راهنمایی در مورد محل نگهداری زنبور ها

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
shahabkh
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: tehran
تشکر کرده: 3 دفعه
تماس:

راهنمایی در مورد محل نگهداری زنبور ها

پست توسط shahabkh »

با سلام دوستان
من چند وقت پیش یک بچه کندو پیدا کردم و اون رو در یه دبه ریختم و در پشت بام خانه گذاشتم اما امروز دیگه صدای همسایه ها در اومد و گفتن باید جایی خارج از خانه نگخداری کنم
منم تازه از زنبور خوشم اومده
دوستان یه مقدار راهنمایی کنن که با توجه به اینکه خودشون کوچ می کنن و در یکجا نگهداری نمیکنن
اولا کجا ها نگهداری مکنن ؟
آیا برای نگهداری باید مجوزی چیزی بگبریم؟
برای جلوگیری از دزدین کندو چه کاری میکنن ؟
همیشه پیش کندو ها یا کندو هستن و یا کسی رو برای این کار میزارن ؟
بدون اجازه در زمین یا جایی که میرن به مشکل بر نمی خورن؟
نزدیک تهران کجا میتونم زنبور ها رو ببرم ( باتوجه به شاغل بودن نمیتونم زیاد دور برم ) ؟
با توجه به توصیه دوستان میخوام یه کندو دیگه بگیرم در تهران از کجا میتونم یه کندو دیگه از تهران یا اطرافش پیدا کنم برای خرید ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: راهنمایی در مورد محل نگهداری زنبور ها

پست توسط mellifera »

shahabkh نوشته شده:با سلام دوستان
من چند وقت پیش یک بچه کندو پیدا کردم و اون رو در یه دبه ریختم و در پشت بام خانه گذاشتم اما امروز دیگه صدای همسایه ها در اومد و گفتن باید جایی خارج از خانه نگخداری کنم
منم تازه از زنبور خوشم اومده
دوستان یه مقدار راهنمایی کنن که با توجه به اینکه خودشون کوچ می کنن و در یکجا نگهداری نمیکنن
اولا کجا ها نگهداری مکنن ؟
آیا برای نگهداری باید مجوزی چیزی بگبریم؟
برای جلوگیری از دزدین کندو چه کاری میکنن ؟
همیشه پیش کندو ها یا کندو هستن و یا کسی رو برای این کار میزارن ؟
بدون اجازه در زمین یا جایی که میرن به مشکل بر نمی خورن؟
نزدیک تهران کجا میتونم زنبور ها رو ببرم ( باتوجه به شاغل بودن نمیتونم زیاد دور برم ) ؟
با توجه به توصیه دوستان میخوام یه کندو دیگه بگیرم در تهران از کجا میتونم یه کندو دیگه از تهران یا اطرافش پیدا کنم برای خرید ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام زنبورا تونو تو كندو قرار بدين و نزديكش يهظرفي جهت گذاشتن اب.
اصولا زنبورا به كسي كاري ندارن فكر كنم شما ظرف اب براي زنبورا نذاشتين واسه همين زنبورا واسه تهيه اب اين ور اون ور ميرن.
نه نيازي نيست.
براي جلوگيري از دزدي هم بايد در جايي قرار بدين كه امكان دزدي نباشه.
براي تعداد زياد كندو نيازه اما تعداد كم بايد محل مناسب رو پيدا كنين. بدون اجازه كه نميشه جايي گذاشتو اما اكثرا در مناصق كوهستاني و نزديك باغات و اراضي ملي ميشه اين كار رو كرد.

شماره تماس رو براتون پيغام خصوصي كردم ميتونين تماس بگيرين تا راهنماييتون كنن.
نمایه کاربر
Hassannozarpour

Re: راهنمایی در مورد محل نگهداری زنبور ها

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام برای نگهداری کندو مشکل خاصی وجود ندارد حتی در مناطق مسکونی زیرا در درختهای هر خانه ومحلی تعدادی زنبور وحشی لانه گزیده اند وزنبوران پرورشی تنها در زمان باز کردن درب کندو مبادرت به نیش زدن می کنند که آن هم برای زنبوردار در فاصله کم از کندو صورت میگیرد نه در خانه همسایگان تنها مشکلی که بنظر بنده پرورش زنبورعسل در مناطق مسکونی ایجاد می کند رفتن زنبورها در پای شفق واول غروب که هوا تاریک وروشن است به سمت نور لامپ است آنهم برای خانه های کنار زنبورداری که حداکثر تا فاصله 15 تا20 متر صورت می گیرد آنهم برای مدت زمانی کم هنگامی که هوا کاملا تاریک شود این مشکل برطرف میگردد وبا روشن شدن هوا نیز مشکلی وجود ندارد که آن هم می توان با ایجاد پوشش انبوه وکاشت درختان سریع الرشد در کنارحصار یا دیوار زنبورداری چنین مشکلی را بطور کامل برطرف کردتا هنگام تاریکی که زنبورها به سمت کندو برمی گردند به سمت نور تحریک نشوند وراه را گم نکنندتا از ورود آنها به پنجره منازل همسایگان جلوگیری شود.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان