لیوان کاغذی یا لیوان پلاستیکی ؟

هر چی که دوست داشتی.مطالب جالب و خواندنی و...........

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
youka
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
پست: 183
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 24 اردیبهشت 1396, 5:00 pm
تشکر شده: 1 دفعه
تماس:

لیوان کاغذی یا لیوان پلاستیکی ؟

پست توسط youka »

لیوان یکبار مصرف در زمان‌های گذشته قبل از اولین لیوان کاغذی ساخته شده بود که در سال‌های اولیه قرن بیستم شروع به کار کرد. هر دو لیوان کاغذی و پلاستیکی کمک به صرفه‌جویی در مصرف آب به دلیل عدم نیاز به شستشو می‌کنند؛ اگرچه تأثیرات آنها بر روی محیط زیست به صورت همه جانبه مثبت نمی‌باشد. هر نوع دارای مزایا و معایبی هستند.
تغییرات گسترده در تولید لیوان‌های کاغذی و پلاستیکی در طول چند دهه گذشته رخ داده است. سازمان حفاظت محیط زیست نشان می‌دهد که تولید کاغذ بیشتر از 300 درصد از سال 2007 نسبت به 1907 افزایش یافته است. بیش از یک میلیون کاغذ در سال 2007 تولید شده که شامل ظروف و لیوان کاغذی است که تقریبا همه آنها دور انداخته شده است. همچنین بیش از 800.000 تن ظروف و لیوان پلاستیکی تولید شده که بیشتر آنها دور ریخته شده است.برگرفته از سایت لیوان کاغذی
یکی از مزیت‌های لیوان کاغذی این است که می‌توانند زیست‌تخریب‌پذیر باشند بدین معنا که در طول زمان تجزیه شده بدون اینکه آسیب به محیط زیست بزنند. به دلیل حجم قابل توجه لیوان‌های تولید شده تأثیر آنها بر روی دفن زباله هم نگران‌کننده است. لیوان‌های کاغذی را می‌توان برای نوشابه‌های گرم و سرد استفاده کرد. اغلب لیوان‌های کاغذی دارای لایه مومی‌شکل برای افزایش دوام آنها هستند اما این مواد ضد آب می‌توانند باعث شوند لیوان‌ها سخت‌تر بازیافت شوند. هر دو لیوان‌های کاغذی و پلاستیکی می‌توانند از مواد قابل بازیافت ساخته شوند که آنها را گزینه بهتری برای محیط زیست نسبت به تولید مرسوم می‌کند. مواد قابل بازیافت باعث صرفه‌جویی در انرژی از طریق عدم نیاز به به دست آوردن مواد خام می‌شوند. بازیافت مواد همچنین مقدار زباله موجود در محل دفن را کم می‌کند.


نمایه کاربر
ronaksh
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
پست: 2
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 20 خرداد 1399, 4:03 pm
تماس:

لیوان کاغذی یا لیوان پلاستیکی ؟

پست توسط ronaksh »

مراحل تولید لیوان کاغذی
جنس لیوان کاغذی
جنس ماده ای که در لیوان کاغذی ساخته می شود از نوع کاغذ ویژه ای می باشد که در تولید پروسه بسته بندی مواد غذایی بیشترین استفاده را دارد. از آن جایی که این نوع از کاغذ ها در تماس مستقیم با ماده غذایی قرار می گیرند باید کاملا استریل شود. کاغذهای استفاده شده که با توجه به گرمای متفاوتی که باید تحمل کنند از کاغذهای لایه مقاوم تشکیل یافته است که یک لایه پوشش پلی اتیلن بر روی آن قرار گرفته است.

لیوان کاغذی

وجود پلی اتیلن در ترکیب ساخت این نوع از لیوان ها سبب می گردد اولا این کاغذ ها در محیط زیست زودتر بازیافت گشته و به محیط زیست آسیب کمتری بزند و ثانیا با توجه به تماس مستقیم با مواد غذایی دچار کمترین تاثیرات شیمیایی مواد بر روی آن باشد و سبب بهداشتی ماندن آن شده و سبب جلوگیری از انتقال رطوبت مایعات به سطح بیرونی لیوان می گردد. مقدار مواد بکار رفته در یک لیوان کاغذی با توجه به مقدار وزنی که قرار است مایع در ان قرار بگیرید، تعیین می شود.

موارد مهم در ساخت لیوان کاغذی تبلیغاتی و امتیازهای آن
 از جمله امتیازهای اصلی لیوان کاغذی تبلیغاتی قیمت پایین و تبلیغات وسیع و کاربردی نام برد. با استفاده دیگر مایعات به سطح خارجی لیوان نفوذ نکرده و به این ترتیب دست داغی را کمتر حس می نماید. می توان از آن در مصرف چای داغ مهمانان یک شرکت و یا بازدید کنندگان غرفه های نمایشگاهی و ... استفاده نمود. با استفاده از لیوان کاغذی تبلیغاتی می توان انواع نوشته های تبلیغاتی و چاپ های دلخواه با هر رنگی را ایجاد کرد و بهترین کیفیت تصویری را بر روی آن جهت بازدید مشتریان داشت.
مراحل تولید لیوان کاغذی
مراحل تولید لیوان کاغذی بدین صورت است که ابتدا کاغذ توسط دستگاه های مخصوص روکش کننده پلی اتیلن روکش شده و پس از آن بر اساس طرح مورد نظر چاپ میگردد،سپس با توجه به ابعادی که مشتری سفارش داده است برش می خورد و در انتها قرارگیری در دستگاه های تولید ظروف یکبار و ایجاد لیوان های کاغذی در تعداد و اندازه درخواستی می رسد.
چاپ روی لیوان کاغذی

البته انجام هر کدام از این مراحل نیاز به افراد متخصص و با تجربه ای دارد که ‹‹بهکام ›› افتخار دارد از وجود افراد مذکور جهت ارايه خدمات هر چه بهتر بهره مند است.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان