صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

رموز انتخاب تعداد قاب برای بچه گیری مصنوعی

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدير انجمن: mellifera

رموز انتخاب تعداد قاب برای بچه گیری مصنوعی

پستتوسط mohammad123 » 18 تير ماه 1393 22:31

سلام دوستان گرامی
تجربه  من  و تجربه یکی از دوستانم این بود که در فروردین زمان بچه گیری مصنوعی  اگر بجای 3 قاب تخم از 2 قاب تخم استفاده کنیم ملکه با شتاب بیشتری تخم میریزد و تعداد جمعیت را بالا میبرد به طوری که  بچه هایی که از یک قاب تخم  استفاده شد  از بهار تا الان که تیر ماه است به 5 قاب جمعیت رسیدند و بچه هایی که از 2 قاب تخم استفاده شد به 8 قاب رسیدند تا الان و بچه هایی که از 3 قاب تخم زمان بچه گیری استفاده شد به 12 قاب جمعیت تا الان در تیر ماه رسیدند وشرایط یکسان بود و بدون کوچ در مکان ثابت . اگر ضریب تعداد قاب ونسبت ان به افزایش جمعیت را در نظز بگیریم مشخص میشود که در حالت بچه گیری با یک قاب تخم ضریب تخم ریزی ملکه بیشترین مقدار را دارد.(منظور از یک قاب تخم همراه باجمعیت بوده و دارای تخم لارو وشفیره بوده است.)
با تشکر از دوستان اگر در این مورد نظر دهید
............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
Kismar, reza63, rezarazavi
نماد کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 آبان ماه 1392 19:11
نام واقعی: mohammad
تشکر کرده: 595 بار
تشکر شده: 322 بار
امتياز: 81720

Re: رموز انتخاب تعداد قاب برای بچه گیری مصنوعی

پستتوسط AKBAR2 » 4 مرداد ماه 1393 16:20

با سلام خدمت دوست عزیز..چیزی که من تجربه کردم ملکه به نسبت جمعیتی که داره تخم ریزی میکنه..من همیشه بچه هارو قوی میگیرم..بیشتر اوقات هم ملکه اماده میدم

برای نویسنده این مطلب AKBAR2 تشکر کننده ها: 2
mohammad123 (13 آبان ماه 1393 20:56), sali (18 مرداد ماه 1393 12:52)
رتبه: 8.333%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
Kismar, javadi1, ilam
نماد کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 18 آبان ماه 1392 09:26
نام واقعی: علی اکبررجبیان
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 313 بار
امتياز: 103530

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد