت بچه کم دادن جمعیت قوی و عسل زیاد ایتالیایی و جهت تولید عسل زیاد (علیرغم جمعیت کم ) کارنیولان بهتر هست .
ضمن اینکه ایرانی نیش هم میزنه هر چند با چند نسل کار روی ایرانی این مشکلش حل میشه . خودم این کار رو کردم و میشه گفت اونقدر اروم میشن که باهاشون ادم حسابی حال میکنه .
نمایه کاربر
shahabkh
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: tehran
تشکر کرده: 3 دفعه
تماس:

پست توسط shahabkh »

با سلام
به نظر من هم بخاطر تاثیر کمتر نر های زنبورستانت روی ملکه ها از ملکه های جفت خورده استفاده کن تا زنبور های نر زنبورستانت روشون تاثیر زیادی نداشته باشن
نمایه کاربر
hpolo
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: لرستان
تشکر کرده: 26 دفعه
تماس:

پست توسط hpolo »

در اصلاح نژاد فاکتورهای بسیار زیادی وجود داره که باید همه در نظر گرفته بشن و معمولان به ازمایش و زمان طولانی نیاز داره شما اگر از ملکه باکره زنبورستان دیگه استفاده کنید مشخص نیست که چه خصلتی به زنبورهای اون ملکه منتقل میشه مگر با همون ازمایش تازه ممکنه خصلتهای هر کدوم از ملکه هات هم با هم فرق بکنه در کشور ما که معمولان زنبورداران بصورت تجربی کار میکنند و زیاد علاقه به استفاده از ملکه های اصلاح شده ندارند خود بخود یک اصلاح نژاد بخصوص در زنبورستانهای بزرگ در طول زمان صورت میگیره چرا که معمولان بچه از کلنیهای قوی که زمستان گذرانی خوبی دارن و همچنین زنبورهای که عسل خوبی میدن گرفته میشه .اما به نظر من شما بهتره از ملکه جفت خورده استفاده کنید تا کلان نژاد زنبورتون عوض بشه
نمایه کاربر
turkmansahra
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گلستان - بندرتركمن
تشکر کرده: 201 دفعه
تماس:

پست توسط turkmansahra »

ehsanklop نوشته شده:سلام
برای اولویت هایی که مطرح کردین مثل مقاومت در مقال بیماریها و زمستان گزرانی ایرانی مناسب تره . جهت بچه کم دادن جمعیت قوی و عسل زیاد ایتالیایی و جهت تولید عسل زیاد (علیرغم جمعیت کم ) کارنیولان بهتر هست .
ضمن اینکه ایرانی نیش هم میزنه هر چند با چند نسل کار روی ایرانی این مشکلش حل میشه . خودم این کار رو کردم و میشه گفت اونقدر اروم میشن که باهاشون ادم حسابی حال میکنه .

آقا احسان عزیز میشه روش کارتون روی نژاد زنبورا را توضیح بدین .تصویر ممنون میشیم تصویر
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
روشی که همه جای دنیا ازش استفاده میکنن به گزینی هست . تکثیر چند ملکه و انتخاب بهترین ملکه از بین اونا . دوباره تکثیر از ملکه انتخاب شده و ....
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام دوست عزیز من منتظر شما هستم
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟