بررسی رفتار بهداشتی زنبور عسل

تصاویر و فيلم زنبورداری و زنبورعسل/ارسالی از طرف دوستان/زنبورستانها/گلها

مدیر انجمن: mellifera

ronin
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
پست: 72
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 فروردین 1391, 3:49 pm
محل اقامت: خراسان جنوبی ، بیرجند
تماس:

بررسی رفتار بهداشتی زنبور عسل

پست توسط ronin » پنج شنبه 3 بهمن 1392, 7:54 pm

[JUSTIFY]در این کلیپ رفتار بهداشتی زنبور عسل در کلنی های مختلف بررسی می شود و آمار هر زنبورستان برای بانک اطلاعاتی ارسال می شود. توضیح در مورد این کلیپ بسیار مفصل می باشد که من 2 بخش مهم ان را در این پست قرار میدم توضیح بخش های دیگر در روزهای آینده قرار می گیرد.

ابتدا کلیپ را دانلود و سپس مشاهده نموده و بعد توضیحات را مطالعه بفرمائید . برای دانلود بر روی فلش سبز رنگ پایین سمت چپ کلیک راست کرده و گزینه Save Link Az یا Save Target را برنید تا کلیپ دانلود شود
[/JUSTIFY][JUSTIFY][CENTER]کلیپ بررسی رفتار بهداشتی زنبور عسل[/CENTER]
[/JUSTIFY][JUSTIFY]در حالت آلودگي زنبور ها رفتار هاي خاصي از خودشان نشان ميدهند که مورد بررسي قرار مي گيرد .

1- يکي از علامت هاي وجود کنه تولد زنبور هاي ناقص و يا حجره هاي باز شده شفيره هاي زنبور ها مي باشد . به همين منظور مدت زماني از اسفند ماه تا مرداد را مورد نظارت و آزمايش قرار ميدهيم و کندوهايي که درصد رشد کنه در آنها کمتر و به کندي صورت بگيرد ارجعيت بالاتري براي نسل گيري و اصلاح نژاد خواهند داشت با گذاشتن ورق سفيد رنگ در زير کندو به مدت 3 هفته و همچنین بررسی آن هفته اي يک مرتبه نتايج را مورد بررسي قرار ميدهيم در اواخير تير ماه بايد از طريق نمونه برداري زنبور ها آمار آلودگي کلني به کنه مشخص شود چون آلودگي در طبق عسل بيشتر مي باشد نمونه برداري از طبق عسل انجام مي گيرد وزن خالص زنبور ها را ياداشت مي کنيم و انها را داخل شيشه حاوي آب و ريکا ريخته و يعد از 15 دقيقه با ريختن زنبور ها در صافي و شستن آنها کنه ها در قسمت زيرين مشخص مي شوند . تعداد کنه ها با وزن زنبورها ياداشت برداري خواهد شد و به مرکز تحقيقات ارسال مي شود .
2- براي بررسي کلني هايي اخلاق و رفتار نظافتي با دقت بيشتر از روش سوزني استفاده می شود .
در اين روش با يک شابلون لوزي شکل استفاده ميشود که 50 سلول سربسته کارگران را تحت پوشش خود قرار خواهد داد در اين روش سوزن را ضد عفوني کرده و تا ته هر سلول فرو خواهيم کرد بعد از 8 تا 12 ساعت متوجه خواهيم شد که هر کلوني تا چه ميزان سلولها را مورد بررسي و نظافت قرار داده اند . درصد سلولهاي نظافت شده هر کلوني بيانگر قدرت و رفتار بهداشتي جمعيت کندو مي باشد .
[/JUSTIFY]


[COLOR=#00B050]((حضرت محمد (ص))[/COLOR]
[B]خود را از سه خصلت، باز داريد: حسادت، حرص و غرور.[/B]

نمایه کاربر
Hassannozarpour

Re: بررسی رفتار بهداشتی زنبور عسل

پست توسط Hassannozarpour » یک شنبه 11 اسفند 1392, 8:28 pm

باسلام زنبورعسل حشره ای است که به نظافت خیلی اهمیت می دهد به طوری که در هنگام کثیف بودن محیط داخل کندو خانه خود را رها می کند .

موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان