تعویض ملکه در شهریور ماه

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
apis
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: ساري
تشکر کرده: 79 دفعه
تماس:

تعویض ملکه در شهریور ماه

پست توسط apis »

دوستان سلام
شنیدم که معمولا بعضی از زنبور دار های حرفه ای برای این که ملکه هاشون رو عوض کنند سعی می کنند این کار رو در شهریور ماه و یا اواخر مرداد انجام بدن

امسال خودم هم قصد این کار رو دارم

کسی هست که به صورت شخصی این کار رو انجام داده باشه ؟
اگه هست لطفا کمی توضیح در مورد روش های تولید ملکه و همچنین درصد موفقیتش عنوان کنه
پیشاپیش ممنون
تصویر

زندگی شهد گل است که زنبور زمان می خوردش
آنچه می ماند عسل خاطره هاست
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

Re: تعویض ملکه در شهریور ماه

پست توسط jamshid »

سلام
بله تعدادی از زنبورداران اقدام به تعویض ملکه در اواخر مرداد و شهریور میکنند البته تحت شرایطی
اول اینکه شهد و گرده و زنبور نر در طبیعت باشه ولی بهترین راه داشتن ملکه جفت خورده جوان و جایگزینی با ملکه پیر هر چند زنبورها در اوایل بهار بهتر ملکه را قبول میکنند
در صورتیکه میخواهید کلنی را یتیم کنید تا ملکه تولید و تخم ریز شود حدود چهل روز طول میکشد لذا احتمال داره کلنی ضعیف شده و زمستان گذرانی را نتواند تحمل کند اما اگه ملکه جفت خورده و جوان داشته باشی مشکلی نیست
در ضمن اگه ملکه جوان هم داری چند روز قبل از معرفی ملکه کلنی را با شربت گرده تغذیه کنید
اگه مجبور نیستی که حتما ملکه را عوض کنید این کار را به بهار بسپارید
برای من هر سال در آذر یا دیماه ملکه از کانادا میاد از قبل چند کلنی با ملکه ضعیف را شناسایی کرده و مقدمات اولیه را انجام میدهم جهت احتیاط ملکه قدیمی را نگهداری میکنم تا در صورت نیاز استفاده کنم
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان