صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

سم دادن اشتباهی به زنبورها

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدير انجمن: mellifera

سم دادن اشتباهی به زنبورها

پستتوسط nargmosa » 14 بهمن ماه 1393 22:12

با سلام خدمت دوستان من سه شب پیش به هر کندو یه استکان شربت با آرو پولیویت و کاسپین AVP4دادم امروز که رفتم یه سری به کندوها بزنم دیدم تا تمام کندوها نصف زنبورها مردند جلو تمام کندوها شده بود قتل گاه اول فکر کردم همشون غارت شدند ولی خوب که نگاه کردم دیدم زنبورهای خود کندوهان که مردند گفتم حتما به خاطر استفاده همزمان از آروپولیویت وکاسپین که باعث شده مسموم بشوند شروع به جمع کردن شربت از تمام کندوها کردم همشون را که جمع کردم وریختم بیرون وقتی خواستم مکملها را نگاه کنم با دیدن بسته کاسپین کاملا هنگ کردم دیدم تا بسته سم کومافوس که من بجای کاسپین استفاده کردم شب بود نفهمیده بودم من سم کومافوس را با شربت قاطی کرده بودم داده بودم به خورد کندوها  و کل کندوها نصف زنبورها را از دست دادند از اساتید خواشمندم یه راه حل فوری برای پاک سازی کندوها و نجات زنبورها بدند به نظر شما ذخیره کردن با تشکر
نماد کاربر
nargmosa
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 27 دي ماه 1391 15:33
نام واقعی: محمد مظاهری نارگ موسی
تشکر کرده: 160 بار
تشکر شده: 69 بار
امتياز: 126970

Re: سم دادن اشتباهی به زنبورها

پستتوسط saman » 14 بهمن ماه 1393 23:38

خراب کاری کردی حسابی یه شربت رقیق با مقدارکمی تتراسکلین قاطی کن بده تا گوارش زنبورها پاک شه البته اگه تتراساکلینو با خمیرشیرین بدی بهتره چون الان فصل شربت نیست

برای نویسنده این مطلب saman تشکر کننده ها: 2
mellifera (15 بهمن ماه 1393 22:34), nargmosa (15 بهمن ماه 1393 08:20)
رتبه: 8.333%

نماد کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 18 مهر ماه 1390 23:46
نام واقعی: سامان
تشکر کرده: 162 بار
تشکر شده: 868 بار
امتياز: 321905

پستتوسط Kismar » 15 بهمن ماه 1393 06:06

عجب مصیبتی ...........................ان هم تو این موقع از سال!!!!!!
بهر حال این کار شما ممکنه برای هر کس پیش بیاد.   ان دوتا دارو که شما میخواستی بدی تقریبا یکسانند چرا دوتا دارو رو با هم به زنبور میدید؟
الان که هوا سرده بقول دوستان نمیشه شربت داد بسته های کو چک خمیر شیرین رو با عسل خالص  درست کن یه کم هم داخلش سرکه سیب بزن دیگه هیچی به زنبورها نده تا زمانی که خمیر رو کاملا مصرف کرده باشن..همین رو تا زمانی که هوا گرم بشه ادامه بده. زمانی هم که خواستی شربت بدی دو تا دارو رو با هم تو شربت نریز.....  در هر  نوبت که میخوای شربت بدی  از یکی از انها استفاده کن.
ضمنا ببین به  ملکه هات  اسیب رسیده یا نه....انسان موجود فراموش کاریه  روی بسته های سم رو همیشه بر چسب قرمز بزن و جدا گانه  و دور از دسترس نگهداریش کن...
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Kismar در 15 بهمن ماه 1393 14:26 .
***  زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........                                                    

برای نویسنده این مطلب Kismar تشکر کننده ها: 2
mellifera (15 بهمن ماه 1393 22:34), nargmosa (15 بهمن ماه 1393 08:20)
رتبه: 8.333%

نماد کاربر
Kismar

تاريخ عضويت: 6 مهر ماه 1392 20:58
نام واقعی: کیسمار
تشکر کرده: 366 بار
تشکر شده: 828 بار
امتياز: 311210

پستتوسط nargmosa » 15 بهمن ماه 1393 08:20

چی بگم متاسفانه واز شانس بد ما دو تا بسته از نظر اندازه و قیافه و رنگ کاملا مشابه ومن هم کوتاهی کردم شد این مشکل  الان دمای شب ده درجه و روز تا بالای سی درجه می رسد به خاطر همین شربت دادم الان شربت با تترا و سرکه سیب قاطی کردم که روی آنها اسپری کنم با تشکر از جواب دوستان محترم
نماد کاربر
nargmosa

تاريخ عضويت: 27 دي ماه 1391 15:33
نام واقعی: محمد مظاهری نارگ موسی
تشکر کرده: 160 بار
تشکر شده: 69 بار
امتياز: 126970

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد بیماریها و داروهای زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد