صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

تفاوت ذخيره كندوها باهم

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدير انجمن: mellifera

تفاوت ذخيره كندوها باهم

پستتوسط adabestan » 11 تير ماه 1392 11:07

من 5 كندو دارم يكي از كندو ها از 16 قاب شايد 8-9 قاب شهد و عسل دارد. يكي از كندو ها از 13 قاب شايد به زور 2 قاب عسل داشته باشد و بقيه هم از 10 قاب 1-2 قاب عسل دارند مي خواستم بدونم علت اين اختلاف زياد چيست ؟
نماد کاربر
adabestan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 21 ارديبهشت ماه 1392 09:22
نام واقعی: ياسين جعفرزاده
تشکر کرده: 38 بار
تشکر شده: 5 بار
امتياز: 2240

Re: تفاوت ذخيره كندوها باهم

پستتوسط hpolo » 11 تير ماه 1392 12:16

adabestan نوشته است:من 5 كندو دارم يكي از كندو ها از 16 قاب شايد 8-9 قاب شهد و عسل دارد. يكي از كندو ها از 13 قاب شايد به زور 2 قاب عسل داشته باشد و بقيه هم از 10 قاب 1-2 قاب عسل دارند مي خواستم بدونم علت اين اختلاف زياد چيست ؟

علتهای زیادی برای این موضوع وجود داره که اگر به وضعیت کندوهات توجه کنی متوجه میشی کندوی 16 قابت حدود 6 قاب تخم و لارو داره و کندوی 13 قاب حدود 11 قاب پس این یعنی مصرف 2 برابر شهد وگرده  در مورد بقیه هم همین موضوع صادقه علت دیگه تعداد زنبور چرا گر در کندوه به شکلی در این مواقع رقابت بین ملکه و زنبورها بر سر تصاحب جا بروی قابها وجود داره

برای نویسنده این مطلب hpolo تشکر کننده ها: 2
mellifera (11 تير ماه 1392 22:28), mohsen210007 (11 تير ماه 1392 12:58)
رتبه: 8.333%

نماد کاربر
hpolo
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 اسفند ماه 1390 08:54
نام واقعی: hpolo
تشکر کرده: 30 بار
تشکر شده: 53 بار
امتياز: 50635

Re: تفاوت ذخيره كندوها باهم

پستتوسط Hassannozarpour » 15 دي ماه 1392 11:19

با سلام دراین مورددلایل زیادی می توان عنوان کرد که بستگی به تعداد جمعیت زنبوران مزرعه رو دارد اگر قسمت اعظم زنبوران موجود درکلنی زنبوران قادر به پرواز کردن باشد قاعدتا میزان گرده وشهد ورودی به کندو افزایش پیدامی کند در صورتی که ممکن است کندویی حاوی جمعیت زیاد باشد ولی زنبوران مزرعه رو آن کم باشد که در آن صورت نسبت به کندویی ضعیف تر که اغلب جمعیت آن مزرعه رو هستند گرده کمتری به کندو می آورد.
نماد کاربر
Hassannozarpour

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد