تکنولوژی پیشرفته ی سمعک های هوشمند

هر چی که دوست داشتی.مطالب جالب و خواندنی و...........

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
youka
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
پست: 183
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 24 اردیبهشت 1396, 5:00 pm
تشکر شده: 1 دفعه
تماس:

تکنولوژی پیشرفته ی سمعک های هوشمند

پست توسط youka »

با پیشرفت تکنولوژی، سمعک ها بیشتر اتوماتیک و هوشمند شده است. سمعک هوشمند دارای امکانات بیشتری برای برقراری ارتباط در شرایط سخت شنیداری شده اند.
به عنوان مثال، به منظور جداسازی صداها برای پردازش، به جای استفاده از دو کانال، سمعک های پیشرفته دارای هشت کانال یا بیشتر هستند. این انشعابات سیگنال ها را به باندهای فرکانسی کوچکتر تبدیل نموده و در نتیجه وضوح بالاتری از گفتار را ارائه می دهند.
علاوه بر فن آوری های اصلی سمعک، در سمعک هوشمند سطوح مختلفی از فن آوری پیشرفته نیز ارائه شده است.
ویژگی سمعک های هوشمند
سیستم میکروفن جهت دار جهت حذف صداهای جانبی
سیستم میکروفن جهت دار برای دریافت صداهای روبرو و حذف صداهای جانبی مزاحم طراحی شده است. این سیستم منجر به بهبود درک گفتار در محیط های پرسروصدا می شود.
کاهش نویز دیجیتال
این سیستم سیگنال های شنوایی را که حاوی نویز ناخواسته است را شناسایی و حذف می کند و منجر به افزایش نسبت گفتار به نویز می شود.
کاهش نویز ناگهانی و ضربه
این ویژگی نویزهای بلند و ناگهانی مثل صدای بلند برخورد دو شئ را حذف می کند و سبب راحتی شنیداری می شود.
ویژگی های یادگیری و کاهش تنظیمات دستی
سمعک های هوشمند دارای ویژگی یادگیری می باشند که این ویژگی برای آنها این امکان را فراهم می آورد که تمایلات یا ترجیحات شما را فرا گیرند. با وارد کردن تنظیمات کنترل صدا و برنامه برای محیط های شنیداری خاص، سمعک با شناسایی مجدد همان محیط می تواند به ایجاد این تغییرات به صورت خودکار مبادرت نماید. با گذشت زمان، نیاز به تنظیمات دستی کاهش می یابد.
ذخیره اطلاعات یا Data logging
ذخیره اطلاعات یکی از ویژگی هایی است که به ذخیره اطلاعات و همچنین ترجیحات شما برای برنامه ها، سطح صدا و ویژگی های دیگر در مورد محیط شنیداری می پردازد که در آن سمعک هوشمند استفاده شده است. این اطلاعات همچنین می تواند در جلسات بعدی ملاقات در اختیار ادیولوژیست قرار گیرد. ادیولوژیست شما از این اطلاعات با ارزش برای سفارشی کردن و تنظیم دقیق تر سمعک استفاده خواهد کرد.
کاهش نویز باد
اگر چه کاربرد این ویژگی نسبتا مشخص است اما کاهش صدای باد می تواند دنیای متفاوتی را برای کسانی به وجود آورد که زمان زیادی را صرف سرگرمی های خود در بیرون از منزل می نمایند. کاهش صدای باد یک فناوری پیشرفته در سمعک ها است که تاثیر وزش باد را بر شنوایی میکروفن ها تشخیص داده و از آن جلوگیری و یا آن را کاهش می دهد.
سمعک های هوشمند وایرلس یا بلوتوث دار
سمعک های هوشمند وایرلس علاوه بر داشتن ویژگی های سمعک های هوشمند، مجهز به بلوتوث و پردازش شنوایی دو گوشی نیز می باشند
سازگاری با بلوتوث
سازگاری با بلوتوث یکی از ویژگی های بی سیم است که سمعک اغلب از طریق یک دستگاه واسطه امکان اتصال به تلفن همراه و دستگاه های دیگر دارای فناوری بلوتوث را دارد. تکنولوژی بلوتوث دارای توانایی بهبود نسبت سیگنال به نویز و حذف فیدبک از میکروفون می باشد زیرا سیگنال از میکروفون عبور کرده و به طور مستقیم وارد پردازنده سمعک می گردد.
پردازش شنوایی دو گوشی
پردازش شنوایی دو گوشی اشاره به ارتباط بی سیم یک جفت سمعک با یکدیگر دارد. این فن آوری از توانایی مغز برای پردازش اطلاعات دریافتی از هر دو گوش تقلید می کند و به افزایش درک گفتار می انجامد. به علاوه، این ویژگی اغلب برای حفظ عملکرد همزمان سمعک ها (مانند تغییر از برنامه 1 به 2 به صورت همزمان) و یا برای جریان سیگنال های شنوایی از یک سمعک به سمعک دیگر استفاده می شود.
این ویژگی سمعک هوشمند چه مزایایی در دنیای واقعی دارد ؟
تصور کنید که در یک رستوران شلوغ در حال صرف شام با دوستان خود می باشید. صداهای زیادی از اطراف شنیده می شوند مثل صدای به هم خوردن ظروف، صدای صحبت و خنده از میزهای دیگر و صدای شتاب و عجله ی پیشخدمت.
شما سمعک جدید خود را زده اید و مشغول گوش دادن به صحبت های یکی از دوستان خود هستید. سمعک شما به طور همزمان سر و صدای ضربه هایی مانند صدای برخورد ظروف (نویز ضربه) و غژغژ سیستم تهویه هوا (نویز دیجیتال) را کاهش می دهد، صدای مردم در میزهای پشت شما (سیستم میکروفون جهت دار) را حذف می کند و اطلاعات مربوط به محیط شنیداری را برای نگهداری تنظیمات (ذخیره اطلاعات) ذخیره می نماید.
این سمعک ها همه این وظایف را به طور خودکار انجام می دهند و این در حالی است که سیگنال های گفتار دوستتان را نیز تقویت می کند و شما با آرامش از شنیدن و درک گفتار لذت می برید.
http://nicava.ir/fa/product/62/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B3%D9%85%D8%B9%DA%A9-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF.aspx


نمایه کاربر
bboomm2424
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
پست: 2
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 17 اسفند 1399, 9:24 am
تماس:

تکنولوژی پیشرفته ی سمعک های هوشمند

پست توسط bboomm2424 »

صدا طعم زندگی است، سمعک شنوایی نیک آوا
https://www.alodoctor.com/139100/%d8%b5 ... 9%88%d8%a7
نمایه کاربر
Afsoon
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
پست: 8
تاریخ عضویت: چهارشنبه 20 اسفند 1399, 12:53 pm
تماس:

تکنولوژی پیشرفته ی سمعک های هوشمند

پست توسط Afsoon »

در فهرست محصولات ادوبی بیش از 50 نرم افزار وجود دارد. در این مقاله به معرفی 12 نرم افزار اصلی می‌پردازیم. در اینجا به زبانی ساده عملکرد این برنامه‌ها و دلیل نیازمندی شما به آنها را تشریح می‌کنیم. آیا می‌خواهید مثل یک فوتوشاپ کار حرفه ای از برنامه‌های ادوبی استفاده کنید؟ محتوای آموزشی متنی و تصویری زیادی در این حوزه وجود دارد.

1.ادوبی فتوشاپ (Adobe Photoshop)
نرم افزار فتوشاپ در حال حاضر روی iPad هم قابل استفاده است. ویژگی‌های این محصول به شرح زیر است:
کاربردها: ویرایش و دستکاری تصویر، روتوش عکس، طراحی گرافیکی، نمونه سازی وب و مدلسازی سه بعدی امکان پذیر است.
جوانب مثبت: پر از ویژگی‌ها و قابلیت‌های حرفه ای و نرم افزاری قدرتمند است.
جوانب منفی: پیچیدگی، نمودار یادگیری پر مشقتی دارد.
سیستم‌ها: در سیستم‌های مک، ویندوز و iPad در دسترس قرار دارد.
اگر به دنبال ویرایش تصاویر هستید، فوشاپ را ‌می‌توان مترادف ویرایش تصویر در صنعت گرافیک و طراحی دانست. علاوه بر ویرایش تصویر، تولید انواع طراحی‌های گرافیکی با این نرم افزار ممکن است. برای مثال از فتوشاپ ‌می‌توان برای ویرایش و ساخت تصاویر، گرافیک‌ها و متون ترکیبی و چند لایه، ویرایش و نمایش متن و گرافیک‌های پیکسلی و تولید و ویرایش گرافیک‌های سه بعدی و ویدئو استفاده کرد. پس این ابزار فقط مناسب عکاسان نیست. هنرمندان حوزه دیجیتال، طراحان گرافیکی و مدیران هنری در کنار طراحان سه بعدی و هنرمندان VFX ‌می‌توانند از این محصول استفاده کنند.
فتوشاپ برخلاف نرم افزار ایلستریتور که با گرافیک برداری کار می‌کند، از گرافیک پیکسلی یا شطرنجی بهره می‌برد.

2.ادوبی ایلستریتور (Adobe Illustrator)
از ایلستریتور ‌می‌توان برای تولید تصاویر گرافیکی برداری ساده و تصاویر سرشار از جزئیات استفاده کرد. ویژگی‌های این محصول به شرح زیر است:
کاربردها: تصویرگری و طراحی تصاویر برداری
جوانب مثبت: پر از ویژگیها و قابلیت‌های حرفه ای و نرم افزاری استاندارد در صنایع حرفه‌ای
جواب منفی: گرانتر از Affinity Designer یا Sketch است.
سیستم‌ها: در مک و ویندوز قابل استفاده است.
با اینکه فتوشاپ قابلیت‌های گسترده‌ای دارد؛ ولی ایلستریتور بیشتر روی کارهای خاصی متمرکز است. این برنامه با طراحی مبتنی بر گرافیک‌های برداری عمل می‌کند. این نوع طراحی جزئیات کمتری نسبت به طراحی پیکسلی دارد. ایلستریتور بیشتر از جانب هنرمندان، تصویرگران و طراحان گرافیکی برای تولید تصاویر گرافیکی ساده مثل لوگوها، آیکون و اینفوگرافی‌ها تا تصاویر پیچیده به کار می‌رود. به زودی ایلستریتور مناسب iPad هم ارائه خواهد شد.

3.ادوبی افتر افکت (Adobe After Effects)
افتر افکت یکی از محصولات ادوبی برای تولید تصاویر گرافیکی متحرک، VFX و ترکیب تصاویر است. ویژگی‌های این محصول به شرح زیر است:
کاربردها: VFX، تصاویر گرافیکی متحرک و ترکیب تصاویر
جوانب مثبت: غنی از ویژگی‌های حرفه‌ای قابل یکپارچه شدن با برنامه Cinema 4D
جوانب منفی: برای تولید کامل یک فیلم از پیچیدگی کافی برخوردار نیست.
سیستم‌ها: در مک و ویندوز قابل استفاده است.
افتر افکت نرم افزار محبوبی برای جلوه‌های بصری، تصاویر متحرک و ترکیب تصاویر است. با این که نمی‌توان از آن برای تولید یک فیلم کامل استفاده کرد ولی استودیوهای خلاق از این برنامه برای ساخت انیمیشن‌ های ساده برای قرارگیری روی وب سایت یا درون یک ویدئوی توصیفی یا تولید توالی‌های گرافیکی بهره می‌برند.

از افترافکت در فرایند پس از تولید فیلم هم برای کارهایی مثل دستکاری پس زمینه و ترکیب صحنه‌ها در کنار جلوه‌های بصری خلاقانه مثل انفجارها و صاعقه‌ها هم استفاده می‌شود. این نرم افزار به راحتی با سایر برنامه‌ها ادوبی از جمله اپلیکیشن سه بعدی شرکت Maxon به نام Cinema 4D هماهنگ می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه به محتواهای آموزشی در این زمینه مراجعه کنید.

4.ادوبی XD
ادوبی XD یکی از محصولات ادوبی برای طراحی پیش نمایش وب سایت‌ها و اپلیکیشن به کار ‌می‌رود. ویژگی‌های آن به شرح زیر است:
کاربردها: طراحی نمونه اولیه وب و اپلیکیشن
جوانب مثبت: طرح مبتدی آن رایگان است و برخلاف Sketch در ویندوز قابل استفاده است.
جوانب منفی: برنامه Sketch به عنوان استاندارد حرفه‌ای و صنعتی محسوب می‌شود.
سیستم‌ها: در مک، ویندوز و به عنوان اپلیکیشن iOS و اندروید به طور آزمایشی قابل استفاده است.
این برنامه چند سال قبل از جانب شرکت ادوبی به عنوان رقیب برنامه Sketch ارائه شد. ادوبی XD به عنوان ابزار UX مبتنی بر طراحی برداری برای طراحی نمونه اولیه اپلیکیشن‌های وب و موبایل است. یعنی کل اپلیکیشن را درون XD نمی‌سازید، بلکه از آن برای ترسیم رابط کاربری یا عملکردی بخش‌های مختلف و ارتباطشان با یکدیگر استفاده می‌کنید. با این کار قبل از کدنویسی نهایی، عملکرد درست تما‌می ‌بخش‌ها را بررسی ‌می‌کنید. طرح مبتدی این برنامه رایگان است و برای استفاده از آن نیازی به دریافت حق اشتراک Creative Cloud ندارید.

5.ادوبی این‌دیزاین (Adobe InDesign)
این‌دیزاین مناسب صنعت نشر است. ویژگی‌های آن به شرح زیر است:
کاربردها: قابل استفاده برای تولید محتوای چاپی روی دسکتاپ است.
جوانب مثبت: یکی از ابزارهای استاندارد در صنعت چاپ است.
جوانب منفی: منحنی یادگیری پیچیده‌ای دارد.
سیستم‌ها: در مک و ویندوز قابل استفاده است.
این‌دیزاین ابزار چیدمان صفحه است که در ابتدا در صنعت چاپ مورد استفاده قرار می‌گرفت. ولی برای نشر دیجیتال هم مناسب است. ابزار استاندارد صنعت نشر که از جانب هنرمندان برای تولید پوسترها، آگهی‌ها، بروشورها، مجلات، روزنامه‌ها، بیانیه‌ها، کتاب‌ها و کتاب‌های الکرونیک به کار می‌رود.

6.ادوبی لایت‌روم (Adobe Lightroom)
لایت‌روم امکان سازماندهی و ویرایش تصویر را با هم ترکیب کرده است. ویژگی‌های این ابزار ادوبی به شرح زیر است:
کاربردها: سازماندهی و ویرایش تصویر
جوانب مثبت: ویژگی‌های سازماندهی برتر
جوانب منفی: به اندازه فتوشاپ در ویرایش تصویر قدرتمند نیست.
سیستم‌ها: در ویندوز، مک، iOS و اندروید قابل استفاده است.
لایت‌روم در خانواده ابزارهای سازماندهی و دستکاری تصویر قرار ‌می‌گیرد. این ابزار برای عکاسان حرفه‌ای که باید مجموعه عکس‌های زیادی را بررسی نمایند، مناسب است. این برنامه فاقد تما‌می‌ ویژگی‌های ویرایشی فتوشاپ است. ولی رابط کاربری ساده تری دارد که کار کردن با آن را ساده می‌کند. به کارگیری لایت‌روم همواره اطمینان بخش است چون تصویر اصلی و ویرایش شده به طور مجزا ذخیره می‌شوند. پس به راحتی ‌می‌توانید تغییرات ایجاد شده را حذف کنید.

7.ادوبی پریمیر پرو (Adobe Premiere Pro)
تدوین کنندگان فیلم از ادوبی پریمیر پرو در تما‌می‌مراحل حرفه فیلم سازی استفاده می‌کنند. ویژگی‌های این محصول ادوبی به شرح زیر است:
کاربردها: تدوین و ویرایش فیلم
جوانب مثبت: قدرتمند و قابل یکپارچه شدن با سایر برنامه‌های ادوبی
جوانب مثبت: منحنی یادگیری دشواری دارد.
نرم افزار پریمیر پرو، یکی از محصولات ادوبی پیچیده برای تدوین فیلم و مبتنی بر بازه زمانی است. این ابزار به طور گسترده در صنعت فیلم سازی و تلویزیونی و به وسیله یوتیوبرها و استودیوهای تبلیغاتی و بازاریابی از ویرایش پیام‌های تبلیغاتی و موزیک ویدئوها گرفته تا سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های بلند به کار می‌رود. یکی از ویژگی‌های جدید این ابزار شامل Auto Reframe است که فیلم شما را به طور هوشمندانه ای دوباره قاب بندی می‌کند. ‌می‌توانید عناصر گرافیکی را جدا کرده و موقعیتشان را نسبت به یکدیگر تغییر دهید. این ابزار در کنار سایر برنامه‌ها از جمله افتر افکت، Audition و فتوشاپ به کار می‌رود. یادگیری این برنامه پیچیده، بسیار دشوار است. از این رو شرکت ادوبی اخیراً انواع نرم افزار ساده‌تری تحت عنوان پریمیر راش را برای تازه کارها معرفی کرد که استفاده از آن بسیار ساده تر است.
نمایه کاربر
moohamad
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
پست: 7
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 18 آذر 1399, 4:29 pm
تماس:

تکنولوژی پیشرفته ی سمعک های هوشمند

پست توسط moohamad »

پمپ ها ویژگی های خوبی دارند مثل پمپ https://zarabco.com/productgroup/detail ... ew/[b][/b] که در مصرف آب میشه به راحتی صرفه جویی کرد .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان