بچه نمیدن

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
aesa
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
محل اقامت: اسكو
تماس:

بچه نمیدن

پست توسط aesa »

[RIGHT]سلام[/RIGHT]
[RIGHT]ببخشید من یه سوالی دارم اگه بشه زود جواب بدین چون خیلی واسم مهمه[/RIGHT]
[RIGHT]در کندوهای من زنبور خیلی هست اما ملکه تولید نمیکنن که بتوانند بچه بدن[/RIGHT]
[RIGHT]لطفا یه روشی بگین که بتوانند بچه بدن[/RIGHT]
[RIGHT] [/RIGHT]
[RIGHT]درضمن اصلا موم هم نمیاورند و برای خوردنشان هم عسل به زور می اورند [/RIGHT]
[RIGHT]ولی تخم زیاد دارن و زنبور ها به علت زیاد بودنشان اغلبشان بیشتر بیرون کندو هستند.[/RIGHT]

نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

Re: بچه نمیدن

پست توسط saman »

سلام
اگه 10 کادر رو فول پر کردن بچ مصنوعی بگیر تا کندوهات بتونن زودتر خودشونو جم و جور کنن.این که گفتین شهد کمه طبیعیه که موم بافی هم نداشته باشن.
نمایه کاربر
mehdi66
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بيرجند
تشکر کرده: 18 دفعه
تماس:

پست توسط mehdi66 »

aesa نوشته شده:[RIGHT]سلام[/RIGHT]
[RIGHT]ببخشید من یه سوالی دارم اگه بشه زود جواب بدین چون خیلی واسم مهمه[/RIGHT]
[RIGHT]در کندوهای من زنبور خیلی هست اما ملکه تولید نمیکنن که بتوانند بچه بدن[/RIGHT]
[RIGHT]لطفا یه روشی بگین که بتوانند بچه بدن[/RIGHT]
[RIGHT] [/RIGHT]
[RIGHT]درضمن اصلا موم هم نمیاورند و برای خوردنشان هم عسل به زور می اورند [/RIGHT]
[RIGHT]ولی تخم زیاد دارن و زنبور ها به علت زیاد بودنشان اغلبشان بیشتر بیرون کندو هستند.[/RIGHT]

همه زنبور دارا از شر بچه دادن کندو ها خسته شدن
شما باید خوشحال باشین که این نژاد زیاد بچه نمیده
هدف برداشت عسل هست نه تعداد کندو و از یک کندوی قوی عسل بیشتری میشه برداشت کرد
به نظر من اگه جمعیت قوی هست بهتره طبق بدین
نمایه کاربر
Milanifar
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 8 دفعه
تماس:

پست توسط Milanifar »

سلام اقای برادری
کندوهایتان الان کجا هستند تو خود اسکو یا اطراف اسکو ؟
کندوهای من تبرِیزن اینجا هم موم وشهد نیست ولی از بچه دادنشون خسته شدم بنظرم با شربت رقیق تغذیه کن یا بچه مصنوعی بگیر اگه ملکه باکره خواستید در خدمتم . خدانگهدارتصویر
نمایه کاربر
saman
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

خو اینم از ملکه باکره آماده 16 روز کندوهاتو جلو میندازه اگه علاقه زیاد به بچ گرفتن داری ازدوستمون ملکه باکره بگیر.ولی خدایش منم از شاخون تراشی خستم نمیدونم زنبورهات چرا بچ نمیدن اینم بدون بچ ندادن یه مزیته
نمایه کاربر
sun
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایران
تشکر کرده: 5 دفعه
تماس:

پست توسط sun »

سلام داداش تصویربرو کلاتو بنداز بالا بعدش هم تو فکر کیفیت باش نه کمیت با 50کلنی خوب میشه100 درصدکار 300کلنی راانجام داد پس برو حالشو ببریه الهی شکر هم بگوتصویر
ما ز یاران چشم یاری...
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با عرض سلام واحترام به نظرات دوستان می توان گفت اگر فردی علاقه زیاد به بچه کندو داشته باشد وبخواهد به ازدیاد نسل زنبور عسل کمک کند روشهایی که خودم از آنها برای تولید بچه طبیعی انجام داده ام وروند تولید بچه دادن کلنی را تسریع میکند برای عزیزان می نویسم که عبارتند از :
1)اگر از کندوی لانگستروت 10قابه استفاده می کنید باید برای افزایش جمعیت آن ونگذشتن وقت بچه دهی به دفعات در هفته چندین بار به میزان زیاد جمعیت را با شربت شکر غلیظ وریختن چند قطره عسل در آن برای تحریک ملکه به تخمگذاری بیشتر اقدام کرد.
2)در روزهایی که هوا آفتابی ونسبتا گرم است درب کلنی را به مدت 10تا 15دقیقه باز گذاشته ولی از بیرون آوردن قابها اکیدا خوداری می کنیم تا گرمایی ایجاد شده بین قابها توسط زنبوران کارگر حفظ شود باه اینصورت باعث تحریک جمعیت به زود بچه دادن می شویم.
3)در بیرون از کندو ظرف حاوی شربت غلیط شکر قرار دهیم تا زنبورها تحریک گردیده وبر روند رشد جمعیت بیفزایند.
4)اگر بتوانیم به جای در اصلی کندو دربی با ارتفاع کمتر یا اینکه تکه تخته ای صاف به جای درب اصلی قرار دهیم به دلیل افزایش جمعیت وتنگ شدن محیط داخلی کندو جمعیت تصمیم به بچه دادن می گیرد.
5)اگر بتوانیم هر 10قاب کندو را از پایه شان بافته شده وکهنه سال قبل استفاده کنیم واقاعا به صورت حیرت انگیزی روند بچه دادن را افزایش می دهد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 1 مهمان