رفع ابهام در استفاده از فوماژلین

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

رفع ابهام در استفاده از فوماژلین

پست توسط rata »

با سلام خدمت دوستان گرامی

بنده بدلیل قرار داشتن کندوها در رشت (شهر باران) استفاده از فوماژلین جهت پیشگیری از نوزما برایم ضروریه. داروی 50 گرمی آن را تهیه کردم و تمام مطالب توی اینترنت را هم خواندم ولی مطالب متفاوتی را دیدم .

در نهایت برداشت بنده این است که اگه همان روش مصرف روی دارو رو اگه دوز مصرفش را نصف کنم یعنی 0/5 گرم در هزار سی سی شربت و مصرف چهار نوبت شربت به فاصله یک هفته در میان مطلو ب باشه.

میخواستم تائید این عمل را از اساتید گرامی داشته باشم.

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

Re: رفع ابهام در استفاده از فوماژلین

پست توسط ehsanklop »

سلام
داروی فوماژلین بصورت 1 گرم در 1 لیتر مصرف میشود . باید توجه کنید که دارو رو به شربتی که برای زمستان ذخیره میکنند (خوراک زمستانی ) اضافه کنین تا در طول فصل سرما به مرور دارو رو مصرف کنن .
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پست توسط rata »

ببخشید اینکه فرموید بصورت 1 گرم در لیتر استفاده شود آیا برای پیشگیر هم به همین میزان است و اینکه آیا یک نوبت کافی است یا باید مثل آن چیزی که رو پاکتش نوشته است 4 نوبت تکرار شود؟ و اینکه فرمودید که باید بعنوان ذخیره خوراک زمستانی بشود یعنی اینکه الان از نظر زمانی زود است و باید در اواسط پائیز این کار صورت پذیرد؟
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
اگر الان مبتلا به نوزما هستن و برای درمان استفاده میکنید بهترین کار اسپری شربت هست ( به نسبتی که روی بسته نوشته ) . اما اگه برای پیشگیری تو زمستان میخواین استفاده باید زمانی که شربت میدین واسه ذخیره زمستانه استفاده کنین .
اگه منطقه مرطوب هست الان هم استفاده کنین ضرری نداره . 1 نوبت الان استفاده کنین فکر کنم مناسب باشه . تو ذخیره زمستون هم مقداری که رو بسته نوشته میتونین استفاده کنین . روش دیگه ای هم هست الان حضور ذهن ندارم . نگا کنم تو کتاب میگم خدمتتون .
1گرم در لیتر =پیشگیری
50 گرم در 17 لیتر _ بصورت اسپری = درمان
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 24 مهمان