صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

زندگی ملکه مادری با ملکه بچه

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

زندگی ملکه مادری با ملکه بچه

پستتوسط nargmosa » 9 مرداد ماه 1392 22:00

باسلام  یکی از کندها هفت شاخون زده بود همه آنها به دنیا آمدند حتما بچه داده و رفته  ولی سوالی که برام پیش آمده ملکه مادر دارد داخل کندو تخمریزی میکند وبیرون نرفته و یه ملکه باکره هم داخل کندو هست ومن ملکه باکره را داخل قفس گذاشتم که بدم به یه کندوی دیگر به نظر شما بچ داده درضمن تخمریزی ملکه هم خوب است وتمام شاخونها پایین شان زده شده بود

برای نویسنده این مطلب nargmosa تشکر کننده ها:
mellifera (10 مرداد ماه 1392 21:18)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
nargmosa
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 27 دي ماه 1391 15:33
نام واقعی: محمد مظاهری نارگ موسی
تشکر کرده: 160 بار
تشکر شده: 69 بار
امتياز: 126970

Re: زندگی ملکه مادری با ملکه بچه

پستتوسط jamshid » 9 مرداد ماه 1392 00:22

سلام دوست عزیز
این مسئله جدیدی نیست بارها من با این مورد برخورد کردم البته بیشتر در نژادهای اصلاح شده این موضوع دیده میشود .
در این خصوص میشه به دو نکته اشاره کرد در مورد اول ملکه قبلی آنقدر داخل کندو میماند تا ملکه جدید جفت خورده و تخم ریز که شده اقدام به ترک کندو میکند البته اگه کندو تمایل به بچه دهی داشته باشد در غیر اینصورت در وقتی ملکه جدید تخم ریز شد زنبورها ملکه قبلی را خواهند کشت .
اگه از ملکه راضی نباشند کلنی مجدد به شاخون زدن میکند اما اگه بواسطه ازدیاد جمعیت و نبود فضای کافی کلنی مجبور به شاخون زدن شد گرفتن ملکه باکره اشکالی ندارد منوط به اینکه فضای مناسب در اختیار کلنی قرار گیرد.

برای نویسنده این مطلب jamshid تشکر کننده ها: 3
hony (9 مرداد ماه 1392 00:55), mellifera (10 مرداد ماه 1392 21:18), nargmosa (11 مرداد ماه 1392 13:35)
رتبه: 12.5%

نماد کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 دي ماه 1389 00:00
نام واقعی: azad -jamshid
تشکر کرده: 151 بار
تشکر شده: 988 بار
امتياز: 231535

Re: زندگی ملکه مادری با ملکه بچه

پستتوسط mellifera » 10 مرداد ماه 1392 21:17

nargmosa نوشته است:باسلام  یکی از کندها هفت شاخون زده بود همه آنها به دنیا آمدند حتما بچه داده و رفته  ولی سوالی که برام پیش آمده ملکه مادر دارد داخل کندو تخمریزی میکند وبیرون نرفته و یه ملکه باکره هم داخل کندو هست ومن ملکه باکره را داخل قفس گذاشتم که بدم به یه کندوی دیگر به نظر شما بچ داده درضمن تخمریزی ملکه هم خوب است وتمام شاخونها پایین شان زده شده بود

امسال يكي از كندوهاي من يه شاخون زده بود تنها يه شاخون اون هم انتهاي شانها. گفتم خوبه ميخوان ملكه تعويض كنن.منتظر موندم تا 14 روزگيش بشه بعد ملكه رو بردارم تا ملكه جديد از شاخون در بياد. اما روز 14 اومدم ديدم شاخون نيست  و ملكه هم در حال تخمريزي هستش ديدم اثري از بچه دادن تو كندو هم نيست.ديگه بيخيالش شدم گفتم حتما ملكه رو تو شاخون از بين بردن.بعد از يك ماه كندو رو كه ديدم ميديدم به طرز عجيبي جمعيتش در حال افزايش هستش.دو طبق رو ژر كرده بودن طوري كه ديگه بيخيال كندوي اصلي شدمو بازديدش نكردم.دو هفته پيش كه به كندو سر زدم ديدم جلوي دريچه پرواز چنتا زنبور و ملكه كه كشته شده وجود داره.گفتم واي ملكه روكشتن.رفتم كندو رو بازديد كردم ديدموا تخم روز وجود داره بعد يه دفعه اي ملكه ديدم.تازه متوجه شدم كه كندو دو ملكه داشته و شهد كه كم شده يكي از ملكه ها رو حذفش كردن.
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

برای نویسنده این مطلب mellifera تشکر کننده ها: 2
hony (10 مرداد ماه 1392 01:54), nargmosa (11 مرداد ماه 1392 13:35)
رتبه: 8.333%

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4846 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275755

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد ملکه زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد