صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

بهترین دارو برای کنه واروا و روشهاي مباره با كنه

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدير انجمن: mellifera

بهترین دارو برای کنه واروا و روشهاي مباره با كنه

پستتوسط mellifera » 3 تير ماه 1390 14:05

با سلام دوستان
بهترین دارویی که واسه کنه وارورا استفاده کردین رو ممنون میشم در این موضوع قرار بدین. به درخواست یکی از دوستان این موضوع را نوشتم.

ممنون میشم طریقه مصرف را هم بنویسین.

كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

برای نویسنده این مطلب mellifera تشکر کننده ها:
aab (19 مهر ماه 1395 19:34)
رتبه: 4.167%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
, sururrahimzadeh
نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4844 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275655

Re: بهترین دارو برای کنه واروا و روشهاي مباره با كنه

پستتوسط yones1986 » 22 ارديبهشت ماه 1394 15:41

yones1986 نوشته است:یکی از زنبوردران می گفت که نوارضد کنه ی  وانگاز،اصلش آرم شرکت به صورت برجسته روی خود نوار حک شده ،و مابقی تقلبیه .آیااین صحت داره؟
نماد کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 29 فروردين ماه 1393 20:27
نام واقعی: yones
تشکر کرده: 157 بار
تشکر شده: 46 بار
امتياز: 29050

پستتوسط reza63 » 22 ارديبهشت ماه 1394 00:39

hamid75 نوشته است:سلام بهترین دارو اسیدفرمیک و دارچین /دارچین را یک قاشق غذاخوری برای هرقاب بطور یکنواخت بریز هیچ سم و عارضه ای درهر فصلی میتونی استفاده کنی
برای اسیدفرمیک 85% تو یه ظرف 30 سیسی مقداری پنبه بذارید 10سیسی توقاب بریزیدبالای شانها بعدازاینکه بخار شد سه بار تکرار کنید

میسه یکم. بیشتر توضیح بدید؟
ایرانی
             میتوانی
Mahnazun@yahoo.com

09371321732
نماد کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 18 آبان ماه 1392 11:17
نام واقعی: رضا حيدري
تشکر کرده: 596 بار
تشکر شده: 148 بار
امتياز: 65685

پستتوسط hamid75 » 27 ارديبهشت ماه 1394 22:56

سلام خیلی واضح گفتم من خودم برای کنه و مورچه همین کارو میکنم باضافه اینکه هرسال روی کندو و درب کندوهارا بوسیله روغن سیاه کمی بنزین روغنکاری میکنم
نماد کاربر
hamid75
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 3 ارديبهشت ماه 1394 19:24
نام واقعی: hamidfarshbaf
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 490

پستتوسط hamid75 » 27 ارديبهشت ماه 1394 22:59

روغن سیاه یعنی روغن سوخته ماشینها
نماد کاربر
hamid75
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 3 ارديبهشت ماه 1394 19:24
نام واقعی: hamidfarshbaf
امتياز: 490

پستتوسط copyran2 » 27 خرداد ماه 1394 17:07

نظرتون در مورد برمودا چیه؟
من استفاده کردم کاملا اورگانیته و بعد از استفاده متوالی بیشتر از 6 بار کنه را اقیم می کند و هیچ ضرری برای کندو ندارد حتی ویتامینه هم هست.
کنه آکاراپیست هم با کنه واروا از بین می برد ولی متاسفانه چون امریکاییه قاچاقه و کم هم هست...
آیا کسی استفاده کرده؟>؟؟

برای نویسنده این مطلب copyran2 تشکر کننده ها:
mohammad123 (28 خرداد ماه 1394 00:02)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
copyran2
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 27 خرداد ماه 1394 16:56
نام واقعی: محسن صادقی
امتياز: 240

پستتوسط mohammad123 » 29 خرداد ماه 1394 23:31

copyran2 نوشته است:نظرتون در مورد برمودا چیه؟
من استفاده کردم کاملا اورگانیته و بعد از استفاده متوالی بیشتر از 6 بار کنه را اقیم می کند و هیچ ضرری برای کندو ندارد حتی ویتامینه هم هست.
کنه آکاراپیست هم با کنه واروا از بین می برد ولی متاسفانه چون امریکاییه قاچاقه و کم هم هست...
آیا کسی استفاده کرده؟>؟؟

اگر واقعا کنه عقیم بشه  میشه نسل کنه وروا رو برای همیشه منقرض کرد  
نماد کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 آبان ماه 1392 19:11
نام واقعی: mohammad
تشکر کرده: 595 بار
تشکر شده: 321 بار
امتياز: 81490

پستتوسط ahmad5 » 30 خرداد ماه 1394 10:34

آیا کسی استفاده کرده؟>؟؟
               چی هست  نواره  بودره  مایعست   اگه میتونی عکس بذار
دوری و دوستی
نماد کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 23 تير ماه 1391 23:54
نام واقعی: ahmad
تشکر کرده: 6 بار
تشکر شده: 256 بار
امتياز: 233560

پستتوسط Hassannozarpour » 30 خرداد ماه 1394 12:22

باسلام داروهایی که برای کنه واروا استفاده میشود شامل داروهای تدخینی (دودزا)وداروهای سیستمیک می باشدکه عبارتنداز:
1)آپیستان (تئوفلووالینات)(جزداروهای تدخینی ودودزا)
2) وایوارول(فلومترین)(جزداروهای تدخینی ودودزا)
3)پیر یزین (جزداروهای سیستمیک)
4)نوارفولبکس v(بوموپروپیلات)(
5)اسید فرمیک (بخار اسید فرمیک)
6)کومافوس
7)واروازین(جزداروهای تدخینی ودودزا)
8)وارستان(جزداروهای تدخینی ودودزا)
9)آپیتول (جزداروهای سیستمیک)
چون کنه واروا برای تکثیر نیازمند نوزاد زنبور ولارو می باشد میتوان با محبوس کردن ملکه به مدت 21تا24 روز باعث کاهش تخمگذاری آن شده ودرمان را شروع کرده وتسهیل نمود کنه واروا بیماری انگلی بوده که از همولنف زنبور عسل تغذیه می نماید با چشم غیر مسلح میتوان آنرا بر روی بدن زنبور عسل مشاهده نمودوبه آسانی توسط زنبوران عسل از جمله زنبور نر به سایر کندوها سرایت می نمایدوباعث آسیب رسیدن به زنبورداریها میگردد.
دارویی که در ایران برای مبارزه با کنه واروا تولید شده وارواسید می باشد که به همراه چندین داروی آنتی بیوتیک دیگر برای درمان بیماریهای  دام وطیوردر درمان بیماری نیوکاسل (NDV)بیماری آنفلاآنزای دام وطیور بیماری گامبرو  و...  توسط متخصصین داروسازی ایران کشف شده است .

............................................................................................................................................
avrinasal, mellifera
نماد کاربر
Hassannozarpour

پستتوسط 5868 » 31 خرداد ماه 1394 17:52

سلام من از آمپول (بي پي ان) روسي استفاده كرده ام و خيلي خوب جواب داده و مقرون به صرفه است نوار  20تايي(گولدن مايت ) چيني  و 10 تايي اپيستان فرانسه هم خوبه
mohammad123
نماد کاربر
5868
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 25 خرداد ماه 1394 18:43
نام واقعی: بهرام بوستانچي خياوي
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 40

پستتوسط mardin007 » 11 تير ماه 1394 14:11

دوستان تجربیات خود را در مورد .. واروسید اعلام کنید و ایا درست هستش یکی میگفت حتی تحریک کننده هستش ( مانند شربت
)...

داروی واروسید

ضد جرب واروآ

ترکیبات:

واروسید یک داروی صد در صد گیاهی است که از مواد موثره آویشن باغی، اسطوخودوس و برخی دیگر از گیاهان دارویی تشکیل شده است. این دارو به نحوی فرموله شده که اجزاء مختلف آن اثرات درمانی یکدیگر را تشدید و تقویت می کنند. مهمترین مواد موثره موجود در این دارو عبارتند از:

ترکیبات فنلی مانند تیمول، کارواکرول و همچنین لینالول

خواص درمانی:

واروسید دارای خواص ضد انگل های خارجی به ویژه جرب واروآ است. این دارو با عث مقاومت قارچی و یا باکتریایی نمی گردد و فاقد هر گونه عوارض جانبی برای زنبور عسل و انسان می باشد. لازم به ذکر است غذای زنبور عسل و واروسید هر دو منشا گیاهی دارند لذا تجویز این دارو از دید بهداشت مواد غذایی و کیفیت عسل نیز حائز اهمیت است.

موارد مصرف:

پیشگیری و درمان بیماریهای انگلی زنبور عسل( به ویژه جرب واروآ)

مقدار مصرف:

* دوز درمانی: تا یک هفته، هر دو روز یکبار و هر بار 15 مرتبه در داخل کندو و بین شان ها اسپری شود

* دوز پیشگیری: در ماه هایی از سال که در زنبور داریها، آلودگی به جرب وجود ندارد هر 2 هفته یکبار و هر بار 15 مرتبه در بین شان ها ، دارو را اسپری نمایید.در ماه هایی از سال که واروآ شیوع پیدا می کند ، هفته ای یکبار 15 مرتبه دارو را در بین شان ها اسپری نمایید.

هر قوطی دارو جهت درمان برای 3 کندو و جهت پیشگیری برای 6 کندو مورد استفاده قرار گیرد.

زمان مصرف:

این دارو هنگام غروب آفتاب که مصادف با تجمع زنبورها در کندو است و در یک نوبت کاری برای کل کندوها مورد استفاده قرار گیرد.

نماد کاربر
mardin007
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 27 اسفند ماه 1391 10:13
نام واقعی: kamran
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 2280

پستتوسط sirus100 » 7 مهر ماه 1395 14:21

سلام دوستان ایا  نوار اپیستان روی عسل اثر سوء داره یانه؟ من در جند تا سایت خواندم  طبق دستور استفاده شود  اثر سوء روی عسل نداره

http://www.ajandam.ir/fa/news/483/%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%BE%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86
نماد کاربر
sirus100
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 4 تير ماه 1391 23:38
نام واقعی: نجفي
تشکر کرده: 5 بار
امتياز: 580

پستتوسط mellifera » 7 مهر ماه 1395 16:31

سلام بله داره تمام داروهای شیمیایی روی عسل تاثیر میزاره.
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

پستتوسط mellifera » 27 آذر ماه 1395 10:32

سوال: آیا بعداز دادن داروی وامیترات یا نوار بایوارول میتوان عسل را برداشت ومصرف کرد چون بنده از چند نفر پرسیدم می گویند نمی توان استفاده کرد چون سرطان زا هستند من یکی را برداشتم استفاده کردم خیلی نگرانم خواهش می کنم دراین مورد توضیح بدهید.

جواب: یه موضوع کلی هست که ما نباید در زمان شهد آوری از سموم و داروهای مختلف استفاده بکنیم، اما بطور خاص در مورد دو داروی نامبرده باید بگم که اتحادیه ی اروپا تا این زمان محدودیتی رو برای فلومترین (ماده موثره بایوارول) قائل نشده شاید دلیلش این باشه که فلومترین در عسل باقی مانده ی خیلی کمی داشته، اما آمیتراز (ماده موثره وامیترات) سمیه که توی خیلی از نقاط دنیا ممنوع شده و توی ایران هم محدود شده و در آینده ی نزدیک ممنوع خواهد شد.

یک نکته ی کلی که اگر مجبور به استفاده از دارو در زمان ورود شهد به کندو شدیم (فقط و فقط در موارد اضطراری) بهتره از مواد کم خطر مثل اسید فرمیک استفاده بکنیم و داروهایی که سرطانزایی اون ها همیشه مورد بحث بوده رو تحت هیچ عنوان و در هیچ زمانی مصرف نکنیم (مثل آمیتراز، وامیترات، فابکوزین، بی پین و ...)

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

پستتوسط arash95 » 18 بهمن ماه 1395 00:00

چرا در کندوهای کفه باز آلودگی کنه وجود ندارد مگه کنه ها به زنبورها نمی چسبند؟
نماد کاربر
arash95
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 5 دي ماه 1395 13:51
نام واقعی: arash
تشکر کرده: 32 بار
امتياز: 780

پستتوسط arash95 » 19 بهمن ماه 1395 18:39

آیا کسی استفاده کرده؟>؟؟

واقعا  از کجا میشه تهیه کرد این  رو ؟
نماد کاربر
arash95
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 5 دي ماه 1395 13:51
نام واقعی: arash
تشکر کرده: 32 بار
امتياز: 780

پستتوسط heroine » 19 فروردين ماه 1396 21:52

با سلام.
من قبلا از اپیستان استفاده کردم ولی با اینکه پارسال از 2 نوع نوار استفاده کردم تو دو نوبت ( بهار و پاییز) ،الودگی هنوز وجود داره:-(
مطلبی در مورد استفاده از عصاره تنباکو و اویشن خوندم که امسال استفاده میکنم.
استفاده از ابلیموی طبیعی به نسبت یک به یک با شربت (1 به 1) و خوراندن 50 سی سی اون به کندو ازمایشی کردین؟
این روش رو هم مد نظر داشته باشین.من این روش (ابلیمو) رو امتحان میکنم(به صورت اسپری و خوراندن)و نتیجه رو میزارم.امیدوارم زنبورام نمیرن:-/
نماد کاربر
heroine
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 24 فروردين ماه 1390 00:00
نام واقعی: یحیی
تشکر کرده: 1 دفعه
امتياز: 3130

قبلي

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد بیماریها و داروهای زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد