صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

چه دارويي بايد باشروع فصل سرما داد

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدير انجمن: mellifera

چه دارويي بايد باشروع فصل سرما داد

پستتوسط rezaramazan » 17 شهريور ماه 1392 18:16

سلام دوستان
با توجه به اتمام تابستان ميخواستم بپرسم چه داروهايي الان بايد به همراه شيره به زنبورها بدهيم ايا حتما بايد فوماژلين به زنبورها داد يا نه در ضمن بايد عرض کنم که زنبورهاي من در گيلان مستقر هستند
سوال دوم من اين است که ايا براي زمستان بايد نوار آپيستان هم داخل کندو براي مبارزه با کنه قرار بدهيم يا نه
خلاصه انکه دادن دارو براي کندويي که علائم مريضي خيلي مشخص نيست چقدر ضرورت دارد
سوال سوم من اين است که اخيرا حجم زنبورهاي من خيلي کم شده ايا اين فصل اين امر طبيعي است يا نه خبر از يک بيماري يا چيزي دارد .
با تشکر از دوستان
نماد کاربر
rezaramazan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 3 اسفند ماه 1391 07:26
نام واقعی: رضا رمضان نرگسي
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 6 بار
امتياز: 24050

Re: چه دارويي بايد باشروع فصل سرما داد

پستتوسط mellifera » 17 شهريور ماه 1392 19:26

rezaramazan نوشته است:سلام دوستان
با توجه به اتمام تابستان ميخواستم بپرسم چه داروهايي الان بايد به همراه شيره به زنبورها بدهيم ايا حتما بايد فوماژلين به زنبورها داد يا نه در ضمن بايد عرض کنم که زنبورهاي من در گيلان مستقر هستند
سوال دوم من اين است که ايا براي زمستان بايد نوار آپيستان هم داخل کندو براي مبارزه با کنه قرار بدهيم يا نه
خلاصه انکه دادن دارو براي کندويي که علائم مريضي خيلي مشخص نيست چقدر ضرورت دارد
سوال سوم من اين است که اخيرا حجم زنبورهاي من خيلي کم شده ايا اين فصل اين امر طبيعي است يا نه خبر از يک بيماري يا چيزي دارد .
با تشکر از دوستان

با سلام اين ادرس را مطالعه كنين:

https://www.google.com/search?q=%D8%AF% ... llifera.ir

براي سوال دوم هم تو الار بحث شده تمام اين موارد از جستجوگر سايت كمك بگيرين. طبيعي هستش.
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

برای نویسنده این مطلب mellifera تشکر کننده ها:
hony (17 شهريور ماه 1392 22:51)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4844 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275675

پستتوسط makhdoomzadeh » 17 شهريور ماه 1392 19:56

با سلام
ج-سوال اول اینکه نیازی نیست در این فصل به جمعیت دارویی داده شود مگر جمعیت (در صورت بیماری)نیاز داشته باشد در این فصل میشه بعد از برداشت عسل جمعیت را برای ذخیره زمستانی تغدیه کنید.
ج-سوال دوم اینکه  نیازی نیست نوار کنه در این فصل گذاشته بشه چون دیگرملکه تخم ریزی چشمگیری نداره مگر  اینکه کنه جمعیت زیاد باشه (با توجه به این که نظر های متفاوتی وجود داره)
ج-سوال سوم اینکه با توجه به کاهش شدید تخم ریزی ملکه در این فصل جمعیت به طور چشمگیری کاهش پیدا میکنه و این یه امر طبیعی هستش.
نماد کاربر
makhdoomzadeh
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 6 ارديبهشت ماه 1391 00:17
نام واقعی: kazem makhdoomzadeh
تشکر کرده: 17 بار
تشکر شده: 105 بار
امتياز: 18840

پستتوسط blackbil » 3 مهر ماه 1392 19:51

makhdoomzadeh نوشته است:با سلام
ج-سوال اول اینکه نیازی نیست در این فصل به جمعیت دارویی داده شود مگر جمعیت (در صورت بیماری)نیاز داشته باشد در این فصل میشه بعد از برداشت عسل جمعیت را برای ذخیره زمستانی تغدیه کنید.
ج-سوال دوم اینکه  نیازی نیست نوار کنه در این فصل گذاشته بشه چون دیگرملکه تخم ریزی چشمگیری نداره مگر  اینکه کنه جمعیت زیاد باشه (با توجه به این که نظر های متفاوتی وجود داره)
ج-سوال سوم اینکه با توجه به کاهش شدید تخم ریزی ملکه در این فصل جمعیت به طور چشمگیری کاهش پیدا میکنه و این یه امر طبیعی هستش.

منطقه شما رو نمی دونم ولی تو گیلان بهتره دوبار دارو در سال به زنبورها داده بشه (پاییز و بهار) بخصوص داروی مبارزه با کنه واروا
متاسفانه به دلایل مختلفی مثل عدم درمان زنبورستانها در یک زمان واحد و نداشتن مدیریت واحد در کنترل این پارازیت در شهرهای مختلف موجب از بین رفتن کلونی ها بخصوص تو پاییز و زمستان میشه
پیشنهاد می کنم حتماً از داروهای مبارزه با کنه واروا، نوزما و لوک (اروپایی و آمریکایی) استفاده کنین.
Yours sincerely
taleshalmashoney

blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 آذر ماه 1391 00:02
نام واقعی: پژمان امینی
تشکر کرده: 1114 بار
تشکر شده: 235 بار
امتياز: 199970

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد بیماریها و داروهای زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد