صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

میزان جمعیت کندو برای جمع آوری عسل

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدير انجمن: mellifera

میزان جمعیت کندو برای جمع آوری عسل

پستتوسط rata » 1 تير ماه 1393 07:56

با سلام

من امسال سومین سالی هست که زنبورداری را تجربه می کنم و متاسفانه بدلیل نژاد زنبورهام که خیلی نیش زن بودند امسال هم موفق نبودم که بچه کندوهام را ساماندهی بکنم و دو تا بچه ای که گرفتم نرزاشدن. از این مطلب که بگذریم کندوی مادری من که 7 قاب کامل را داشت را به منطقه جنگلی ماسوله بردم الان حدود یک ماه هست و وقتی دیروز کندو را بازدید کردم دیدم که هنوز شانی که کامل پولک شده باشه تا بتونم ازش عسل برداشت کنم نداره. تو آن منطقه هم حدود یک هفته دیگه شهد تمام هستش.

حالا سئوال من اینه که اگه بخواهیم از یک کندوی بیست قاب هم بچه بگیریم و هم عسل، با توجه به وضعیت متعارف جنگل در شمال، کندوی ما باید چند قاب جمعیت داشته باشد؟
نماد کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 فروردين ماه 1391 09:51
نام واقعی: رحیم عطائی پور
تشکر کرده: 77 بار
تشکر شده: 178 بار
امتياز: 159200

Re: میزان جمعیت کندو برای جمع آوری عسل

پستتوسط mellifera » 8 تير ماه 1393 20:26

ميزان جمعيت كندو ملاك براي برداشت عسل بيشتر نيست بايد شرايط محيكي و ميزان شهد و تعداد زنبور چراگر با هم تناسب داشته باشن تا كندو شهد بيشتري رو به كندو بياره.
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
Kismar
نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4844 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275675

Re: میزان جمعیت کندو برای جمع آوری عسل

پستتوسط zanbur00 » 1 مرداد ماه 1393 22:10

ببين داداش ما امسال عسلمونو برداشت كرديم وتوي صحراي گون بوديم عسل از كندو تقريبا 3كيلو برداشت كرديم و الانم تخم روز داره ميريزه واقعا امسال زنبورا عالي بودن
زنبورهاموجودات زیباوخوب

نماد کاربر
zanbur00
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 دي ماه 1392 12:48
نام واقعی: حسین
تشکر کرده: 91 بار
تشکر شده: 25 بار
امتياز: 74160

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد