صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

تفاوت زنبورداری ایران با کانادا

سوالات در مورد اصلاح نژاد و تمامی مسائل مربوط به اصلاح نژاد زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

تفاوت زنبورداری ایران با کانادا

پستتوسط M0ein » 20 فروردين ماه 1394 15:10

سلام به همه
یک سوال اساسی ذهن منو مشغول کرده و اونم تینه که چرا میانگین برداشت عسل در کانادا۵۵کیلو هست و لی در ایران ۱۰ کیلو، من اوایل تصور میکردم شاید بخاطر استاندارد نبودن یا علمی نبودن زنبورداری در ایران میانگین تولید پایین هست، ولی این سوال زمانی برام پیش اومد که دیدن افرادی که خودشون در مورد زنبورعسل تحقیقات دارن و مطالب علمی میذارن تو اینترنت و به عبارتی زنبورداری علمی دارن میگن که از کندوهای قویشون 10 کیلو عسل برداشت میکنند!!!!! این واقعا باعث تعجب من شده
لطفا بگید چرا زنبورداری ایران اینقدر از
کانادا عقب هستش؟؟؟باتشکر
نماد کاربر
M0ein
کاربر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 20 فروردين ماه 1394 14:54
نام واقعی: Moein
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 270

Re: تفاوت زنبورداری ایران با کانادا

پستتوسط Kismar » 20 فروردين ماه 1394 15:56

سلام
در  ان کشورها رو کیفیت کلنیها یشان کار کردن .. شکی نیست که مراتع انها از مراتع ما ما هم سرسبزتره و بیشتره و تراکم زنبورستانهای انها مثل ما نیست.
تو ایران بیشتر رو کمیت کار میشه( در طول) تا کیفیت کندوها.... در صورتی که انجا انجا رو کیفیت کار میشه (در ارتفاع)...
با تمام این موارد سال قبل بنده از همین کندوهای ایرانی 24 کیلو و کندوهای کارنیکا 26 کیلو عسل با ساکاروز 0.8 برداشت کردم  پس زیاد هم انها از ما برتر نیستن  این اختلاف را هم بگذارید به حساب مراتع عالی انها..
***  زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........                                                    

برای نویسنده این مطلب Kismar تشکر کننده ها: 2
mellifera (20 فروردين ماه 1394 20:34), rabdi51 (18 خرداد ماه 1394 22:34)
رتبه: 8.333%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
dylman, mellifera, javadi1, sina1
نماد کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 6 مهر ماه 1392 20:58
نام واقعی: کیسمار
تشکر کرده: 366 بار
تشکر شده: 828 بار
امتياز: 311210

پستتوسط hamed_gwd » 18 خرداد ماه 1394 11:23

بله من هم نظرات دوستمون رو قبول دارم. کار روی نژاد و کارایی ملکه، مراتع پربار و اب و هوای متعادل و مرطوبتر.
البته این نکته رو هم فراموش نکنید که کفر هم در میزان سرسبزی مراتع و برکت محصول بی تاثیر نیست. بله کفر
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نماد کاربر
hamed_gwd
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 19 مهر ماه 1391 20:49
نام واقعی: حامد پورهاشمی
تشکر کرده: 176 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 25440

پستتوسط M0ein » 18 خرداد ماه 1394 19:10

سلام خدمت دوستان، واقعیتش من در این مورد، تحقیق زیاد کردم، ودیدم کسانی رو که میانگین تولید عسلشون چندین برابر میانگین ایرانه، و رمز موفقیتشون رو تو تغییر نژاد میدونستن،، و درستش هم همین هست، چرا که زنبوردارای حیاتی کانادا و امریکا دارن وسط  کلانشهرهایی مثل نیویورک و منهتن زنبورداری  ثابت میکنن و میانگین ۴۰ تا ۸۰ کیلو عسل میگیرن

برای نویسنده این مطلب M0ein تشکر کننده ها:
mellifera (18 خرداد ماه 1394 20:31)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
M0ein

تاريخ عضويت: 20 فروردين ماه 1394 14:54
نام واقعی: Moein
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 270

پستتوسط mohammadgolpa » 18 خرداد ماه 1394 21:24

با سلام
اگه بخواهیم الویت قرار بدیم برای میزان برداشت عسل در زنبورستانها اول وضعیت صحرا دوم مدیریت زنبورستان و سوم نژاد تاثیر گذار هست. به نظر شخص بنده مهمترین مسآله در زنبورداری مدیریت زنبورستان هست شما اگه بتونی زنبورستان رو درست مدیریت کنید وضعیت صحرا خوب هم نباشه شما حداقل برداشت رو خواهید داشت و زحمات یکسالتون هدر نمیره اما اگه مدیریت درستی رو زنبورستان نداشته باشید وضعیت صحرا و نژاد زنبورتون هم خوب باشه، شما عملا کاری از پیش نخواهید برد!
دوست عزیز میشه کلمه کفر رو معنی کنی برامون یعنی چی؟ تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی مردمان بسیار شکرگذاری هستن که چنین وضعیت آب و هوایی دارن؟ بهتره یک مقدار دیدمون رو نسبت به اتفاقات و رویدادهای اطرافمون عوض کنیم و همه چیز رو هم به اعتقادات و باورهامون ارتباط ندیم چرا که به قول برتراند راسل "هرگز حاضر نیستم بخاطر عقایدم بمیرم چرا که ممکن است عقایدم اشتباه باشن"

برای نویسنده این مطلب mohammadgolpa تشکر کننده ها:
mohammad123 (15 شهريور ماه 1394 22:59)
رتبه: 4.167%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
sina1, rezanaghavi
نماد کاربر
mohammadgolpa
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 10 خرداد ماه 1393 18:42
نام واقعی: محمد
تشکر کرده: 68 بار
تشکر شده: 68 بار
امتياز: 16260

مباحث مشابه

بازگشت به بخش اصلاح نژاد زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد